Fast Food vs Celtics vs Bucks: Historyczna gra 7 wysyła Granta Williamsa C na wschodnie finały

BOSTON – Celtics oddzielają cztery zwycięstwa od wyjazdu na finały NBA.

To stwierdzenie wydawałoby się absurdalne pod koniec stycznia, kiedy Boston zajął 10 miejsce w Konferencji Wschodniej (23-24). Ale mało prawdopodobny zwrot Celtics trwał w niedzielę, gdy historyczny występ Granta Williamsa doprowadził do pokonania 109-81 Milwaukee Bucks w Game Seven of the East w półfinale na TD Garden.

Williams zdobył 27 punktów w karierze i zremisował rekord NBA 7 z siedmioma trzema punktami w 18 próbach. Jason Tatum Dodał 23 punkty w 7 z 14 strzałów z ośmioma asystami, podczas gdy Jaylyn Brown osiągnął 19 punktów i Marcus Smart Upuść 10 asyst.

Grant Williams ustanawia rekord Game 7 swoją umiejętnością strzelania z trzech punktów

Zwycięstwo prowadzi Boston do finałów Konferencji Wschodniej po raz drugi w ciągu trzech sezonów. Czołowe drużyny C zmierzą się z Miami Heat, a pierwszy mecz odbędzie się we wtorek.

Oto fragment ekscytującej wygranej TD Garden:

Batman na ratunek

Wydawało się, że Bucks nie interesuje ochrona Granta Williamsa w serii 3 punktów i na początku ta strategia zadziałała. Williams wykonał tylko dwa ze swoich pierwszych siedmiu 3-punktowych prób, ponieważ na początku trzymał Bucks blisko.

Milwaukee nadal pozostawiał Williamsa otwartego, jednak ostatecznie sprawił, że zapłacili, podejmując pięć z ostatnich 11 prób ukończenia 7 z 18 z dystansu.

18 prób Williamsa z 3 to nowy rekord w grze 7, bijąc rekord Stephena Curry’ego wynoszący 15.

Bucks postąpiliby mądrze, próbując wyciągnąć piłkę z rąk Tatuma i Browna, ale Williams był świetnym strzelcem za trzy punkty w sezonie zasadniczym (41,1 procent), więc igrali z ogniem, pozwalając Williamsowi na otwarcie ich wielu. spojrzenia — i spalić je.


Daj Williamsowi ogromną 7

żyj z trzech

I to nie tylko Williams zadał Bostonowi zewnętrzne ciosy.

READ  Matt Ryan: Gdyby Sokoły nie poszły za Deshaunem Watsonem, „dobra szansa” nadal bym tam był

Celtics zdobyli 22 rzuty za trzy w 55 próbach, bijąc rekord ustanowiony w pierwszym meczu serii. Tatum trafił 5 z 9 z deep, podczas gdy Payton Pritchard zszedł z ławki, aby trafić 4 z 6 rzutów za 3 i dać Drużynie C dużą iskrę w drugiej połowie.

W międzyczasie Milwaukee było fajną trójką, zdobywając tylko cztery z 33 rzutów za trzy (12,1 procent), co dało Bostonowi przewagę strzelecką w 66-12 golach zewnętrznych.

Celtics wygrywali i przegrywali mecze w serii rzutem za 3 punkty, ale nigdy nie zboczyli ze swojego planu gry – i ostatecznie wygrali serię.

Giannis chciał pomocy

Bucks zdobyli 15,8 procent z trzech (3 za 19) w pierwszej połowie, ale po dwóch kwartach są tylko o pięć w tyle i mają swoją gwiazdę, której mogą podziękować.

Anticonmo strzelił gola lub asystował w pierwszym Milwaukee 24 punkty Prawie potroił się w pierwszej połowie.

Wyglądało na to, że gwiazda Bucksa zabrakło paliwa w drugiej połowie, kończąc 25-punktową niską passę w 10 z 26 zbiórek. Nieobecność Chrisa Middletona była oczywista dla Milwaukee przez całą serię, ale szczególnie w grze 7, gdzie Bucks nie byli w stanie zdobyć stałych bramek poza Antetokounmpo i Jrue Holiday (21 punktów).

Podczas gdy Antetokounmpo miało historyczną passę (patrz poniżej), Celtics zasługują na duże uznanie za zmęczenie w ciągu siedmiu meczów.

Nie ma czasu na czas Pana!

Ime Udoka nie żartował, kiedy powiedział Roberta Williamsa Można było w nią grać „w razie potrzeby” w grze 7.

Masywny mężczyzna Celtics nie widział ani chwili na parkiecie, mimo że był aktywny po raz pierwszy od trzeciej gry. Wcześniej w rozgrywkach zdarzały się sytuacje, w których na deskach używał Boston Williams, ale ponieważ C prowadziło do drugiej połowy, nie miało sensu zmuszać go do gry i ryzykować ponowne pogorszenie lewego kolana.

READ  Aaron Rodgers, Russell Wilson zmieniają rynek QB: oto, co dwa główne ruchy oznaczają dla zespołów, które wciąż szukają

Boston stanie przed trudnym wyzwaniem w następnej rundzie w Pam Adebayo i Heat, więc Williams będzie mógł wykorzystać wszystko, co może.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.