Indyjscy inwestorzy krypto w trybie paniki, gdy giełda Bitcoin dezaktywuje depozyty

Dwie główne giełdy kryptowalut w Indiach podobno wstrzymały depozyty za pomocą popularnej metody płatności, co wywołało zaniepokojenie w kraju, w którym nadal brakuje pewności regulacyjnej pomimo ogromnej popularności Bitcoina.

Źródła wiadomości ujawniły, że indyjska giełda kryptowalut WazirX i CoinSwitch Kuber wyłączyła wpłaty rupii za pomocą United Payment Interface (UPI) w celu zakupu kryptowaluty.

UPI to system płatności w czasie rzeczywistym szeroko stosowany w Indiach i regulowany przez Bank Centralny. Całkowita wartość transakcji UPI przekroczyła 1 bilion dolarów w ubiegłym roku podatkowym.

Zaproponuj czytanie | Astronauta uruchamia pierwszy NFT i zbiera 500 000 dolarów, aby pomóc Ukrainie w walce z Rosją

W odpowiedzi na zaniepokojonych użytkowników obie giełdy stwierdziły, że mogą nadal wypłacać środki za pośrednictwem interfejsu.

Coinswitch Kuber zauważył w tweecie:

„Depozyt UPI jest obecnie dostępny dla wszystkich użytkowników, ale staramy się go odzyskać tak szybko, jak to możliwe. Prosimy o cierpliwość.”

Obawy o stabilność finansową

Indie, drugi najbardziej zaludniony kraj na świecie, spędziły lata na opracowywaniu przepisów regulujących kryptowaluty, za pomocą środka przyjętego przez bank centralny z powodu obaw o zagrożenia dla stabilności finansowej, ale niedawna decyzja o wprowadzeniu podatku od dochodów z kryptowalut sygnalizuje zgodę władz .

Dane CoinGecko pokazują, że trzy największe indyjskie giełdy kryptowalut wykonały transakcje o wartości prawie 140 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Czwartkowe działanie nastąpiło po jednowierszowym oświadczeniu z zeszłego tygodnia indyjskiego National Payments Corporation, operatora wspieranego przez stan systemu UPI, który ułatwia przelewy bankowe, w którym powiedział, że nie ma wiedzy o jego wykorzystaniu przez żadną giełdę kryptowalut.

BTC total market cap at $785.16 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Wzrasta liczba indyjskich inwestorów kryptograficznych

W Indiach bardzo popularna jest waluta cyfrowa. Indyjskie inwestycje w kryptowaluty eksplodowały w ciągu ostatniego roku, stając się wielomiliardowym rynkiem. Około 15 do 20 milionów ludzi posiada kryptowalutę.

READ  Ropa spada niżej przed potencjalną dużą podwyżką stóp w USA

Jednak w kraju brakuje jasności legislacyjnej: indyjski bank centralny wcześniej zaproponował zakaz kryptowaluty, pomimo faktu, że ustawodawcy nałożyli w lutym 30% podatek od zysków z aktywów cyfrowych.

Niektóre źródła twierdzą, że wolumen obrotu gwałtownie spadł w następstwie nowego rozporządzenia, przy czym wolumen obrotu na WazirX, największej indyjskiej giełdzie papierów wartościowych, spadł o 71%.

Zaproponuj czytanie | Mastercard Files 15 Zastosowania marek Metaverse i NFT — „nieoceniony” ruch?

Przygnębiony

Inwestorzy wyrazili swoją frustrację na Twitterze, ponieważ giełda nie akceptowała bramek płatniczych dla większości głównych banków, w tym ICICI Bank i HDFC Bank.

„Nie podając żadnych informacji, wyłączyłem depozyt INR. Przynajmniej poinformuj nas o czasie trwania zamknięcia” – zachęcał do wymiany użytkownik Twittera Avijit Depnath za pośrednictwem sieci społecznościowej.

CoinDCX, kolejna duża giełda kryptowalut z ponad 10 milionami klientów, podobnie akceptowała tylko przelewy bankowe, ale wymagała minimalnego depozytu w wysokości 3000.

CoinSwitch, który twierdzi, że ma ponad 15 milionów użytkowników, nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutera o komentarz. Ponadto NPCI również nie odpowiedziała.

Featured image from Daily Express, chart from TradingView.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.