Japońska ikona Yuzuru Hanyu wycofuje się z zawodów

Japońska ikona łyżwiarstwa figurowego, Yuzuru Hanyu, ogłosił, że we wtorek odejdzie z zawodów, ale nadal będzie próbował zdobyć nieuchwytną czteroosiową oś jako zawodowy łyżwiarz na pokazie.

Po utracie trzeciego z rzędu złotego medalu olimpijskiego na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w lutym, 27-letni mistrz świata z 2014 i 2017 roku nie jest pewien, czy znów będzie rywalizował na lodzie.

Dwukrotny złoty medalista łyżwiarstwa figurowego Yuzuru Hanyu uśmiecha się podczas konferencji prasowej w Tokio 19 lipca 2022 roku. 27-latek ogłosił, że wycofa się z zawodów. (kyudo) == kyudo

„Nie będę już mógł porównywać się z innymi konkurentami” – powiedział podczas konferencji prasowej w Tokio. „Ale będę nadal walczył z moimi słabościami i moją dawną jaźnią”.

„Jeśli chodzi o wyniki, osiągnąłem wszystko, co mogłem. Przestałem chcieć być oceniany”.


Na zdjęciach: wspomnienia Yuzuru Hanyu, niekwestionowanego króla lodu


Niewiele brakowało, by został pierwszym zawodnikiem, który oddał czterokrotny skok w konkursie podczas jazdy na łyżwach w Pekinie.

Złożone zdjęcie zrobione 10 lutego 2022 r. pokazuje Yuzuru Hanyu z Japonii próbującego użyć poczwórnej osi podczas jazdy na łyżwach mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie na Capital Indoor Stadium w Pekinie. (kyudo) == kyudo

Hanyu, również zwycięzca czterech kolejnych finałów Grand Prix z 2013 roku i sześciokrotny mistrz kraju, wycofał się z mistrzostw świata w marcu, ponieważ nie wyzdrowiał po skręceniu kostki, którego doznał w Pekinie.

„Kontynuowałem do Pekinu w pogoni za poczwórną osią, ale czuję, że niekoniecznie mogę to zrobić w zawodach” – powiedział Hanyu. „Właściwie to czuję, że daje to większej liczbie osób szansę zobaczenia tego (osobiście).”

„Podjąłem decyzję (przestać rywalizować) po Pekinie… Myślałem o wielu rzeczach i czułem, że nie muszę już być na tej samej scenie, a jednocześnie czułem się bardziej zdeterminowany, aby stać się lepszym i silniejszym”.

READ  Ranking WM Phoenix Open 2022: Brooks Koepka wyprzedza Sahitha Theegalę o jeden punkt po trzeciej rundzie w TPC Scottsdale

Hanyu, pochodzący z Sendai w prefekturze Miyagi w północno-wschodnim japońskim regionie Tohoku, rozpoczął sport w wieku czterech lat i zainspirował ofiary trzęsienia ziemi i tsunami z 2011 roku, które zniszczyły region, zwycięstwem na Igrzyskach w Soczi w 2014 roku.

Był pierwszym mężczyzną łyżwiarz figurowy spoza Europy i Stanów Zjednoczonych, który wygrał zawody olimpijskie.

Yuzuru Hanyu z Japonii uśmiecha się podczas ceremonii wręczenia nagród po zdobyciu złotego medalu w męskiej łyżwiarstwie figurowym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w Rosji 15 lutego 2014 r. Hanyu został pierwszym Japończykiem, który zdobył złoty medal w łyżwiarstwie figurowym. (kyudo) == kyudo

Zrobił Historyczna obrona swojego złotego medalu olimpijskiego na Igrzyskach w PyeongChang 2018stając się pierwszym, który osiągnął ten wyczyn w sporcie od 66 lat, od czasu amerykańskiego Dicka Buttona.

zostań hanyou Najmłodszy odbiorca nagrody Ludowej Honoru od rządu japońskiego W wieku 23 lat.

Hanyu ujawnił, że mógł odejść z zawodów po zwycięstwie olimpijskim w lutym 2018 roku, kiedy to triumfował po powrocie z kontuzji więzadła prawej kostki zaledwie trzy miesiące temu.

Japoński łyżwiarz figurowy Yuzuru Hanyu wykonuje swoją jazdę na łyżwach podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang w Gangneung w Korei Południowej, 17 lutego 2018 r. (Kyodo) == Kyodo

Ale nadal walczył, ponieważ jeszcze nie wygrał Mistrzostw Czterech Kontynentów, które wygrał w 2020 roku, aby zdobyć wszystkie najważniejsze tytuły w tym sporcie.

„Jestem pełen determinacji i nadziei” – powiedział Hanyu w swojej nowej klasie, choć przyznał, że „niezwykle trudno” mu nakreślić mentalną granicę między jeźdźcem a łyżwiarzem na pokazie.

„Plany są w toku, ale niechętnie podaję szczegóły… Myślę, że jest więcej sposobów na pokazanie snowboardu, które są odpowiednie dla tych czasów i epoki” – powiedział. „Mam nadzieję, że fani, którzy nigdy nie przyszli oglądać, będą chcieli przyjść”.

READ  Greg Berhalter przygotowuje się do powrotu jako trener USMNT: Źródła

„Będę pielęgnować sportową wartość snowboardu jako zawodowy sportowiec, realizując swoje ideały. Nie mam poczucia samotności”.

Yuzuru Hanyu, mistrz świata i mistrz olimpijski, upada podczas treningu w Osace 9 listopada 2017 r. o Puchar NHK, ponieważ przeciek był na tyle poważny, że wymagał leczenia. W pogoni za trzecim z rzędu tytułem NHK w weekend, Hanyu wydawał się kontuzjować prawą kostkę, gdy upadł podczas próby czworonoga. (Kyodo)

Zajął czwarte miejsce na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w lutym.

Po nieudanej próbie zjedzenia trzech twarogów w Pekinie Hanyu powiedział, że „nie ma nic więcej do zaoferowania” i potrzebuje czasu, aby pomyśleć o swojej przyszłości.

„Nie ma znaczenia, w jakiej dziedzinie jest”, powiedział o swoim kolejnym kroku po festiwalu olimpijskim. „Może to być pokaz na lodzie lub zawody”.

Hanyu powraca na lód, aby wziąć udział w czterostacyjnym programie „Fantasy on Ice”, który odbędzie się w maju i czerwcu w Japonii.

Japońska łyżwiarka figurowa Yozuru Hanyu występuje na pokazie Fantasy on Ice w Makuhari Messe w Chiba, niedaleko Tokio, 27 maja 2022 r. (Kyodo) == Kyodo

Hanyu, który zaczął jeździć na nartach w wieku czterech lat, przeżył trzęsienie ziemi i tsunami w 2011 r., które spustoszyły region i został lokalnym mistrzem, kiedy jako nastolatek zdobył swoje pierwsze złoto olimpijskie w Soczi w 2014 r.

Pięcioletni japoński łyżwiarz figurowy Yuzuru Hanyu jest na zdjęciu na lodowisku w listopadzie 2000 r. (Zdjęcie dzięki uprzejmości rodziny Hanyu) (Kyodo)

Dwukrotny złoty medalista w łyżwiarstwie figurowym Yozuru Hanyu (z lewej) śmieje się z byłym premierem Japonii Shinzo Abe, gdy odbiera Nagrodę Honoru Ludu podczas ceremonii w Kancelarii Premiera w Tokio, 2 lipca 2018 r. (Kyodo) == Kyodo


Powiązany zakres:

Łyżwiarstwo figurowe: Hanyu ostry w pierwszym występie od igrzysk olimpijskich w Pekinie

Na zdjęciach: Yuzuru Hanyu Fantasy On Ice

Lodowisko Yuzuru Hanyu tymczasowo zamknięte z powodu trzęsienia ziemi


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *