Indyjscy inwestorzy krypto w trybie paniki, gdy giełda Bitcoin dezaktywuje depozyty

Dwie główne giełdy kryptowalut w Indiach podobno wstrzymały depozyty za pomocą popularnej metody płatności, co wywołało zaniepokojenie w kraju, w którym nadal brakuje pewności regulacyjnej pomimo ogromnej popularności Bitcoina.

Źródła wiadomości ujawniły, że indyjska giełda kryptowalut WazirX i CoinSwitch Kuber wyłączyła wpłaty rupii za pomocą United Payment Interface (UPI) w celu zakupu kryptowaluty.

UPI to system płatności w czasie rzeczywistym szeroko stosowany w Indiach i regulowany przez Bank Centralny. Całkowita wartość transakcji UPI przekroczyła 1 bilion dolarów w ubiegłym roku podatkowym.

Zaproponuj czytanie | Astronauta uruchamia pierwszy NFT i zbiera 500 000 dolarów, aby pomóc Ukrainie w walce z Rosją

W odpowiedzi na zaniepokojonych użytkowników obie giełdy stwierdziły, że mogą nadal wypłacać środki za pośrednictwem interfejsu.

Coinswitch Kuber zauważył w tweecie:

„Depozyt UPI jest obecnie dostępny dla wszystkich użytkowników, ale staramy się go odzyskać tak szybko, jak to możliwe. Prosimy o cierpliwość.”

Obawy o stabilność finansową

Indie, drugi najbardziej zaludniony kraj na świecie, spędziły lata na opracowywaniu przepisów regulujących kryptowaluty, za pomocą środka przyjętego przez bank centralny z powodu obaw o zagrożenia dla stabilności finansowej, ale niedawna decyzja o wprowadzeniu podatku od dochodów z kryptowalut sygnalizuje zgodę władz .

Dane CoinGecko pokazują, że trzy największe indyjskie giełdy kryptowalut wykonały transakcje o wartości prawie 140 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Czwartkowe działanie nastąpiło po jednowierszowym oświadczeniu z zeszłego tygodnia indyjskiego National Payments Corporation, operatora wspieranego przez stan systemu UPI, który ułatwia przelewy bankowe, w którym powiedział, że nie ma wiedzy o jego wykorzystaniu przez żadną giełdę kryptowalut.

BTC total market cap at $785.16 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Wzrasta liczba indyjskich inwestorów kryptograficznych

W Indiach bardzo popularna jest waluta cyfrowa. Indyjskie inwestycje w kryptowaluty eksplodowały w ciągu ostatniego roku, stając się wielomiliardowym rynkiem. Około 15 do 20 milionów ludzi posiada kryptowalutę.

READ  Elon Musk mówi, że dziennikarze „myślą, że są lepsi niż wszyscy inni” wśród kontrowersji wokół komentarza

Jednak w kraju brakuje jasności legislacyjnej: indyjski bank centralny wcześniej zaproponował zakaz kryptowaluty, pomimo faktu, że ustawodawcy nałożyli w lutym 30% podatek od zysków z aktywów cyfrowych.

Niektóre źródła twierdzą, że wolumen obrotu gwałtownie spadł w następstwie nowego rozporządzenia, przy czym wolumen obrotu na WazirX, największej indyjskiej giełdzie papierów wartościowych, spadł o 71%.

Zaproponuj czytanie | Mastercard Files 15 Zastosowania marek Metaverse i NFT — „nieoceniony” ruch?

Przygnębiony

Inwestorzy wyrazili swoją frustrację na Twitterze, ponieważ giełda nie akceptowała bramek płatniczych dla większości głównych banków, w tym ICICI Bank i HDFC Bank.

„Nie podając żadnych informacji, wyłączyłem depozyt INR. Przynajmniej poinformuj nas o czasie trwania zamknięcia” – zachęcał do wymiany użytkownik Twittera Avijit Depnath za pośrednictwem sieci społecznościowej.

CoinDCX, kolejna duża giełda kryptowalut z ponad 10 milionami klientów, podobnie akceptowała tylko przelewy bankowe, ale wymagała minimalnego depozytu w wysokości 3000.

CoinSwitch, który twierdzi, że ma ponad 15 milionów użytkowników, nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutera o komentarz. Ponadto NPCI również nie odpowiedziała.

Featured image from Daily Express, chart from TradingView.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *