Intel twierdzi, że procesory graficzne Arc A770 i A750 przewyższają średniej klasy RTX 3060 nVIDII

przed przyniesieniem dla wszystkich w ciągu dwóch tygodni, Ujawnił więcej szczegółów na temat tego, czego można oczekiwać od kart graficznych pod względem specyfikacji i wydajności. A770, dostanie 32 Xe Rdzenie, 32 jednostki ray tracingu i zegar graficzny 2100MHz. Pod względem pamięci RAM jest dostępny w konfiguracjach 8 GB i 16 GB, z przepustowością odpowiednio do 512 Gbit/s i 560 Gbit/s.

Jeśli chodzi o A750, który Intel ogłosił, że zacznie się od 289 USD, ma on 28 rdzeni Xe, 28 jednostek ray tracingu, zegar graficzny 2050 MHz, 8 GB pamięci i przepustowość do 512 Gb/s. Wszystkie trzy karty, które będą dostępne 12 października, mają łączną moc 225 watów.

Intel twierdzi, że w oparciu o testy porównawcze, dzięki tym kartom uzyskasz więcej korzyści niż karty średniej klasy NVIDIA . Mówi się, że A770 oferuje o 42 procent większą wydajność w przeliczeniu na dolara niż RTX 3060, podczas gdy A750 wygląda o 53 procent lepiej w przeliczeniu na dolara.

Twierdzi, że w większości testowanych gier konfiguracja 16 GB A770 oferowała lepszą wydajność ray tracingu niż podobny cenowo RTX 3060 (który, szczerze mówiąc, ). Jeśli chodzi o Intel twierdzi, że A770 miał 1,56 razy większą wydajność ray tracingu niż RTX 3060.

Oczywiście Intel będzie promował swoje GPU jako lepsze niż konkurencja. Będziemy musieli poczekać na wyniki naszych testów porównawczych Intel Arc, aby uzyskać prawdziwe poczucie wydajności.

W każdym razie wygląda na to, że NVIDIA jest na zakręcie większej konkurencji na froncie GPU. Tylko tym razem jest to marka o ugruntowanej pozycji, która akurat się spóźnia Włącz komputery, które mogły używać kart NVIDIA w inny sposób.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *