Google wprowadza aktualizację po stronie serwera, aby naprawić drenaż baterii Pixela

Stwierdzono, że ostatnia aktualizacja aplikacji Google powoduje problemy z rozładowywaniem i przegrzewaniem baterii w telefonach Google Pixel. Teraz Google potwierdziło, że wprowadzana jest poprawka.

W oświadczeniu do 9to5GoogleGoogle potwierdziło, że „zmiana zaplecza” w aplikacji Google spowodowała wyczerpanie baterii „podzbioru urządzeń z Androidem”. Efekt wyczerpania baterii został zauważony na urządzeniach Pixel, a społeczność przypisała go najnowszym wersjom aplikacji Google, a także aktualizacji z maja 2023 r., która została wprowadzona na telefony Pixel na początku tego miesiąca.

Google twierdzi, że poprawka dotycząca tego problemu jest teraz wdrażana na wszystkich urządzeniach i nie wymaga aktualizacji aplikacji ani systemu. Zamiast tego jest to aktualizacja po stronie serwera, która powinna naprawić problem „natychmiast”.

Firma wyjaśnia:

Niedawna zmiana zaplecza aplikacji Google nieumyślnie spowodowała szybkie rozładowanie baterii na niektórych urządzeniach z Androidem. Wprowadziliśmy poprawkę wkrótce po tym, jak dowiedzieliśmy się o problemie, a użytkownicy, których dotyczy problem, powinni natychmiast zobaczyć, jak ich urządzenia wracają do normalnego działania. Ta poprawka nie wymaga aktualizacji aplikacji.

Użytkownicy, których dotyczy problem, zwłaszcza ci z urządzeniami Pixel 6 lub 7, zauważyli, że aplikacja Google znacząco wpływa na żywotność baterii, a niektórzy twierdzą, że ich żywotność baterii została skutecznie zmniejszona o połowę.

Jeśli ten problem dotyczył Ciebie, daj nam znać w komentarzach, czy sytuacja poprawi się w ciągu następnego dnia lub dwóch.

Więcej o Google Pixelu:

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

READ  Nowe emotikony na iOS i Androida obejmują głośną, trzęsącą się twarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *