Francuska szkoła narciarstwa alpejskiego straciła 90% swoich klientów od rosyjskich oligarchów

  • Kilku rosyjskich turystów odwiedziło alpejskie ośrodki narciarskie Courchevel podczas wojny na Ukrainie.
  • Szkoła narciarska tak bardzo odczuwa ich nieobecność, że 90% jej rosyjskich klientów anulowało rezerwacje.
  • Właściciel Ski5 Star powiedział Insiderowi, że nie ma również nadziei na rosyjskie rezerwacje w przyszłym roku.

Właściciel szkoły narciarskiej w kurorcie Courchevel we francuskich Alpach mówi, że większość jego znanych rosyjskich klientów anulowała rezerwacje w wyniku wojny na Ukrainie.

Filippo Cascacia z Narty 5 gwiazdekPrywatny instruktor narciarstwa i concierge powiedział, że jego firma jest popularna wśród rosyjskich oligarchów i bogatych Arabów, w tym rodziny królewskiej tego ostatniego kraju.

Casascia powiedział, że biznes był spójny przed wojną. Ale wtedy jego rosyjscy agenci zostali objęci sankcjami. Powiedział Insiderowi, że w rezultacie jego szkoła narciarska odnotowała 90-procentowy wskaźnik rezygnacji ze strony rosyjskich klientów.

Casaccia mówi, że jego firmę uratowała jednak jego bogata arabska klientela. „Mieliśmy szczęście, ponieważ nadal pracujemy z Arabami, aby zrekompensować brakujące Rosjanie” – dodał.

Zamożni Rosjanie pojawili się na pustyni luksusowych kurortów narciarskich w Alpach od czasu inwazji Rosji na Ukrainę. Ich zniknięcie, zwłaszcza w specjalnej dzielnicy Courchevel 1850 Ekskluzywni operatorzy domków zainteresowany. Jeden z nich powiedział Insiderowi, że w przyszłym roku odnotowano zauważalny brak zamówień ze strony Rosjan, którzy zazwyczaj rezerwują droższe nieruchomości, które mogą kosztować nawet 250 000 USD tygodniowo.

Pięciogwiazdkowe hotele w Courchevel również odczuły wpływ braku rosyjskich gości. Rezerwacje głowy w Rezydencja i Spa Six Senses, Angela Lavander powiedziała Insiderowi, że wszyscy jej wysoko wydający rosyjscy goście zamienili swoje depozyty na następny sezon narciarski po wybuchu wojny.

Według Kasachii niektórzy Rosjanie mieli nawet problemy z opłaceniem rachunków hotelowych. Powiedział, że niektórzy pracownicy hotelu w Courchevel, o którym wiedział, zgłosili co najmniej 1 milion dolarów należnych od rosyjskich klientów.

READ  Spotkanie Xi Putina: Chiński prezydent podkreślił bliskie więzi z „drogim przyjacielem” Putinem podczas swojej pierwszej wizyty w Rosji od czasu inwazji na Ukrainę.

Rosyjscy oligarchowie zgłaszali swoje trudności w obliczu zachodnich sankcji. Ukarany oligarcha Peter Avene Powiedział „Financial Times” w zeszłym miesiącu, że ma problemy z opłaceniem rachunków i „nie rozumiał, jak żyć” pośród nałożonych na niego sankcji.

W przypadku Casaccii jego rosyjscy klienci podali bardzo ogólne powody rezygnacji. Dodał, że nie ma żadnych rosyjskich zastrzeżeń na przyszły rok i że on i jego zespół „nie są pozytywnie nastawieni” do perspektyw. „Myślę, że powrót zajmie im ponad rok” – powiedział. Sytuacja nie ustabilizuje się do następnej zimy”.

W przypadku braku bogatych rosyjskich klientów, Casaccia powiedział, że jego zespół będzie pracował nad poszerzeniem bazy klientów, koncentrując się na budowaniu relacji z niedawnym napływem klientów brazylijskich.

„Tej zimy odkryliśmy wielu Brazylijczyków, ponieważ nie mogli z tego powodu pojechać do Ameryki Przepisy dotyczące COVID-19Casacia powiedział, że spodziewa się, że w przyszłym roku przyjedzie więcej Brazylijczyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *