Harmonogram USWNT World Cup jest ustalony

Zawieszenie

Droga amerykańskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej do trzeciego z rzędu tytułu mistrzostw świata w przyszłym roku będzie obejmować starcie w fazie grupowej z krajem, który został pokonany w finale w 2019 roku, Holandią i może rozegrać starcie w 1/8 finału. Ze Szwecją na drugim miejscu.

W przeciwnym razie Amerykanie zajmujący pierwsze miejsce z zadowoleniem przyjęli wyniki sobotniego losowania w Nowej Zelandii, która będzie gospodarzem turnieju z Australią.

Jako pierwsze rozstawienie w grupie E, Stany Zjednoczone rozegrają wszystkie swoje mecze pierwszej rundy w Nowej Zelandii i prawdopodobnie wszystkie poza jednym meczami tego kraju przed finałem 20 sierpnia w Sydney.

Otwarcie meczu USA 22 lipca w Auckland jest przeciwko debiutującemu Wietnamowi, a pięć dni później następuje starcie w Wellington z ósmym rozstawionym Holandią, który przegrał z USA 2:0 w finale w 2019 roku we Francji.

Mecz grupowy zakończy się 1 sierpnia w Auckland przeciwko zwycięzcy meczu play-off w lutym pomiędzy Portugalią na 23 miejscu, Tajlandią na 41 miejscu i Kamerunem na 58 miejscu.

– Mamy dobry remis, ale to trochę trudne – powiedział trener USA Vlatko Andonovsky. „Jestem tym podekscytowany. Wtedy zaczynają się prawdziwe przygotowania.”

Z rekordem 20:1-3 w grze zespołowej, Stany Zjednoczone nie będą miały większych problemów ze zdobyciem jednego z dwóch miejsc grupowych w fazie pucharowej. Jeśli rankingi się utrzymają, zmierzą się z 14-tymi Włochami, drugą najlepszą drużyną w grupie G, w 1/8 finału w Sydney.

Jednak zajmując drugie miejsce w grupie, Amerykanie prawdopodobnie zmierzą się z faworytką Szwecji w grupie G, którą pokonali 3:0 w fazie grupowej olimpijskiej 2021. Stany Zjednoczone i Szwecja spotkały się w fazie grupowej w poprzednich pięciu Mistrzostwa Świata, na których Amerykanie wygrali trzy, przegrali jedną i raz zremisowali.

Była amerykańska gwiazda Carli Lloyd powiedziała: „Jestem pewny siebie w grupie, ale tak naprawdę nie chodzi o grupę, ponieważ jest wiele meczów do rozegrania w Pucharze Świata, a konkurencja jest coraz silniejsza i lepsza”. Współorganizował przyjęcie na loterii w Auckland.

READ  NBA Playoffs — wybory ekspertów na każdą serię z pierwszej rundy

Amerykanie byli zadowoleni z klasyfikacji generalnej: aż do finału unikali mistrzów Europy, Anglii, złotych medalistów olimpijskich z 2021 roku Kanady oraz rywalizujących z Niemcami, Francją, Brazylią i Australią. Najlepsze zespoły to Szwecja, Japonia i Hiszpania.

Sześć stadionów w Australii i cztery w Nowej Zelandii odbędą się 64 mecze. Zrekrutowano wszystkich oprócz trzech uczestników. 10-drużynowy play-off w dniach 18-23 lutego w Auckland dopełni 32-drużynowy stadion, największy odkąd FIFA zainaugurowała turniej kobiet w 1991 roku.

Choć Amerykanie dostali się do finału jako jeden z faworytów, ich praca została im przerwana. Na początku tego miesiąca przegrali kolejne mecze po raz pierwszy od 5 i 1/2 roku, spadając do czwartej Anglii (2-1) i szóstej Hiszpanii (2-0). Wznowią przygotowania z dwoma meczami towarzyskimi z trzecim rozstawionymi Niemcami: 10 listopada w Fort Lauderdale na Florydzie i 13 listopada w Harrison w stanie New Jersey:

Przygotowania do mundialu odbędą się w dwóch meczach towarzyskich w lutym i dwóch w kwietniu. Przeciwnicy i miejsca nie są ukończone.

– Mamy dużo pracy do wykonania w przyszłym roku – powiedział amerykański pomocnik Lindsey Horan. „Musimy być lepsi. Musimy się uczyć i rozwijać. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znacznie się poprawisz.”

Ranking FIFA w nawiasach

grupa ANowa Zelandia (22), Norwegia (12), Filipiny (53), Szwajcaria (21).

grupa bAustralia (13), Irlandia (24), Nigeria (45), Kanada (7).

grupa CHiszpania (6), Kostaryka (37), Zambia (81), Japonia (11).

grupa d: Anglia (4), zwycięzca play-off*, Dania (18), Chiny (15).

Grupa EStany Zjednoczone (1), Wietnam (34), Holandia (8), zwycięzca play-off**.

F. grupaFrancja (5), Jamajka (43), Brazylia (9), zwycięzca barażu ***.

Grupa GSzwecja (2), Republika Południowej Afryki (54), Włochy (14) i Argentyna (29).

grupa hNiemcy (3), Korea Południowa (17), Kolumbia (27), Maroko (76).

* Chile (38), Senegal (84) i Haiti (56).

READ  To był Finn Scully Los Angeles

** Portugalia (23), Kamerun (58) lub Tajlandia (41).

*** Tajwan (40), Paragwaj (51), Papua Nowa Gwinea (50) lub Panama (57).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.