Google aktualizuje Androida Auto, aby pasował do większej liczby ekranów dotykowych

Google odpowiada na radę Bruce’a Lee, by być jak woda. Gdy umieścisz Android Auto na ekranie, stanie się on ekranem.
GIF: Google

Google Przeprojektowanie Android Auto interfejs użytkownika Pasuje do wszystkich typów ekranów dotykowych, niezależnie od ich wielkości i kształtu. Google Mówi Przeprojektowanie, które pojawi się w letniej aktualizacji, zwiększy kompatybilność Androida Auto z różnymi układami ekranu, domyślnie ustawiając tryb podzielonego ekranu, który umieszcza wszystkie ważne funkcje w jednym miejscu. Zasadniczo są to kwadraty, a teraz poruszają się w zależności od ustawienia ekranu w Twoim samochodzie.

Ponieważ chociaż system informacyjno-rozrywkowy samochodu na pierwszy rzut oka wydaje się prosty – jest to duży lub mały prostokąt, leżący lub stojący – ekrany dotykowe znacznie różnią się w zależności od dzisiejszych pojazdów. Tak więc uzyskanie interfejsu do pracy ze wszystkimi (lub przynajmniej z większością) wymaga elastycznego podejścia. Zwłaszcza teraz, gdy ekrany są wolne Wymień przyciski i pokrętła Za dużo podstawowych danych wejściowych.

Czy ci się to podoba, czy nie, ekrany dotykowe przejmują deskę rozdzielczą. Wielu producentów samochodów się rozwija, podobnie jak 56-calowy MBUX Hyperscreen w 2022 Mercedes-Benz EQS. To świetny zestaw właściwości dla Siri lub Asystenta Google! Stąd potrzeba adaptowalnego interfejsu.

Aby dostosować się do wielu układów informacyjno-rozrywkowych, Google skorzystał z pomocy producentów samochodów. W rozmowie z krawędźSzef Android Auto Rod Lopez powiedział:[O]Twoje podejście polega na ścisłej współpracy z producentami OEM, aby upewnić się, że wszystko ma sens i działa”.

Przypuszczalnie oznacza to główne funkcje systemu informacyjno-rozrywkowego: nawigację, media i komunikację. Te posty, takie jak Google dzwoni Powinna być przejrzysta i łatwa w obsłudze w pojeździe. Ale często te elementy muszą dzielić przestrzeń ekranu z elementami specyficznymi dla pojazdu, takimi jak HVAC, a ich wygląd różni się w zależności od pojazdu. Współpracując z producentami samochodów, Google był w stanie dostosować Android Auto do tych zasadniczych elementów, zachowując przy tym elastyczność.

Oczywiście kolejną cechą/funkcją, na którą Google i Apple powinny mieć oko, jest bezpieczeństwo. To prowadzi nas z powrotem do Asystenta Google, który jest również zaktualizowany o funkcje, które mają zapewnić bezpieczniejszą integrację ze smartfonem.

Google twierdzi, że Asystent będzie reagował na polecenia głosowe tak jak poprzednio, ale teraz będzie oferował sugestie, gdy odpowiesz za pomocą wiadomości tekstowych lub zadzwonisz do ulubionych kontaktów. Te kontekstowe sugestie mają na celu skrócenie czasu spędzanego przez kierowców na klikaniu menu, a w niektórych przypadkach skrócenie poleceń do jednego kliknięcia.

Nie wiem. Myślę, że bezpieczna integracja smartfonów to oksymoron. mniej Integracja ze smartfonem jest najlepsza, ale wiem. Wiem. Wygrały ekrany dotykowe. Przejęli nasze telefony, a teraz nasze samochody. Najlepsze, na co możemy liczyć, to lepsze interfejsy z szeroką kompatybilnością. Wydaje się, że zmierza to w tym kierunku.

Obraz artykułu zatytułowanego Google aktualizuje Androida Auto, aby pasował do wszystkich ekranów dotykowych

zdjęcie: Google

READ  Co oznacza „LTE” w telefonie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *