„Głęboko przepraszam” dyrektor generalny Alaski: trwają odwołania lotów

Seattle – dyrektor generalny Alaska Airlines twierdzi, że liczba odwołanych lotów wzrosła od kwietnia Będzie to kontynuowane w tym miesiącu.

Seattle Times Raporty Ben Minicucci powiedział w liście do pracowników w czwartek wieczorem, że stabilność powinna powrócić w czerwcu.

„Spośród 1200 lotów, które obsługujemy codziennie, anulowaliśmy około 50 z nich, około 4%. Dzieje się to w czasie, gdy loty są już pełne, więc opcje zmiany rezerwacji są ograniczone, a wielu naszych gości doświadczyło niezwykle długiego czasu oczekiwania. ” , napisał Minicucci.

Pasażerowie, których plany podróży zostały zakłócone, znaleźli niewielką pomoc ze strony linii lotniczych w znalezieniu alternatywnych tras do miejsca docelowego, a linie telefoniczne obsługi klienta wskazują czas zawieszenia do 10 godzin.

W kolejnej wiadomości wideo dla podróżnych, opublikowanej na YouTube w piątek rano i wysłanej e-mailem do członków Alaskan Mileage Plan, Minicucci przeprosił.

„Tak mi przykro” – powiedział w dwuminutowym filmie. „Codziennie słyszę od przyjaciół, sąsiadów i gości, jak irytujące są odwołania naszych lotów”.

W swoim liście do pracowników Minicucci przyznał, że odpowiedzialność za sytuację spoczywa na kierownictwie, mówiąc, że on i zespół kierowniczy „biorą pełną odpowiedzialność”.

Powiedział, że Alaska wystartowała w kwietniu i maju z 63 pilotami mniej niż potrzeba, aby latać zgodnie z opublikowanym rozkładem lotów. Zarząd nie zdawał sobie sprawy z tego niedociągnięcia, dopóki nie było za późno.

Powiedział, że linia lotnicza scentralizowała planowanie personelu i rozkładów lotów w ramach jednego zespołu i nadała priorytet zatrudnianiu, szkoleniu i zatrudnianiu pilotów, stewardes i innych grup roboczych.

– Stowarzyszenie prasy

READ  Tesla Cybertruck z maską, która wygląda jak Ford F-150

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *