Instagram Kanye Westa, Twitter zablokowany po antysemickich postach – Rolling Stone

Kanye Wests Instagram Rzecznik Meta potwierdził, że niektóre treści zostały zbanowane, a niektóre usunięte z powodu naruszenia zasad firmy macierzystej Meta. Toczący Kamień. Wiadomość wywołała kontrowersje na tydzień Masowe potępienie Po tym, jak nosił T-shirty ”Białe życie ma znaczenie” na jej pokazie mody YZY w Paryżu w poniedziałek.

Powtarzające się naruszenia zasad i zasad platformy mogą skutkować zakazem publikowania, wysyłania wiadomości DM lub komentowania przez naruszającego użytkownika. Nie jest jasne, jakie treści opublikował West, które doprowadziły do ​​zablokowania i usunięcia treści, ani jak długo będzie obowiązywać ograniczenie.

Ograniczenie pojawiło się tuż po wymianie między raperem a Diddym, którą niektórzy użytkownicy uznali za antysemicką. Post został usunięty. W poprzednim tygodniu Diddy krytykował Zachód Za koszulki, które prezentował w Paryżu.

Amerykański Komitet Żydowski wydał oświadczenie po wymianie między Zachodem a TD. „Kanye West miał w tym tygodniu hasło, które było niezwykłe nawet jak na jego standardy” – czytamy w raporcie. „Musisz zobaczyć, że słowa mają znaczenie, zwłaszcza zaciekły bigoteryjny komentarz, który ostatnio pojawił się w mediach społecznościowych. Jeśli chce zyskać wiarygodność jako komentator w kwestiach społecznych, nie mówiąc już o muzyku, może zacząć od wymyślenia, jak to zrobić bez wzniecania nienawiści do Żydów.

West odpowiedział na zakaz na Instagramie, wskakując na Twittera po raz pierwszy od prawie dwóch lat, by kpić z Meta i wezwać Marka Zuckerberga. „Spójrz na ten znak” Napisał Zachód, udostępnił zdjęcie tej dwójki razem. „Jak wyrzuciłeś mnie z Instagrama”.

Jednak reakcja Westa na Twitterze nie obyła się bez incydentów: w sobotni wieczór, w odpowiedzi na artykuł zatytułowany Zachodni antysemityzm, raper napisał na Twitterze: „Jestem dziś trochę śpiący, ale kiedy się obudzę, idę . Śmierć Con 3 Śmieszną rzeczą w Żydach jest to, że tak naprawdę nie mogę być antysemitą, ponieważ czarni też są Żydami, a ty bawisz się ze mną i próbujesz szantażować każdego, kto sprzeciwia się twojemu programowi. Niedługo potem Twitter usunął tweeta powołujące się na naruszenia zasad.

READ  Biden pozytywnie testuje Covid: Aktualizacje wiadomości na żywo

Pomimo tego Witamy spowrotem Potencjalny właściciel Twittera Elon Musk powiedział w niedzielę rano, że konto Westa zostało „zablokowane za naruszenie zasad Twittera”, powiedziała rzeczniczka firmy. powiedział Media. (Jak wie publiczność Westa na Twitterze, nie może teraz przejść do „Death Con 3”.)

Zakaz na Instagramie przeciągnął długi tydzień kontrowersji Westa w weekend.

między dwiema częściami Wywiad z Tuckerem Carlsonem W piątek w Fox News West zaczęła wygłaszać oświadczenia, oskarżając ją o krytykowanie Żydów na Instagramie. A Wymiana tekstu Według Westa i Diddy’ego West powiedział: „Pokażę Żydom, którzy poprosili mnie o zaproszenie, że nikt nie może mi grozić ani wpływać na mnie”.

Ta historia została zaktualizowana o 10:20 w niedzielę, 9 października, aby odzwierciedlić włamanie Westa na Twitterze, i 12:05, aby uwzględnić blokadę Westa na Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.