Jack Ma zrezygnować z kontroli nad grupą mrówekCNN

Chiński miliarder Jacek Ma Nie będziesz już mieć kontroli grupa mrówek Po tym, jak akcjonariusze giganta fintech zgodzili się na zmianę struktury akcjonariatu, zgodnie z oświadczeniem firmy w sobotę.

Po korekcie prawa głosu Ma spadną do 6,2%, zgodnie z oświadczeniem i wyliczeniami CNN.

Przed restrukturyzacją Ma posiadał 50,52% praw głosu w Ant za pośrednictwem Hangzhou Yunbo i dwóch innych podmiotów, zgodnie z prospektem emisyjnym złożonym na giełdach w 2020 roku.

Ant dodał w oświadczeniu, że zmiana prawa głosu, mająca na celu „bardziej przejrzystą i zdywersyfikowaną” strukturę akcjonariatu spółki, nie spowoduje zmiany interesów ekonomicznych żadnego z akcjonariuszy.

Ant powiedział, że jego 10 głównych akcjonariuszy, w tym Ma, zgodziło się nie działać w porozumieniu podczas wykonywania swoich praw głosu i będzie głosować wyłącznie niezależnie, więc żaden akcjonariusz nie będzie miał „pojedynczej lub wspólnej kontroli nad grupą Ant”.

Rewizja praw głosu nastąpiła po tym, jak chińskie organy regulacyjne wyjęły wtyczkę z oferty publicznej Ant o wartości 37 miliardów dolarów w listopadzie 2020 r. i nakazały firmie restrukturyzację działalności.

W ramach restrukturyzacji korporacyjnej dział Consumer Finance firmy Ant złożył wniosek o podwyższenie zarejestrowanego kapitału z 1,2 mld USD do 2,7 mld USD. Zgodnie z rządowym zawiadomieniem wydanym pod koniec zeszłego tygodnia, Chińska Komisja Regulacyjna ds. Bankowości i Ubezpieczeń zatwierdziła niedawno wniosek.

Po kampanii zbierania funduszy Ant będzie kontrolował połowę swojej głównej jednostki zajmującej się finansami konsumenckimi, podczas gdy podmiot kontrolowany przez władze miasta Hangzhou będzie posiadał 10% udziałów. Hangzhou to miejsce, w którym Alibaba i Ant mają swoje siedziby od czasu ich powstania.

Ant Group to spółka Alibaba zajmująca się technologią finansową, założona przez Ma.

READ  Decyzja Fed w sprawie stóp procentowych, handel w Korei Południowej, bezrobocie w Australii, PKB Nowej Zelandii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *