Intel obniża cenę procesora graficznego Arc A750, obnosząc się jednocześnie z ulepszeniami sterowników

Zbliżenie / Arc A750 jest wolniejszy niż A770 z wyższej półki, a jego cena została obniżona o 40 USD, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym.

Intel

to było około czterech miesięcy Od czasu premiery Intela Długo oczekiwane karty graficzne Arc. Jeśli rzuciłeś kostką i kupiłeś flagowy A770 lub A750, aby uzyskać dobrą ofertę na procesor graficzny średniej klasy po dwóch latach sztucznie zawyżonych cen, to była wiadomość. Szczególnie Hassan. to było tam Jakieś dziwne problemy tu i tamale Intel wciąż wywoływał błędne sterowniki, powoli poprawiając wydajność Arc w różnych grach.

Firma publikuje dziś kilka ogłoszeń. Po pierwsze, Arc A750 (trzecia najszybsza karta Arc, za wersjami A770 16 GB i 8 GB) otrzymuje oficjalną obniżkę ceny z 289 USD do 249 USD. Po drugie, firma wydaje kolejną aktualizację sterowników (kompilacja 31.0.101.4086), która może pochwalić się szeroko zakrojonymi ulepszeniami wydajności w starszych grach DirectX 9 i bardziej ukierunkowanymi optymalizacjami dla nowszych tytułów związanych z premierą sterowników od października.

Do tych porównań wydajności używany jest Intel A750, ale kierowcy skorzystają ze wszystkich procesorów graficznych Arc, od low-endowego A380 do 16 GB A770.
Zbliżenie / Do tych porównań wydajności używany jest Intel A750, ale kierowcy skorzystają ze wszystkich procesorów graficznych Arc, od low-endowego A380 do 16 GB A770.

Intel

W naszej recenzji Arc A750 był zwykle o około 10 lub 20 procent wolniejszy niż wersja 16 GB A770, przynajmniej w grach, w których 8 GB pamięci A750 nie było wąskim gardłem. Ale w grach radził sobie dobrze, zwykle przewyższał RTX 3060 Nvidii, a aktualizacje sterowników Intela nieco wydłużyły listę „gier, w które Arc gra dobrze”. Nowy RTX 3060 jest nadal dostępny gdzieś w przedziale od 350 do 400 USD.

Ulepszenia sterowników to w większości stare wiadomości, jeśli jesteś właścicielem Arc, który instaluje nowe aktualizacje w miarę ich wydawania; W szczególności przedstawiono kilka ulepszeń DirectX 9 Aktualizacja sterownika w wersji beta w grudniu. Wygląda na to, że Intel używa zarówno warstw translacji DirectX 12, jak i Vulkan-to-DirectX 9 i wybiera różne warstwy, aby poprawić prędkość w określonych grach.

READ  Octopath Traveler II zapowiedziany na PS5, PS4, Switch i PC
Czasy ramek są podane w <em> CS:GO </em> Ponadto optymalizacje DirectX 9 sprawią, że gry będą działać płynniej, z mniejszą liczbą problemów wizualnych.” jpeg” szerokość = „980” wysokość = „551″/></a><figcaption class=
Zbliżenie / czasy klatek w CS:GO Sugeruje również, że optymalizacje DirectX 9 sprawią, że gry będą działać płynniej, z mniejszą liczbą wizualnych czkawek.

Intel

Intel twierdzi, że te starsze gry będą działać średnio o 43 procent szybciej niż w przypadku sterowników startowych. Ogólna rozgrywka powinna być płynniejsza i mniej zacięć dzięki krótszym i bardziej spójnym czasom wyświetlania klatek.

Według Intela ulepszenia nowszych gier DirectX 11 i DirectX 12 były mniejsze i mniej rozpowszechnione. Trudno po prostu powiedzieć jak to zrobić Średnio jest znacznie szybszy, ponieważ wykresy Intela czasami przekręcają się w trudne do przeanalizowania wskaźniki, takie jak „średnia liczba klatek na sekundę za dolara”. Ale firma koncentruje się na dużych grach wieloosobowych (FortniteI odważnyI Dota 2I liga legend) i główne wersje (Zabójca doktrynyI Red Dead Redemption 2I Film o Cyberpunku 2077) oznacza, że ​​większość osób prawdopodobnie grała do tej pory w co najmniej kilka gier, które skorzystały z pracy sterownika Intela.

Ta analogia jest trochę dziwna, ale pokazuje powszechną poprawę wydajności Arc w stosunku do czteromiesięcznych sterowników startowych.
Zbliżenie / Ta analogia jest trochę dziwna, ale pokazuje powszechną poprawę wydajności Arc w stosunku do czteromiesięcznych sterowników startowych.

Intel

W miesiącach poprzedzających wydanie Arc, Intel udał się na prewencyjną wycieczkę z przeprosinami, wyjaśniając kilka razy, że wydajność Arc w nowszych grach DirectX 12 i Vulkan będzie świetna, ale wydajność w DirectX 11 i starszych grach będzie chybiona .

Nie było to najlepsze miejsce na początek dla Intela, zwłaszcza że Arc był również spóźniony na imprezę — został zaprojektowany, aby konkurować z serią Nvidia RTX 3000 i AMD RX 6000, które już wymienili. Intel również przegapił okazję do premiery, podczas gdy niedobór GPU w 2021 i 2022 roku wciąż był w pełnym rozkwicie. Ale wyjaśnienia były naprawdę pomocne w ustaleniu oczekiwań, a większość recenzji GPU była co najmniej lekko pozytywna, podczas gdy mogły być bezlitośnie negatywne.

READ  Kolejna specyfikacja Thunderbolt potraja przepustowość do 120 Gb/s — jednocześnie nadrabia zaległości

Trudno powiedzieć, czy ten wysiłek przełoży się na sprzedaż, choć większość oznak wskazuje na powolny start. Arc jeszcze nie przeskanował danych z badania sprzętu Steam Od grudnia 2022 r, i nadal jest wrzucany do jednego worka z „innym”. Jeśli użyjemy ocen klientów jako wskaźnika popularności, to wszystko Procesory graficzne Arc A770 i A750łącznie 142 recenzje na Newegg Wyświetla listę procesorów graficznych RTX 3060 razem kilka razy tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *