Jackson Hole, Hongkong odwołuje poranną sesję po ostrzeżeniu o tajfunie

Okna restauracji w The Peak w Hongkongu zostały zarejestrowane 24 sierpnia 2022 r., kiedy Obserwatorium w Hongkongu wydało sygnał tajfunu nr 8 wcześniej rano. HKEX odwołał poranną sesję zgodnie z komunikatem T8. (Zdjęcie: ISAAC LAWRENCE / AFP) (Zdjęcie: ISAAC LAWRENCE / AFP za pośrednictwem Getty Images)

Izaak Lawrence | Afp | Obrazy Getty

Rynki w regionie Azji i Pacyfiku notowały w większości wzrosty przed rozpoczęciem sympozjum Jackson Hole w USA, podczas gdy sesja w Hongkongu została wznowiona po południu po zatrzymaniu handlu rano z powodu ostrzeżenia o tajfunie.

The Hang Seng Indeks Wzrósł o 1,51%. w Chinach kontynentalnych, Łódź szanghajska W tym czasie wzrósł o 0,41% Komponent Shenzhen Spadł o 0,225%.

Japonia Nikkei 225 Był o 0,64% wyższy, a Topix o 0,51%. Australia S&P / ASX Wzrósł również o 0,69%.

w Korei Południowej, Cosby Wzrósł o 0,92%, a KOSDAQ o 1,44%, ponieważ Bank of Korea podniósł referencyjną stopę procentową o 25 punktów bazowych.

Kontrakty terminowe na akcje w USA nieznacznie wzrosły po tym, jak trzy główne średnie zamknęły się w górę podczas codziennej sesji, ponieważ inwestorzy oczekują większej jasności na temat walki Fedu z inflacją.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 75 punktów, czyli 0,22%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,36% i 0,35%.

W walutach dolar amerykański wzrósł w ciągu nocy aż do 109,11, po czym powrócił do około 108,6.

„Perspektywy z optymistycznym listem od prezesa FOMC Powella w Jackson Hole prawdopodobnie będą nadal wywierać presję na wzrost dolara w okresie poprzedzającym jego przemówienie w piątek”, Christina Clifton, główna ekonomistka i strateg walutowy w Commonwealth Bank of Australia, powiedział w raporcie.

Hongkong opublikuje dane handlowe za lipiec późnym popołudniem.

READ  Wojna Rosji na Ukrainie burzy ponowne zjednoczenie Unii Europejskiej i Ameryki Łacińskiej – POLITICO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *