Intel udostępnia 48 testów, aby pokazać, że Arc A750 może konkurować z RTX 3060

Intel opublikował 48 testów pokazujących, że jego nadchodzący procesor graficzny Arc A750 powinien być w stanie wymieniać ciosy z RTX 3060 Nvidii z nowoczesnymi grami. Podczas gdy firma Intel ustaliła Niskie oczekiwania wobec procesorów graficznych W zeszłym miesiącu firma przetestowała teraz A750 bezpośrednio z RTX 3060 w 42 tytułach DirectX 12 i sześciu grach Vulkan.

Wyniki wyglądają obiecująco dla tego, co prawdopodobnie będzie flagowym procesorem graficznym Intela jeszcze w tym roku. Intel A750 przetestowany pod kątem popularnych gier, takich jak FortniteA kontrolaA Call of Duty: Strefa Wojnya nie wybór standardów, które firma opublikowała w zeszłym miesiącu.

„To są wszystkie tytuły, które wybraliśmy, ponieważ są popularne” — wyjaśnia kolega z Intela, Tom Petersen, w filmie poświęconym testom firmy Intel. „Albo recenzenci ich używają, albo zajmują wysokie miejsca w ankiecie Steam, albo są nowe i ekscytujące. To nie są starannie wybrane tytuły”.

Arc A750 Intela kontra RTX 3060 Nvidii w 1080p.
Zdjęcie: Intel

Na niezależne testy porównawcze będziemy musieli poczekać, ale na podstawie testów Intela wygląda na to, że A750 będzie wygodnie konkurować z RTX 3060 Nvidii. „Przekonasz się, że mamy do czynienia z odrobiną hitu dzięki RTX 3060” — mówi Petersen. „Czasami wygrywamy, a czasami przegrywamy”. Intel działa średnio o 3 do 5 procent lepiej niż Nvidia, gdy wygrywa tytuły w rozdzielczości 1080p.

Jeśli chodzi o 1440p, Intel wydaje się wygrywać w większej liczbie testów. Średnio wskaźnik wygranych wynosi około 5 procent w 42 grach. Intel przetestował także sześć tytułów Vulkan, ponieważ wydaje się, że po raz kolejny wymienia ciosy z RTX 3060.

„Wygrywamy głównie w 1080p, a z Vulkanem wygrywamy głównie w 1440p” — twierdzi Petersen. „Średnio powiedziałbym, że to bardziej 3 do 5 procent, a może trochę więcej w kierunku 5-procentowego zwycięstwa nad Vulcanem”.

Arc A750 Intela kontra RTX 3060 Nvidii w 1440p.
Zdjęcie: Intel

Intel skupił się tutaj tylko na nowoczesnych interfejsach API, a nie na starszych grach DirectX 11. wczesny test Procesor graficzny Intel Arc A770 — o krok wyżej od A750 w ofercie Arc — wykazał znaczną różnicę wydajności między grami DirectX 11 i DirectX 12. Intel nadal pracuje nad sterownikami Arc GPU i może minąć trochę czasu, zanim firma będzie mogła poprawić wydajność DirectX 11.

Firma Intel wdrożyła te najnowsze standardy w identycznych systemach z procesorem Core i9 12900K i 32 GB pamięci DDR5. Do porównań Intel użył własnego sterownika inżynierskiego i sterownika Nvidii 516.59. Będzie wymagał procesorów graficznych Arc Procesory Intel 10. generacji lub nowsze albo procesory AMD Ryzen 3000 i nowsze, wszystkie z płytami głównymi obsługującymi Resizable BAR (lub, jak klasyfikuje to AMD, Smart Access Memory). pasek wielkości Jest to warunek wstępny wydajności na procesorach graficznych Arc.

Nadal czekamy, aż Intel wypuści swój własny procesor graficzny Arc A750 jeszcze w tym roku, ale najnowsze testy pokazują, że może on być gotowy do konkurowania o ważniejszy główny nurt. Firma Intel nie ogłosiła jeszcze oficjalnych specyfikacji ani cen Arc A750, ale wyciekły wióry Postaw to między 299 a 399 USD.

Intel będzie musiał osiągnąć cenę, która może konkurować z ceną Nvidii 329 USD za RTX 3060, zwłaszcza teraz, gdy zapasy GPU znacznie się poprawiły i jest opcja AMD Radeon RX 6600 XT za 379 USD.

Wszystkie oczy będą teraz skupione na planach Nvidii dotyczących jej procesorów graficznych z serii RTX 40. Nvidia ostatnio obniżyła ceny swoich wysokiej klasy procesorów graficznych z serii RTX 30, a rabaty mogą wskazywać, że premiera serii RTX 40 nastąpi w nadchodzących miesiącach. Plotki sugerowały RTX 4090 Może zostać wydany w zeszłym miesiącuAle lipiec przyszedł i minął bez nowych GPU.

Jeśli ostatnie początkowe zarobki Nvidii są czymś, do czego można przejść (a 1 miliard USD plus spadek przychodów z gier), seria RTX 40 raczej nie będzie wyceniona, gdy w końcu zostanie wprowadzona na rynek. Po spadku popytu na kryptowaluty Nvidia nadal prawdopodobnie będzie mieć wiele kart z serii RTX 30, więc Intel może być w dobrej pozycji, aby konkurować jeszcze w tym roku, jeśli możesz sprawdzić sterowniki i ceny.

READ  Random: Nintendo potwierdza, jak wymówić Zelda: Tears of the Kingdom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.