HSBC kupuje działalność SVB w Wielkiej Brytanii za ponad 1 USD

Hongkong/Londyn (CNN) HSBC przejął brytyjskie ramię upadłego banku z Doliny Krzemowej, zabezpieczając przyszłość tysięcy brytyjskich firm technologicznych, które trzymają gotówkę u pożyczkodawcy.

Gdyby nie znalazł się żaden nabywca, znalazłoby się SVB UK Po szoku został postawiony w stan upadłości przez Bank Anglii Spadek Jego rodzice są w Ameryce.

W oświadczeniu bank centralny powiedział, że „może potwierdzić, że pieniądze wszystkich deponentów w SVB UK są bezpieczne w wyniku tej transakcji”.

HSBC, największy bank w Europie, ogłosił transakcję w wysokości 1 GBP (1,2 USD) w poniedziałek rano, mówiąc, że wejdzie ona w życie „natychmiast”.

Przejęcie powinno „zakończyć koszmar, którego doświadczają tysiące firm technologicznych w ciągu ostatnich kilku dni”, powiedziała w oświadczeniu Susanna Streeter, szefowa działu pieniędzy i rynków w platformie inwestycyjnej Hargreaves Lansdowne.

SVB UK jest kluczowym partnerem bankowym brytyjskiego sektora technologicznego, a upadek jego spółki macierzystej sprawił, że dyrektorzy ds. technologii muszą znaleźć sposób na zdobycie gotówki na opłacenie pracowników i pokrycie kosztów operacyjnych.

Ratowanie HSBC to „świetna wiadomość” dla ekosystemu startupów w Wielkiej Brytanii, powiedział Piotr Pisars, dyrektor generalny Uncapt, startupu technologii finansowej, który udziela pożyczek innym startupom. „Myślę, że wszyscy możemy się dzisiaj trochę zrelaksować” – powiedział CNN.

Aby pomóc firmom w wypełnieniu listy płac i innych zobowiązań, Uncapped Saturday uruchomiła awaryjny program finansowania. Według Pizars, SVB otrzymało w poniedziałek „setki” wniosków od firm z Wielkiej Brytanii i USA, które są chętne do wspierania firm dotkniętych upadkiem. Uncapped oferuje również długoterminowe pożyczki pomostowe, aby pomóc w sfinansowaniu kapitału obrotowego.

Pizars powiedział, że startupy mogą dywersyfikować swoje relacje bankowe z powodu tego zjawiska. Dodał, że posiadanie połowy brytyjskiego banku ekosystemu startupów w jednej firmie było „niezdrową sytuacją”.

Dyrektor generalny HSBC, Noel Quinn, powiedział w oświadczeniu, że przejęcie „oznacza, że ​​klienci SVB w Wielkiej Brytanii mogą kontynuować bankowanie jak zwykle, wiedząc, że ich depozyty są zabezpieczone siłą i bezpieczeństwem HSBC”.

READ  Grassley publikuje wewnętrzny dokument FBI dotyczący niezweryfikowanych zarzutów przekupstwa Bidena

„To przejęcie ma wielki strategiczny sens dla naszej działalności w Wielkiej Brytanii” – powiedział. „To wzmacnia naszą franczyzę bankowości komercyjnej i zwiększa naszą zdolność obsługi innowacyjnych i szybko rozwijających się firm, w tym w sektorach technologii i nauk przyrodniczych, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na arenie międzynarodowej”.

Notowane w Londynie akcje HSBC spadły po otwarciu rynku i spadły o 2,9% w porannym handlu. Indeks bankowy Stoxx Europe 600 również spadł o 4%.

W zeszły piątek SVB UK miał około 5,5 miliarda funtów (6,7 miliarda dolarów) pożyczek i około 6,7 miliarda funtów (8,1 miliarda dolarów) depozytów. raport HSBC. W ostatnim roku obrotowym, który zakończył się w grudniu, odnotował zysk przed opodatkowaniem w wysokości 88 mln GBP (106,5 mln USD).

SVB, pożyczkodawca najlepiej znany z finansowania start-upów, boryka się z problemami z płynnością w USA, co w zeszłym tygodniu wywołało panikę na duże banki. To ostatecznie doprowadziło do jego upadku Drugi co do wielkości w instytucji finansowej w historii Ameryki, piątek.

Amerykańskie organy nadzoru finansowego zareagowały szybko Martwi się infekcją koniec tygodnia, deklaruje Klienci upadłego banku otrzymają wszystkie swoje pieniądze od poniedziałku.

Urzędnicy gwarantowali depozyty klientom Signature Bank, regionalnego pożyczkodawcy w USA, który został zamknięty przez organy regulacyjne w ostatnich dniach po kłopotach finansowych.

— Hanna Giady Dostarczony raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *