Helikopter Mars wykrywa szczątki z ciągłego lądowania

Nowe zdjęcia Według NASA, helikopter z pomysłowości oferuje nowe spojrzenie na szczątki pozostawione po tym, jak łazik Persevering wylądował na Marsie w zeszłym roku. Środa.

Rydwan wytrwałości został zwodowany w 2020 roku wylądował pomyślnie na Czerwonej Planecie w 2021 roku z misją poszukiwania starożytnych śladów życia na Marsie. niosłem rikszę Innowacyjny śmigłowiec na pokładzie — eksperymentalny projekt, w którym naukowcy na miejscu mają nadzieję zobaczyć sceny, których nie może łazik.

Wytrwałość przeszła żmudny proces znany jako siedem minut terroru, zanim wylądował na Marsie. Kiedy ponownie wszedł do atmosfery, osłona termiczna pomogła chronić łazik przed intensywnym ciepłem ponownego wejścia i znacznie spowolniła jego prędkość. Następnie z tylnej pokrywy (stożkowatej części lądownika) wysunął się ogromny spadochron, jeszcze bardziej go spowalniając. W tym momencie tylna obudowa i spadochron oderwały się od wytrzymałości i pozwoliły przejąć etap lądowania, używając sterów rakietowych i „podniebnego podnośnika”, aby delikatnie opuścić łazik do płynnego lądowania.

19 kwietnia Pomysłowość zrobiła zdjęcia, na których uwieczniono szczątki Wytrzymały baldachim i ochronna tylna pokrywa łazika, która jest częścią w kształcie stożka łodzi desantowej, która niosła Spadochron pomógł chronić łazik w drodze na powierzchnię. Były rozrzucone po całym serwisie Gruz, z którego obaj rozbili się na powierzchni po oddzieleniu się od łazika. Według NASA tylna powłoka uderzyła w Ziemię z prędkością 78 mil na godzinę. Ze zdjęć wynika, że ​​spadochron, linie łączące spadochron ze statkiem kosmicznym oraz farba na zewnętrznej części tylnej skorupy przetrwały podróż na powierzchnię, mówi NASA, chociaż więcej analiz obrazów będzie miało miejsce w przyszły. tygodni.

Creative wykonał zdjęcia przedstawiające szczątki z miejsca lądowania na Marsie, przedstawiające baldachim wytrwałości i tylną pokrywę.
Zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

Zdjęcia zostały wykonane podczas lotu Ingenuity 19 kwietnia.
Zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

„Wytrwałość było najlepiej udokumentowanym lądowaniem na Marsie w historii, z kamerami pokazującymi wszystko, od spadochronu, przez inflację, po lądowanie” – powiedział Ian Clark, były inżynier z Jet Propulsion Laboratory. Powiedział na blogu NASA. „Zdjęcia kreatywności oferują inną perspektywę. Jeśli ulepszą nasze systemy tak, jak nam się wydaje, lub zapewnią pojedynczy zestaw danych informacji inżynieryjnych, których możemy użyć do zaplanowania powrotu próbki Marsa, byłoby to niesamowite. Jeśli nie, obrazy nadal będą niesamowite i inspirujące”.

ten pomysłowy helikopterktóry ukazał się po miesiącu wytrwałości, był pierwszym bytem Osiągnij napędzaną podróż do innego świata. Pokazawszy, że można to osiągnąć, Rozszerzona misja kreatywnościTeraz działa w parze z Wytrwałością Obserwacji Naukowych.

Zespół wytrwałości jest teraz Chcą wykorzystać kreatywność, aby pomóc im ustawić kurs Wytrwałość musi trwać Dotarcie na szczyt suchej delty rzeki w kraterze Jezero na Marsie, co według naukowców jest najlepszą okazją do poszukiwania śladów starożytnego życia na planecie.

READ  Starożytna „ciemna materia” drobnoustrojów — tysiące nieznanych gatunków bakterii odkryto w jaskiniach lawowych na Hawajach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *