Film antybohatera Taylora Swifta poddany cenzurze po kontrowersji wokół fobii – Rolling Stone

Taylor Swift To było Aby złagodzić jej artystyczną ekspresję i sposób, w jaki zdecydowała się przedstawić swoje życiowe doświadczenia z zaburzeniami odżywiania, ponieważ ludzie znaleźli użycie słowa „GRUBY” w jej ofensywie wideo „Anti-Hero”.

Podczas jednej z jej wizualizacji „Anti-Hero”, Swift początkowo patrzyła w dół z wagą, a zamiast pokazywać jej wagę, we wszystkich czapkach pojawił się „gruby”. Niektórzy ludzie uznali te obrazy za problematyczne i nazwali tę scenę fobią tłuszczu, ponieważ „wzmacnia ideę bycia „grubym” czymś złym”, zgodnie z artykułem redakcyjnym z strzyżenie. Teraz zbliżenie skali zostało całkowicie wycięte z Apple Music i YouTube.

Ale zdjęcie było tylko przedstawieniem walki Swifta z zaburzeniami odżywiania. Jeśli fani potrafią rozszyfrować najdrobniejsze pisanki w filmach Swift, mogą również zrozumieć, że ekspresja Swift, która czuje „GRUBA”, może w rzeczywistości odzwierciedlać jej rzeczywiste problemy z osobistym wizerunkiem ciała, patrząc na skalę, biorąc pod uwagę kontekst tego, co udostępniła w po.

Mówiąc najprościej: nie chodzi o to, że uważa otyłość za coś złego, ale o to, że została zmuszona do myślenia, że ​​tak jest.

przed nią Panna Americana film dokumentalny W 2020 roku — mówiąc o stylistach i redaktorach, którzy chwalili jej ciało, gdy była chuda — Swift określiła swój związek z jedzeniem jako „niezdrowy. ”

„Myślałem, że powinienem czuć się, jakbym został spieniężony pod koniec programu lub w jego trakcie” powiedziałem różnorodnydodając, że będzie okłamywać ludzi „Oczywiście jem. Dużo ćwiczę… ale nie jadłam”.

„Mój związek z jedzeniem był tą samą psychologią, którą stosowałem do wszystkiego innego w moim życiu: jeśli poklepałem się po głowie, oceniałem to jako dobre” – powiedziała wtedy. „Jeśli dostaniesz karę, zdobędziesz to tak samo źle”.

Panna Americana Pokazała, jak nauczyła się obejmować swoje ciało dowolnym ciężarem i poprawiać swoją relację z jedzeniem: „Jeśli jesteś wystarczająco chuda, nie będziesz mieć tego tyłka, którego wszyscy chcą. Ale jeśli masz wystarczająco dużo wagi, by mieć tyłek, brzuch nie jest wystarczająco płaski – powiedziała.

READ  Premiera Lock Upp: Munawar Faruqui kończy występ Kangana Ranaut, mówiąc „dhamkiyan mat dijiye”. Oglądaj | seria internetowa

Doświadczenia na żywo Swifta są zgodne z wieloma osobami, które borykają się z problemami z obrazem ciała. według Krajowa Organizacja Kobiet78% 17-letnich dziewcząt twierdzi, że jest „niezadowolone ze swojego ciała”, a ponad 20 milionów kobiet cierpi na klinicznie istotne zaburzenie odżywiania przez całe życie.

Usunięcie sceny przez Swifta wywołało również rozmowę na temat nieszczęśliwego uczucia, które pojawia się, gdy artyści stonują swoje wypowiedzi z powodu skarg internetowych. W sierpniu Lizzo i Beyoncé usunęły tekst ze swojej piosenki po tym, jak aktywiści nazwali słowa zdolnymi.

takie jak tocząca się skałaJeff Ehaza Powiedzmy: „Mam nadzieję, że artyści chętnie dokonują zmian w swoich utworach jako przejście w kierunku bardziej współczującego sposobu radzenia sobie z kontrowersją, w którym ludzie, którzy są traktowani niesprawiedliwie, mogą mówić i wpływać na zmiany. Ale nadchodzi dziwna możliwość odczucia uwalniania. Głównym z nich jest ogólnie to, że jest mniej trwały.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *