Google po raz kolejny publicznie przetestuje okulary rozszerzonej rzeczywistości

Prototyp okularów Google AR

Google

Google Modele rzeczywistości rozszerzonej będą testowane w miejscach publicznych, podała firma w oświadczeniu Post na blogu Wtorek.

Niektóre prototypy będą wyglądały jak zwykłe okulary i będą wyposażone w mikrofony i kamery oraz przezroczyste ekrany.

Nowe okulary nie są jeszcze produktem i nie są publicznie dostępne, ale Google chce testować aplikacje, takie jak tłumaczenie w czasie rzeczywistym lub pokazywanie trendów użytkowników w soczewkach okularowych, zwłaszcza w środowiskach takich jak ruchliwe skrzyżowania.

Testy stanowią duży postęp w rozwoju rzeczywistości rozszerzonej przez Google, technologii, która zdaniem wielu w Dolinie Krzemowej może być tak samo przełomowa w informatyce, jak wcześniej smartfony i komputery PC. Rzeczywistość rozszerzona nakłada obrazy generowane komputerowo na świat rzeczywisty, w przeciwieństwie do rzeczywistości wirtualnej, która całkowicie zanurza widza w sztucznym świecie lub „metawersie”.

Ogłaszając publicznie plany testów, Google stara się również przezwyciężyć problemy związane z prywatnością, które pomogły zalać Google Glass, jedno z pierwszych urządzeń rzeczywistości rozszerzonej, prawie dziesięć lat temu.

Google Glass jest wyposażony w przednią kamerę, a krytycy obawiali się, że użytkownicy nagrywają ludzi bez ich zgody. Otrzymał użytkownik szkła obraźliwy tytuła w 2014 r. Powiedziała kobieta w okularach Została zaatakowana w barze w San Francisco. Ostatecznie Google zmienił okulary, aby skupić się na klientach biznesowych, a nie na konsumentach.

Juston Payne, menedżer produktu w Google, napisał w poście na blogu o nowym produkcie.

„Te prototypy badawcze wyglądają jak zwykłe okulary, mają wbudowany wyświetlacz i zawierają czujniki dźwiękowe i wizualne, takie jak mikrofon i kamera” – powiedział Google. Na stronie pomocy o teście.

Urządzenie posiada diodę LED, która włącza się, gdy okulary rejestrują dane obrazu. Google twierdzi, że okulary nie będą nagrywać wideo ani robić zdjęć, aby użytkownicy mogli je przechowywać i oglądać później, ale mogą przechwytywać i wykorzystywać dane obrazu do wykonywania funkcji, takich jak identyfikacja obiektów lub wskazywanie kierunków. Google powiedział, że testerzy nie będą nosić okularów w szkołach, budynkach rządowych, placówkach służby zdrowia, kościołach, podczas protestów ani w innych newralgicznych miejscach. Test zostanie przeprowadzony przez „kilkudziesięciu Googlerów i zaufanych testerów” i odbędzie się gdzieś w Stanach Zjednoczonych

READ  Procesory AMD Ryzen 7000 „Raphael” mają mieć maksymalną częstotliwość 5,85 GHz

Google ujawnił swoje okulary rozszerzonej rzeczywistości na konferencji programistów Może z naciskiem na tłumaczenie mowy w czasie rzeczywistym, aby osoba widziała przetłumaczony język obcy na jego oczach. Podczas prezentacji pracownik Google nazwał okulary „Tłumaczeniami dla świata”.

Google zaciekle konkuruje z innymi gigantami technologicznymi, w tym jabłkoA nie żyjeA Microsoft Zbudować pierwszą generację okularów rozszerzonej rzeczywistości. Wszystkie cztery firmy zainwestowały miliardy w oprogramowanie i sprzęt rzeczywistości rozszerzonej, mając nadzieję na osiągnięcie przełomu, który umożliwiłby stworzenie nowej platformy obliczeniowej, ale dotychczasowe produkty jeszcze się nie skończyły.

„Magia naprawdę zadziała, gdy będzie można jej używać w prawdziwym świecie bez przeszkadzania technologii” – powiedział Sundar Pichai, dyrektor generalny Google, w ogłoszeniu.

Wielbłąd Mówi się, że się szykuję zapowiedzieć zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej już w przyszłym roku. Meta ogłosiła zaawansowany zestaw do rzeczywistości mieszanej, który obsługuje uruchamianie funkcji rozszerzonej rzeczywistości Później tego roku. Hololens firmy Microsoft to najbardziej zaawansowane urządzenie do rzeczywistości rozszerzonej W sklepie W tej chwili z dużej firmy technologicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.