Japońska ikona Yuzuru Hanyu wycofuje się z zawodów

Japońska ikona łyżwiarstwa figurowego, Yuzuru Hanyu, ogłosił, że we wtorek odejdzie z zawodów, ale nadal będzie próbował zdobyć nieuchwytną czteroosiową oś jako zawodowy łyżwiarz na pokazie.

Po utracie trzeciego z rzędu złotego medalu olimpijskiego na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w lutym, 27-letni mistrz świata z 2014 i 2017 roku nie jest pewien, czy znów będzie rywalizował na lodzie.

Dwukrotny złoty medalista łyżwiarstwa figurowego Yuzuru Hanyu uśmiecha się podczas konferencji prasowej w Tokio 19 lipca 2022 roku. 27-latek ogłosił, że wycofa się z zawodów. (kyudo) == kyudo

„Nie będę już mógł porównywać się z innymi konkurentami” – powiedział podczas konferencji prasowej w Tokio. „Ale będę nadal walczył z moimi słabościami i moją dawną jaźnią”.

„Jeśli chodzi o wyniki, osiągnąłem wszystko, co mogłem. Przestałem chcieć być oceniany”.


Na zdjęciach: wspomnienia Yuzuru Hanyu, niekwestionowanego króla lodu


Niewiele brakowało, by został pierwszym zawodnikiem, który oddał czterokrotny skok w konkursie podczas jazdy na łyżwach w Pekinie.

Złożone zdjęcie zrobione 10 lutego 2022 r. pokazuje Yuzuru Hanyu z Japonii próbującego użyć poczwórnej osi podczas jazdy na łyżwach mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie na Capital Indoor Stadium w Pekinie. (kyudo) == kyudo

Hanyu, również zwycięzca czterech kolejnych finałów Grand Prix z 2013 roku i sześciokrotny mistrz kraju, wycofał się z mistrzostw świata w marcu, ponieważ nie wyzdrowiał po skręceniu kostki, którego doznał w Pekinie.

„Kontynuowałem do Pekinu w pogoni za poczwórną osią, ale czuję, że niekoniecznie mogę to zrobić w zawodach” – powiedział Hanyu. „Właściwie to czuję, że daje to większej liczbie osób szansę zobaczenia tego (osobiście).”

„Podjąłem decyzję (przestać rywalizować) po Pekinie… Myślałem o wielu rzeczach i czułem, że nie muszę już być na tej samej scenie, a jednocześnie czułem się bardziej zdeterminowany, aby stać się lepszym i silniejszym”.

READ  Najeźdźcy kontra punkty. Jaguary, na wynos: Las Vegas rozpoczyna erę Josha McDanielsa z hukiem, rozsadzając Jacksonville

Hanyu, pochodzący z Sendai w prefekturze Miyagi w północno-wschodnim japońskim regionie Tohoku, rozpoczął sport w wieku czterech lat i zainspirował ofiary trzęsienia ziemi i tsunami z 2011 roku, które zniszczyły region, zwycięstwem na Igrzyskach w Soczi w 2014 roku.

Był pierwszym mężczyzną łyżwiarz figurowy spoza Europy i Stanów Zjednoczonych, który wygrał zawody olimpijskie.

Yuzuru Hanyu z Japonii uśmiecha się podczas ceremonii wręczenia nagród po zdobyciu złotego medalu w męskiej łyżwiarstwie figurowym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w Rosji 15 lutego 2014 r. Hanyu został pierwszym Japończykiem, który zdobył złoty medal w łyżwiarstwie figurowym. (kyudo) == kyudo

Zrobił Historyczna obrona swojego złotego medalu olimpijskiego na Igrzyskach w PyeongChang 2018stając się pierwszym, który osiągnął ten wyczyn w sporcie od 66 lat, od czasu amerykańskiego Dicka Buttona.

zostań hanyou Najmłodszy odbiorca nagrody Ludowej Honoru od rządu japońskiego W wieku 23 lat.

Hanyu ujawnił, że mógł odejść z zawodów po zwycięstwie olimpijskim w lutym 2018 roku, kiedy to triumfował po powrocie z kontuzji więzadła prawej kostki zaledwie trzy miesiące temu.

Japoński łyżwiarz figurowy Yuzuru Hanyu wykonuje swoją jazdę na łyżwach podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang w Gangneung w Korei Południowej, 17 lutego 2018 r. (Kyodo) == Kyodo

Ale nadal walczył, ponieważ jeszcze nie wygrał Mistrzostw Czterech Kontynentów, które wygrał w 2020 roku, aby zdobyć wszystkie najważniejsze tytuły w tym sporcie.

„Jestem pełen determinacji i nadziei” – powiedział Hanyu w swojej nowej klasie, choć przyznał, że „niezwykle trudno” mu nakreślić mentalną granicę między jeźdźcem a łyżwiarzem na pokazie.

„Plany są w toku, ale niechętnie podaję szczegóły… Myślę, że jest więcej sposobów na pokazanie snowboardu, które są odpowiednie dla tych czasów i epoki” – powiedział. „Mam nadzieję, że fani, którzy nigdy nie przyszli oglądać, będą chcieli przyjść”.

READ  Trener piłki nożnej w Oklahoma State, Mike Gundy, pyta, dlaczego Teksańczycy pozwolili Oklahoma State na 12 wielkich spotkań biznesowych

„Będę pielęgnować sportową wartość snowboardu jako zawodowy sportowiec, realizując swoje ideały. Nie mam poczucia samotności”.

Yuzuru Hanyu, mistrz świata i mistrz olimpijski, upada podczas treningu w Osace 9 listopada 2017 r. o Puchar NHK, ponieważ przeciek był na tyle poważny, że wymagał leczenia. W pogoni za trzecim z rzędu tytułem NHK w weekend, Hanyu wydawał się kontuzjować prawą kostkę, gdy upadł podczas próby czworonoga. (Kyodo)

Zajął czwarte miejsce na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w lutym.

Po nieudanej próbie zjedzenia trzech twarogów w Pekinie Hanyu powiedział, że „nie ma nic więcej do zaoferowania” i potrzebuje czasu, aby pomyśleć o swojej przyszłości.

„Nie ma znaczenia, w jakiej dziedzinie jest”, powiedział o swoim kolejnym kroku po festiwalu olimpijskim. „Może to być pokaz na lodzie lub zawody”.

Hanyu powraca na lód, aby wziąć udział w czterostacyjnym programie „Fantasy on Ice”, który odbędzie się w maju i czerwcu w Japonii.

Japońska łyżwiarka figurowa Yozuru Hanyu występuje na pokazie Fantasy on Ice w Makuhari Messe w Chiba, niedaleko Tokio, 27 maja 2022 r. (Kyodo) == Kyodo

Hanyu, który zaczął jeździć na nartach w wieku czterech lat, przeżył trzęsienie ziemi i tsunami w 2011 r., które spustoszyły region i został lokalnym mistrzem, kiedy jako nastolatek zdobył swoje pierwsze złoto olimpijskie w Soczi w 2014 r.

Pięcioletni japoński łyżwiarz figurowy Yuzuru Hanyu jest na zdjęciu na lodowisku w listopadzie 2000 r. (Zdjęcie dzięki uprzejmości rodziny Hanyu) (Kyodo)

Dwukrotny złoty medalista w łyżwiarstwie figurowym Yozuru Hanyu (z lewej) śmieje się z byłym premierem Japonii Shinzo Abe, gdy odbiera Nagrodę Honoru Ludu podczas ceremonii w Kancelarii Premiera w Tokio, 2 lipca 2018 r. (Kyodo) == Kyodo


Powiązany zakres:

Łyżwiarstwo figurowe: Hanyu ostry w pierwszym występie od igrzysk olimpijskich w Pekinie

Na zdjęciach: Yuzuru Hanyu Fantasy On Ice

Lodowisko Yuzuru Hanyu tymczasowo zamknięte z powodu trzęsienia ziemi


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.