Gap z siedzibą w San Francisco zwalnia 800 pracowników w Kalifornii

Gap z siedzibą w San Francisco zwalnia prawie 800 pracowników w stanie Kalifornia Ostrzeżenie Uzyskane przez SFGATE.

W zawiadomieniu rzecznik prasowy Gap napisał, że zwolnienia rozpoczęły się w czwartek i potrwają do początku maja. Powiadomienia ostrzegawcze są wymagane przez zawiadomienie o przekwalifikowaniu pracowników i ustawę zmieniającą, aby powiadomić pracowników, których to dotyczy, z 60-dniowym wyprzedzeniem przed rozwiązaniem stosunku pracy.

Dotknięte lokalizacje Gap obejmują siedzibę firmy pod adresem 2 Folsom St. oraz siedziba firmy Athleta pod adresem 1 Harrison St. (Gap jest spółką macierzystą Athlety) oraz Fresno Distribution Center. Gap nie określił liczby zwolnień w poszczególnych lokalizacjach.

800 zwolnień w całym stanie stanowi dużą część ostatnich cięć w całej firmie; Według Gap, w sumie dotknie to około 1800 pracowników. Osoby pracujące w międzynarodowym dziale zaopatrzenia Gap zostały po raz pierwszy powiadomione o zwolnieniach 18 kwietnia.

„Podejmujemy działania mające na celu przekształcenie Gap Inc. na przyszłość — usprawnienie i ulepszenie naszego modelu operacyjnego, podniesienie poprzeczki w zakresie innowacji i zapewnienie lepszych usług w każdym wymiarze obsługi klienta” — powiedział tymczasowy dyrektor generalny Bob Martin w oświadczeniu przesłanym do SFGATE. Czwartek.

„Reprezentuję wspólny głos firmy, wyrażając szczere uznanie dla każdego pracownika za poświęcenie, energię i serce, które okazali Gap Inc.” Martin kontynuował w swoim oświadczeniu. „Wierzymy, że idąc naprzód, te wysiłki odblokują niewykorzystany potencjał w naszych markach, pozwalając nam stać się bardziej zorientowaną na klienta, szybszą i innowacyjną firmą”.

Podczas ostatniego wezwania firmy do zarobków Martin powiedział, że redukcja etatów pozwoli firmie zaoszczędzić około 300 milionów dolarów rocznie.

Oznacza to drugą rundę dużych zwolnień detalisty. We wrześniu ubiegłego roku Gap zwolnił 500 osób w swoich biurach w San Francisco, Nowym Jorku i Azji. Kilka miesięcy temu, w lipcu 2022 roku, ówczesna CEO Sonia Singhal nagle zszedł na dół Po zaledwie dwóch i pół roku pracy.

READ  Cena akcji Alibaba poszybowała w górę po tym, jak podniosła program wykupu akcji do 25 miliardów dolarówDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *