Hans Niemann: Nastoletni senior prawdopodobnie oszukiwał w dziesiątkach meczów, twierdzi Chess.comCNN

nastoletnie wielkie szachy Hans Niemann Według śledztwa przeprowadzonego przez jedną z najpopularniejszych witryn sportowych, został „prawdopodobnie oszukany” w ponad 100 meczach online, w tym w tych, w których były nagrody pieniężne.

72-stronicowy raport Chess.com wydany we wtorek, miesiąc po wybuchu kontrowersji podczas dużego turnieju, kiedy był mistrzem świata w szachach Oskarżony 19-letni amerykański oszust.

Według raportu, po raz pierwszy zgłoszonego przez The Wall Street Journal, Neiman potajemnie przyznał się do oszustwa przed głównym szachistą witryny w 2020 roku, co spowodowało, że tymczasowo zabroniono mu korzystania z platformy.

W raporcie podano, że Chess.com zamknął konto Niemanna we wrześniu ze względu na jego wcześniejsze przyznania się do oszustwa, wątpliwości dotyczące jego ostatniej gry oraz obawy o gwałtowny i niekonsekwentny wzrost jego rangi.

„Chociaż nie wątpimy, że Hans jest utalentowanym graczem, zauważamy, że jego wyniki są statystycznie niezwykłe” – napisano w raporcie.

Neiman wcześniej publicznie przyznał się do oszukiwania w meczach online w wieku 12 i 16 lat, ale śledztwo twierdzi, że ostatnio oszukiwał.

Niemann nie odpowiedział na prośbę CNN o komentarz.

Chess.com ma miliony użytkowników i codziennie obsługuje ponad 10 milionów gier szachowych, Według właścicieli. W celu wykrycia podejrzeń o oszustwo strona korzysta z oprogramowania, które identyfikuje podejrzane ruchy, porównując ruchy gracza z tymi sugerowanymi przez silnik szachowy. Według raportu mniej niż 0,14% graczy oszukuje na stronie.

Kontrowersje zaczęły się w zeszłym miesiącu, kiedy Oskarżony mistrz świata w szachach Magnus Carlsen Nieman oszukuje podczas $350.000 Sinquefield Cup w St. Louis w stanie Missouri.

„Myślę, że Niemann oszukiwał więcej – i to ostatnio – niż publicznie przyznał” – mówi 31-letni Norweg. Powiedział w obecnej sytuacji Opublikowano na Twitterze.

„Jego przewaga na szachownicy była niesamowita, a podczas naszego meczu Sinquefield Cup odniosłem wrażenie, że nie denerwował się, ani nawet nie był w pełni skoncentrowany na grze w kluczowych sytuacjach, podczas gdy bił mnie tak, jakbym był czarny w sposób, który Myślę, że tylko garstka graczy mogła to zrobić. Ta gra przyczyniła się do zmiany mojego punktu widzenia.

Carlsen wycofał się z turnieju po przegranej z Neimanem. Światowa szachownica FIDE ogłosiła w zeszłym tygodniu, że bada zarzuty Carlsena.

W szachy gra się twarzą w twarz na planszy, a nie online. Carlsen nie podał szczegółów, jak oszukać Neimana.

W rozmowie z klub szachowy st louis W zeszłym miesiącu, Nieman Powiedział Nigdy nie oszukiwał w grach planszowych.

„Oszukiwałem w losowych grach na Chess.com. Stawiłem czoła. Przyznałem się. To największy pojedynczy błąd, jaki kiedykolwiek popełniłem. I jest mi totalnie wstyd. „Nie chcę plotek. Nie oszukiwałem w grze planszowej. W przeciwnym razie, kiedy miałem 12 lat, nigdy nie oszukiwałem w turnieju z nagrodami pieniężnymi.”

Według raportu Chess.com, oszustwo za burtą może obejmować „różne metody, takie jak: sygnały ręczne z pobliskiego autokaru lub sięganie po telefon w łazience, urządzenie ukryte w bucie lub drut lub gwizdek przyklejony do ciała. ”

Raport mówi, że Chess.com zwykle nie badał oszustw w grach planszowych, ale uważał, że wyniki Niemanna w niektórych grach na żywo „wymagają dalszego zbadania na podstawie danych”.

„Naszym zdaniem nie ma bezpośrednich dowodów na to, że Hans oszukiwał w meczu z Magnusem 4 września 2022 r., lub że oszukiwał w innych grach OTB w przeszłości” – czytamy w raporcie.

READ  Sepp Blatter: Mistrzostwa Świata w Katarze to „błąd”, jak powiedział były prezydent FIFA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.