Jak oglądać online zaćmienie Słońca w kwietniu 2022 r.

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Pierwsze zaćmienie Słońca w 2022 r. nastąpi w sobotę 30 kwietnia. Podczas gdy niesamowite wydarzenie nie będzie widoczne z Ameryka PółnocnaIstnieją opcje po obejrzeniu wydarzenia online.

Gdzie będzie widoczne częściowe zaćmienie Słońca?

Będzie widoczny z południowo-wschodniego Pacyfiku, Antarktydy i niektórych krajów Ameryki Południowej, takich jak Chile, Argentyna, Urugwaj, Boliwia i Peru.

To zdjęcie opublikowane przez Imagen Chile pokazuje naukowców z Chile i Stanów Zjednoczonych, którzy przyglądają się zaćmieniu Słońca z Union Glacier na Antarktydzie 4 grudnia 2021 roku.
(FELIPE TRUEBA / Imagen Chile / AFP przez Getty Images)

Częściowe zaćmienie Słońca zaobserwowano 10 czerwca 2021 r. w Korli, w autonomicznej prefekturze mongolskiej Bingolin, w regionie autonomicznym Xinjiang Uygur w Chinach.

Częściowe zaćmienie Słońca zaobserwowano 10 czerwca 2021 r. w Korli, w autonomicznej prefekturze mongolskiej Bingolin, w regionie autonomicznym Xinjiang Uygur w Chinach.
(Xue Bing/VCG przez Getty Images)

Niestety to częściowe zaćmienie Słońca nie będzie widoczne w Ameryce Północnej lub Europa. Jednak zbliżające się częściowe zaćmienie Słońca 25 października 2022 r. będzie widoczne z Europy, Afryki Północno-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Azji Zachodniej, Według NASA.

ASTRONAUT CHARLIE DUKE jest jednym z czterech profesorów biologii, którzy chodzą po Księżycu

Jaka jest różnica między zaćmieniem Słońca a zaćmieniem częściowym?

Według strony internetowej NASA „Zaćmienie Słońca następuje, gdy księżyc Porusza się między słońcem a ziemią, rzucając cień na ziemię i całkowicie lub częściowo blokując światło słoneczne w niektórych obszarach. Podczas częściowego zaćmienia Księżyc i Słońce nie są idealnie wyrównane, więc Księżyc nie zakrywa całkowicie Słońca. Nadaje to słońcu kształt półksiężyca lub sprawia wrażenie, jakby „ugryzienie” zostało usunięte ze słońca, w zależności od tego, ile słońca pokrywa księżyc.

W tym przypadku, według NASA, około 64% dysku słonecznego zostałoby wymazanych co najwyżej.

Następne całkowite zaćmienie Słońca na kontynencie północnoamerykańskim nastąpi 8 kwietnia 2024 roku.

Apollo 16 50 lat później: niezwykłe zdjęcia przedstawiają historyczną misję

Gdzie mieszkasz w strumieniu częściowego zaćmienia Słońca?

NASA planuje transmitować wydarzenie na żywo youtube kanał i na ich stronie internetowej.

Satelitarny kanał YouTube w Indiach Jian Ki Garibi na żywo Transmisja na żywo rozpocznie się, gdy rozpocznie się zaćmienie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

także, CzasiData.com W najbliższy weekend odbędzie się transmisja na żywo z częściowego zaćmienia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.