Goldman Sachs wycofuje się z bankowości detalicznej w ostatnim przeglądzie

Goldman Sachs powiedział, że wycofuje się z szeroko nagłośnionego kroku w kierunku bankowości detalicznej, aby bardziej skupić się na swoich tradycyjnych mocnych stronach służących dużym korporacjom i bogatym inwestorom w ramach dużej reorganizacji pod kierownictwem dyrektora generalnego Davida Solomona.

Solomon powiedział, że potentat z Wall Street próbuje powiązać swoją bankowość internetową z działalnością związaną z zarządzaniem majątkiem, dodając, że jest to „lepsze miejsce dla nas do skupienia się, niż do intensywnego poszukiwania konsumentów”.

„Koncepcja bycia szerokim z odciskiem śladu konsumenta tak naprawdę nie wpływa na nasze mocne strony” – powiedział CNBC. „Ale kiedy spojrzysz na naszą platformę bogactwa… możliwość dodania do niej usług bankowych i dostosowania ich do tego, faktycznie gra na naszej sile”.

Goldman Firma ogłosiła swoją restrukturyzację, ponieważ odnotowała w trzecim kwartale dochód netto w wysokości 3,1 mld USD, czyli 8,25 USD na akcję, co oznacza spadek o 43 procent w porównaniu z 5,4 mld USD, czyli 14,93 USD na akcję rok wcześniej. To pobiło szacunki analityków na 2,9 miliarda dolarów, czyli 7,75 dolarów na akcję, zgodnie z konsensusowymi danymi zebranymi przez Bloomberg, ale nadal jest to czwarty z rzędu spadek kwartalny grupy.

Redukcja ma sens” – powiedział Christian Polo, analityk bankowy w Autonomous Research. „Jest to przypadek prawdziwego skupienia się na istniejących klientach, którzy prawdopodobnie mają bardzo wysoką wartość netto i wysoką wartość netto… zamiast wydawać pieniądze na polowanie na nowych klientów”.

W ramach odnowienia Goldman skonsoliduje swoją działalność w zakresie bankowości komercyjnej i inwestycyjnej w jedną jednostkę, jak jest Kurczy się z czterech sekcji do trzech. Plan został ogłoszony, gdy Wall Street radzi sobie z przedłużającym się spowolnieniem opłat za bank inwestycyjny.

„Te zmiany organizacyjne stanowią ważny i znaczący rozwój w naszej strategicznej podróży, pozycjonując nas dobrze do świadczenia usług naszym klientom i uwalniania wartości dla akcjonariuszy” – powiedział Solomon w notatce dla personelu opublikowanej przez Financial Times.

READ  Akcje szybują w górę przed przemówieniem Powella Jacksona Hole'a

Ten ruch odzwierciedla rzeczywistość, którą Salomon wciąż ma przekonujące inwestorów To, że Goldman radykalnie zmienił bankowość inwestycyjną i handel domowy, które odziedziczył cztery lata temu, zasługuje na lepszy rynek wielu akcji.

Reorganizacja, druga w ciągu niespełna trzech lat, podzieli działalność konsumencką Goldmana na dwa oddzielne obszary, zmniejszając znaczenie jego nacisku na bankowość detaliczną za pośrednictwem internetowego pożyczkodawcy Marcusa. Od momentu uruchomienia w 2016 roku, Marcus był obserwowany przez inwestorów i wewnętrznie po latach rosnących strat i kosztów.

Trzy piony będą: skonsolidowanym bankiem inwestycyjnym i jednostką biznesową; dział Asset and Wealth Management, w skład którego wejdzie Marcus; oraz nowo utworzona działalność Platform Solutions, która obejmuje pozostałe operacje bankowości detalicznej Goldman, takie jak jej operacje Współpraca w zakresie kart kredytowych Apple i pożyczkodawca internetowy GreenSky, a także nowa bankowość transakcyjna.

Akcje Goldmana wzrosły o ponad 2 procent w południe w Nowym Jorku.

W trzecim kwartale całkowite przychody netto grupy wyniosły 11,98 mld USD, w porównaniu z 13,6 mld rok wcześniej, ale wyprzedzając oczekiwania analityków 11,4 mld USD. Zwroty dla pionu handlowego, który korzystał z intensywnej aktywności podczas ostatnich wahań na rynku, wyprzedziły szacunki analityków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.