Indie zakazują Craftonowi z powodu obaw związanych z udostępnianiem danych w Chinach – źródło

Battlegrounds Mobile India i jego logo są pokazane na tej infografice, 29 lipca 2022 r. REUTERS / Dado Rovich / Ilustracja

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

NEW DELHI / SEOUL, 29 lipca (Reuters) – Rząd Indii zakazał popularnej gry Battle Royale firmy Crafton. (259960.KS)południowokoreańska firma wspierana przez chiński Tencent (0700.HK)ponieważ był zaniepokojony udostępnianiem danych i ich wydobyciem w Chinach, podało źródło rządu indyjskiego.

New Delhi wykorzystało uprawnienia, które ma na mocy indyjskiego prawa IT, aby zakazać Battlegrounds Mobile India (BGMI), opierając się na klauzuli, którą powołuje się od 2020 roku, aby zakazać kilku innym chińskim aplikacjom związanym z kwestiami bezpieczeństwa narodowego, powiedział urzędnik rządowy i inne źródło bezpośrednio wiedza.

Rząd Indii nie ogłosił publicznie zakazu. Ale aplikacja została usunięta z Alphabet Inc (GOOGL.O) Sklep Google Play i Apple Inc (AAPL.O) App Store od czwartkowego wieczoru w Indiach.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Usunięcie BGMI, które miało ponad 100 milionów użytkowników w Indiach, nastąpiło po tym, jak kraj południowoazjatycki w 2020 roku zbanował kolejny tytuł Kraftona, PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG).

Kampania PUBG była częścią zakazu w New Delhi ponad 100 aplikacji mobilnych chińskiego pochodzenia, po trwającym miesiące spór graniczny między dwoma wrogami uzbrojonymi w broń nuklearną.

Od tego czasu zakaz został rozszerzony na ponad 300 aplikacji, w tym popularną aplikację do gier „Free Fire”, należącą do singapurskiej grupy technologicznej Sea Ltd. (SE.N).

Tencent posiadał 13,5% udziałów w Kraftonie na koniec marca za pośrednictwem wehikułu inwestycyjnego, jak wynika z dokumentacji regulacyjnej Kraftona.

Akcje Kraftona spadły w piątek o ponad 9%, później odrabiając straty do 4,5% w Seulu. Firma poinformowała w maju, że Indie stanowiły wysoki jednocyfrowy procent jej przychodów w pierwszym kwartale tego roku.

READ  Nintendo przygotowuje się do zamknięcia 3DS i Wii U eShop z planową konserwacją

Akcje Tencent Holdings spadły o 4,9 procent do najniższego poziomu od 15 marca.

Rzecznik Google powiedział, że zakazał gry zgodnie z dyrektywą rządową, podczas gdy indyjskie Ministerstwo Technologii Informacyjnych i Apple nie odpowiedziały na prośby o komentarz. Źródła odmówiły opublikowania ich nazwisk, ponieważ zamówienia te są poufne.

Ambasada Chin w New Delhi nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz.

W Seulu rzecznik Kraftona powiedział, że deweloper rozmawiał z odpowiednimi władzami i firmami, aby poznać dokładną sytuację dotyczącą zawieszeń w dwóch głównych sklepach z aplikacjami w Indiach.

Shaun Hyunel Sohn, dyrektor generalny Krafton India, powiedział portalowi TechCrunch na początku tego tygodnia, że ​​indyjski rząd wcześniej wskazywał, że PUBG i BGMI to dwie różne gry, dodając, że „BGMI spełnia wszystkie wytyczne” w Indiach.

Wpływ Chin

Dwa źródła poinformowały Reutersa, że ​​Indie powołały się na część ustawy o technologii informacyjnej o nazwie 69a, aby wyegzekwować zakaz.

Departament umożliwia rządowi blokowanie publicznego dostępu do treści, między innymi w interesie bezpieczeństwa narodowego. Zamówienia wydane na podstawie tego punktu mają generalnie charakter poufny.

Abhay Mishra, prezes Prahar, powiedział, że Swadeshi Jagran Manch (SJM) i organizacja non-profit Prahar wielokrotnie zwracały się do rządu o zbadanie „wpływu Chin” na BGMI. SJM to ekonomiczne skrzydło Rashtriya Swayamsevak Sangh, wpływowej hinduskiej grupy nacjonalistycznej bliskiej rządzącej partii premiera Narendry Modi.

„W tak zwanym nowym awatarze BGMI nie różniło się od poprzedniego PUBG, a Tencent nadal kontrolował go w tle” – powiedział Mishra.

Zakaz wywołał silną reakcję online popularnych graczy w Indiach na Twitterze i YouTube.

„Mam nadzieję, że nasz rząd zdaje sobie sprawę, że tysiące sportowców i twórców treści polega na BGMI” – powiedział Abhijit Andhir, użytkownik Twittera z ponad 92 000 obserwujących.

Dodatkowe relacje Adityi Kalry, Monsefa Fengatela w New Delhi i Joyce Lee w Seulu; Dodatkowe raporty Nupur Anand. Montaż dokonali Kirsten Donovan, Clarence Fernandez i Muralikumar Anantharaman

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *