Francuscy giganci energetyczni zachęcają konsumentów do ograniczania zużycia energii

Para bocianów stoi w gnieździe na szczycie wieży linii wysokiego napięcia przed stosem dymu w opalanej węglem elektrowni Power France (EDF) w Cordemais w Bouy we Francji, 25 lutego 2022 r. REUTERS/Stefan Mahe

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

PARIS (Reuters) – Szefowie głównych francuskich firm energetycznych w niedzielę wezwali osoby prywatne i firmy do natychmiastowego zmniejszenia zużycia energii w ramach przygotowań na zbliżający się kryzys energetyczny.

„Musimy pracować wspólnie, aby zmniejszyć naszą konsumpcję, aby odzyskać pole manewru” – powiedzieli dyrektorzy Engie. (ENGIE.PA)EDF (EDF.PA) i łącznie (TTEF.PA) Powiedział w liście otwartym opublikowanym przez tygodnik Journal du Dimanche.

W liście, podpisanym przez Catherine McGregor z Engie, Jean-Bernarda Levy z EDF i Patricka Pouyana z Total Energy, wymieniono gwałtowne spadki dostaw rosyjskiego gazu, a także ograniczoną produkcję energii elektrycznej z powodu problemów z konserwacją.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Premier Francji Elizabeth Born powiedziała w czwartek, że Francja zamierza zapełnić swoje magazyny gazu do wczesnej jesieni. Magazyny gazu w kraju są obecnie zapełnione w 59%.

Rosyjska inwazja na Ukrainę uwydatniła zależność Europy od rosyjskiego gazu, wywołując zamieszanie w poszukiwaniu alternatywnych źródeł energii.

Francuskie media poinformowały w marcu, że rząd rozmawiał z Total Energy na temat zwiększenia zdolności odbioru skroplonego gazu ziemnego po tym, jak Stany Zjednoczone oświadczyły, że są gotowe zwiększyć dostawy do Europy.

„Podjęcie działań raz tego lata pozwoli nam lepiej przygotować się na początku przyszłej zimy, zwłaszcza w celu zachowania naszych rezerw gazu”, powiedzieli w swoim liście dyrektorzy firm energetycznych, dodając, że wysiłki na rzecz zmniejszenia zużycia powinny być natychmiastowe. Masywny i masywny.

Przywoływali własne wysiłki w celu znalezienia nowych źródeł gazu i budowy pływającego terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w północnym porcie Le Havre.

READ  Wraz ze wzrostem cen żywności i energii inflacja w strefie euro osiągnęła kolejny rekordowy poziom

Francja niedawno przedłużyła swój mechanizm regulacji cen gazu do końca roku. System, który pierwotnie miał działać do końca czerwca, ma na celu ograniczenie wpływu rosnących cen energii na siłę nabywczą konsumentów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Okładka) Nicholas Delam, Benjamin Mallet i Mimosa Spencer Montaż przez Sandrę Maller i Davida Goodmana

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.