iPhone 14 Pro a aparaty 13 Pro: tak, jest różnica

Ta historia jest częścią Hotspot iPhone 2022Zbiór wiadomości, wskazówek i porad CNET na temat najpopularniejszych produktów Apple.

iPhone 14 Pro ma wiele ulepszeń w systemie aparatów, które do tego doprowadziły Doskonała recenzjaw tym 48-megapikselowy czujnik i nowa technologia przetwarzania obrazu firmy Apple o nazwie Optical Engine. To od razu stawia iPhone’a 14 Pro na przewadze w stosunku do zeszłego roku iPhone 13 Pro i 13 Pro Maxprzynajmniej na papierze.

Ale jak różnią się te nowe funkcje sprzętu i oprogramowania w rzeczywistym świecie?

Porównałem kamery w obu telefonach w wielu trudnych sytuacjach w San Francisco, aby się tego dowiedzieć. Wszystkie te zdjęcia zostały zrobione w domyślnej aplikacji aparatu na iPhone 14 Pro i iPhone 13 Pro, oba z systemem Android Najnowsza wersja iOS 16.

Możesz dowiedzieć się więcej o Konkretne ulepszenia systemu aparatów iPhone 14 Pro W tym głębokim nurkowaniu mojego kolegi Stephena Shanklanda. Patrick Holland z CNET też ma Fantastyczna analiza zdjęć iPhone’a 14 Pro I jak silnik optyczny pomaga poprawić jakość obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych.

iPhone 14 Pro kontra iPhone 13 Pro

Lexi Savides/CNET

Czujnik iPhone’a 14 Pro 48MP rejestruje więcej szczegółów

Jeśli chodzi o sprzęt, największą zmianą między tymi dwoma telefonami jest 48-megapikselowy czujnik nowego 14 Pro w głównym szerokim aparacie, który jest również fizycznie większy niż starszy iPhone, co ma taką samą różnicę w jakości obrazu, jak wzrost liczby megapikseli . 13 Pro wykorzystuje czujnik 12MP.

przy użyciu techniki zwanej łączenie pikseliiPhone 14 Pro łączy cztery piksele w grupy, aby robić zdjęcia o rozdzielczości 12 MP z większą ilością szczegółów. Możesz także zrobić pełne zdjęcie 48 MP, jeśli robisz zdjęcie w formacie ProRaw firmy Apple, co daje fotografom większą elastyczność, jeśli chodzi o edycję, przywracanie cieni i podkreślanie szczegółów, a także wiele innych korzyści.

W dobrym oświetleniu zdjęcia 12 MP z iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 13 Pro wyglądają podobnie przy małym powiększeniu, a różnica może nie być łatwa do zauważenia. Kiedy pójdziesz trochę dalej, zalety nowego czujnika i przetwarzania obrazu w 14 Pro stają się jasne.

Na poniższych zdjęciach, które zrobiłem w Golden Gate Park w San Francisco, pnie drzew są wyraźniejsze i ostrzejsze na obrazie iPhone’a 14 Pro niż na 13 Pro. Obszary o drobniejszych szczegółach, takie jak trawa, również zachowują większą precyzję. Możesz kliknąć, aby uzyskać dostęp do obrazu w pełnej rozdzielczości z pliku iPhone 14 Pro i iPhone 13 Pro Aby łatwiej porównywać.

Obiektyw iPhone’a 14 Pro w głównym tylnym aparacie ma również szersze pole widzenia niż 13 Pro: 24 mm kontra 26 mm. Oznacza to, że możesz lepiej uchwycić ujęcie, co może być szczególnie przydatne w fotografii krajobrazowej.

iPhone 14 Pro może robić zdjęcia z 2-krotnym zoomem

iPhone 14 Pro ma jeszcze jedną sztuczkę w rękawie: czujnik 48 MP może również rejestrować zdjęcia 12 MP z efektywnym 2-krotnym zoomem optycznym. Zobaczysz nową opcję 2x w interfejsie aparatu. Powoduje to przycięcie środka obrazu o wysokiej rozdzielczości, aby natychmiast zapewnić większą elastyczność w zakresie ogniskowej, bez potrzeby stosowania czwartego obiektywu. iPhone 13 Pro może również robić zdjęcia z 2-krotnym zoomem, ale korzysta z zoomu cyfrowego i nie ma takiej samej jakości ani poziomu szczegółowości, jak ta nowa technologia.

Uważam, że nowa opcja 2x w iPhonie 14 Pro pomaga w trybie portretowym. Zamiast oferować tylko opcje 1x i 3x, takie jak stary telefon, może również robić zdjęcia w trybie portretowym z szybkością 2x. Daje to bardziej naturalne ujęcia moich oczu. Uważam, że jest to bardziej satysfakcjonujące w rysach twarzy niż szeroki wygląd z 1x lub perspektywa powiększenia przy 3x.


Teraz graj:
Patrz na to:

Recenzja iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max: wiele ulepszeń, …


14:11

iPhone 14 Pro vs. 13 Pro: tryb słabego oświetlenia i nocny

iPhone 14 Pro ma nowy proces przetwarzania obrazu, który pomaga ulepszyć zdjęcia w średnim i słabym świetle. W połączeniu z większym sensorem widzę różnicę w stosunku do iPhone’a 13 Pro we wszystkich zdjęciach, które zrobiłem o zmierzchu. Na poniższych zdjęciach spójrz na szczegóły uchwycone na gałęziach drzew na horyzoncie.

Nowszy telefon ma też lepszą redukcję szumów przy słabym oświetleniu, bez włączania trybu nocnego. Udoskonalono również zakres dynamiczny w słabym świetle, rejestrując więcej szczegółów cieni i podświetleń w porównaniu ze starym telefonem.

W przypadku zdjęć w trybie nocnym oba telefony używają podobnych czasów ekspozycji od 1 do 3 sekund w zależności od warunków oświetleniowych. Poniższy obraz iPhone’a 14 Pro ma lepszy ogólny balans bieli i nieco lepsze szczegóły po powiększeniu.

Tryb pracy jest gwiazdą nagrywania wideo iPhone’a 14 Pro

Zarówno iPhone 14 Pro, jak i iPhone 13 Pro rejestrują rozdzielczość 4K z prędkością do 60 klatek na sekundę. Obraz wideo wygląda tak samo podczas nagrywania głównym tylnym aparatem. Ale iPhone 14 Pro odblokowuje dodatkowe narzędzia wideo, takie jak tryb ruchu. Jest to podobne do mocowania stojaka do telefonu, aby zapewnić płynne rezultaty w ruchu, z wyjątkiem tego, że nie potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu — wszystko odbywa się wewnątrz telefonu.

Tryb akcji przytnij nieco zdjęcie i zmniejsz rozdzielczość z 4K do 2,8K. Ale myślę, że wyniki są niewiarygodnie niesamowite, zwłaszcza w porównaniu z tym samym filmem nakręconym na iPhonie 13 Pro.

Goniłem szczeniaka, biegałem po plaży i robiłem szybkie ujęcie śledzące przed wodospadem w parku w trybie ruchu, a wyniki były świetne. Obraz wideo iPhone’a 14 Pro wygląda tak, jakbym strzelał ze stabilizatorem, wygładzając nawet nagłe, gwałtowne ruchy. Film z iPhone’a 13 Pro wygląda bardziej chwiejnie. Możesz zobaczyć przykłady trybu akcji w filmie na górze tej strony lub w filmie mojego kolegi Patricka Hollanda poniżej.

iPhone 14 Pro ma duże ulepszenia aparatu, ale iPhone 13 Pro wciąż robi wrażenie

Najnowszy iPhone firmy Apple ma pewne znaczące zalety w stosunku do zeszłorocznego iPhone’a 13 Pro, jeśli chodzi o robienie zdjęć i filmów. Co najważniejsze, nie musisz uważać się za poważnego lub profesjonalnego fotografa, aby skorzystać z tej 48-megapikselowej matrycy. Ale iPhone 13 Pro wciąż wyprzedza swoją grę w większości innych obszarów i nadal oferuje jeden z najlepszych wszechstronnych aparatów telefonicznych, jakie możesz uzyskać.

Stephen Shankland/CNET

iPhone 14 Pro i Pro Max firmy Apple wprowadzają drastyczne zmiany, takie jak Dynamic Island, nowy 48-megapikselowy system aparatów i nowy procesor Apple A16 Bionic. Wszystkie te ulepszenia łączą się, aby zapewnić wrażenia, które są świeże i szybkie w porównaniu ze starszymi generacjami.

Przeczytaj naszą recenzję Apple iPhone 14 Pro.

Stephen Shankland/CNET

IPhone 13 Pro to najlepszy telefon Apple i uzyskał doskonałą ocenę w naszej recenzji. Nowy smartfon dodaje trzecią tylną kamerę z 3-krotnym zoomem optycznym (w porównaniu z 2-krotnym w iPhonie 12), obudowę ze stali nierdzewnej i wyświetlacz ProMotion z częstotliwością odświeżania do 120 Hz dla płynniejszego przewijania.

Przeczytaj naszą recenzję iPhone’a 13 Pro.

Otrzymujesz alerty cenowe dotyczące Apple iPhone 13 Pro (Sierra Blue, 256 GB)

READ  Niesamowita, prawdziwa historia o tym, jak astronauta grał w golfa na Księżycu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *