Japońskie krokiety wołowe z 30-letnią listą oczekujących

Uwaga redaktora — subskrybuj otwórz światCotygodniowy biuletyn CNN Travel. Otrzymuj wiadomości o otwieranych miejscach docelowych, inspiracje na przyszłe przygody, a także najnowsze informacje o lotnictwie, jedzeniu i piciu, noclegach i innych wydarzeniach związanych z podróżowaniem.
(CNN) – Jeśli zamówisz pudełko mrożonych krokietów wołowych z Kobe kochamrodzinny sklep mięsny w Takasago City, prefektura Hyogo w zachodniej Japonii, minie kolejne 30 lat, zanim otrzymasz zamówienie.

To nie jest literówka. trzydzieści. Lata.

Założona w 1926 roku firma Asahiya przez dziesięciolecia sprzedawała produkty mięsne z prefektury Hyogo – w tym wołowinę Kobe – zanim w latach po II wojnie światowej dodała na półkę krokiety wołowe.

Ale do początku XXI wieku frytki i paszteciki wołowe stały się sensacją w Internecie, co spowodowało absurdalnie długie oczekiwanie, z którym muszą teraz zmierzyć się kupujący.

nieopłacalny pomysł na biznes

Bardzo poszukiwany „Extreme Croquette” to jeden z czterech rodzajów krokietów wołowych Kobe dostępnych w Asahah. Nie możesz się doczekać trzech dekad? W sklepie Premier Kobe Beef Croquettes ma obecnie bardziej smaczną czteroletnią listę oczekujących.

„Zaczęliśmy sprzedawać nasze produkty poprzez zakupy online w 1999 roku”, wyjaśnia Shigeru Nitta, właściciel trzeciego pokolenia Asahiya. „W tym czasie zaprezentowaliśmy Extreme Croquettes jako próbę”.

Nita dorastał w Hyogo i od najmłodszych lat odwiedzał wraz z ojcem lokalne farmy i aukcje wołowiny.

Sklep przejął od swojego ojca w 1994 roku, gdy miał 30 lat.

Po kilku latach prób e-commerce zdaję sobie sprawę, że klienci niechętnie płacą ogromne kwoty za wołowinę premium online.

Shigeru Nitta jest właścicielem Asahiya w trzecim pokoleniu.

kocham

Wtedy podjął odważną decyzję.

„Sprzedaliśmy krokiety Xtreme po 270 jenów (1,8 USD) za sztukę… sama wołowina kosztuje około 400 jenów (2,7 USD) za sztukę”, mówi Nita.

„Stworzyliśmy niedrogie i pyszne krokiety, które ilustrują naszą koncepcję sklepu jako strategię, która ma na celu zachęcenie klientów do cieszenia się krokietami, a następnie, miejmy nadzieję, kupienia wołowiny Kobe po pierwszej próbie”.

Aby początkowo zmniejszyć straty finansowe, Asahiya każdego tygodnia produkowała tylko 200 krokietów w swojej kuchni obok sklepu.

READ  Narodowy Dzień Tequili 2022: Wypij niesamowite fakty

„Sprzedajemy wołowinę hodowaną przez ludzi, których znamy. Nasz sklep sprzedaje wyłącznie mięso wyprodukowane w prefekturze Hyogo, czy to wołowinę Kobe, wieprzowinę kubańską czy kurczaka Tajima. Taki jest styl sklepu, zanim zostałem właścicielem ”, mówi Nita .

W rzeczywistości dziadek Nity jeździł do Sandy – innego popularnego obszaru hodowli wagyu w Hyogo – na rowerze z taczką, aby sam odebrać produkty.

„Od tego momentu nasz sklep miał powiązania z lokalnymi producentami wołowiny, więc nie musieliśmy pozyskiwać jej spoza hrabstwa” – dodaje Nita.

Produkcja wzrosła, ale popularność wzrosła

Niska cena Extreme Croquette jest sprzeczna z jakością składników. Codziennie świeże, bez konserwantów. Składniki to trzyletnia wołowina Kobe z oceną A5 oraz ziemniaki z lokalnego gospodarstwa.

Neta mówi, że zachęcał farmę do wykorzystywania krowiego łajna do uprawy ziemniaków. Łodygi ziemniaków będą następnie podawane krowom, tworząc cykl.

W końcu jego wyjątkowa koncepcja przykuła uwagę lokalnych mieszkańców i mediów. Kiedy na początku 2000 roku ukazał się raport o Asahiya Crockett, jego popularność gwałtownie wzrosła.

„Przestaliśmy je sprzedawać w 2016 r., ponieważ czas oczekiwania przekroczył 14 lat. Zastanawialiśmy się nad wstrzymaniem zamówień, ale dostaliśmy wiele telefonów z prośbą o dalsze ich pokazywanie” – mówi Nita.

Surowe krokiety są robione z trzyletniej wołowiny Kobe klasy A5.

Surowe krokiety są robione z trzyletniej wołowiny Kobe klasy A5.

kocham

Asahiya wznowiła przyjmowanie zamówień na te krokiety w 2017 roku, ale podniosła cenę.

„W tym czasie podnieśliśmy cenę do 500 jenów (3,4 USD) – 540 jenów (3,7 USD) z podatkiem akcyzowym. Ale od początku eksportu wołowiny Kobe ceny wołowiny podwoiły się, więc fakt, że produkcja krokieta powoduje przypadku deficytu mówi Neta.

Zwiększono również produkcję z 200 krokietów tygodniowo do 200 krokietów dziennie.

„W rzeczywistości ekstremalne krokiety stały się bardziej popularne niż inne produkty” – śmieje się Nita, śmiejąc się ze swojego pomysłu na biznes, który pozwala na utratę pieniędzy.

READ  Inwestorzy wycofali 140 milionów dolarów z transakcji fuzji z Trump TruthSocial

„Słyszymy, że powinniśmy zatrudnić więcej ludzi i szybciej robić krokiety, ale myślę, że żaden sklepikarz nie zatrudnia pracowników i nie produkuje więcej, aby zwiększyć deficyt… Żal mi, że na nich czekam. Chcę robić krokiety szybko i wysyłać je jak najszybciej, ale jeśli ja zrobię, zrobię to Sklep zbankrutuje.”

Na szczęście Nitta mówi, że około połowa osób, które próbują krokietów, zamawia wołowinę Kobe, więc jest to rozsądna strategia marketingowa.

Misja Nitty: Niech więcej ludzi będzie cieszyć się wołowiną Kobe

Każde pudełko Extreme Croquettes, które zawiera pięć sztuk, kosztuje 2700 JPY (18,40 USD).

Sklep wysyła regularny biuletyn do oczekujących klientów, aby zaktualizować ich najnowsze szacunki dotyczące wysyłki.

Na tydzień przed terminem dostawy sklep ponownie potwierdzi dostawę chorym klientom.

„Oczywiście, niektóre osoby zmieniły swoje adresy e-mail. W przypadku tych osób dzwonimy do nich bezpośrednio i informujemy o dacie dostawy. Mogą sami zmienić swój adres za pośrednictwem naszej strony internetowej lub gdy do nich zadzwonimy, mogą nam powiedzieć” – mówi Nita.

Klienci otrzymujący krokiety w dzisiejszych czasach złożyli zamówienia około 10 lat temu.

Posiadanie 30-letniej listy nieopłacalnych żądań do spełnienia może być stresujące, zwłaszcza że cena wołowiny i pracy w Kobe wciąż rośnie.

Ale coś ważniejszego zachęciło Nittę do kontynuowania.

Crockett

Czas oczekiwania na te ekstremalne krokiety to w tej chwili około 30 lat.

kocham

„Kiedy zacząłem sprzedawać krokiety online, miałem wiele zamówień z odizolowanych, odległych wysp. Większość z nich słyszała o wołowinie Kobe w telewizji, ale nigdy jej nie dostała, ponieważ musieli jechać do miast, jeśli chcieli tego spróbować. Zdałem sobie sprawę, że tam Było dużo ludzi, którzy nigdy nie jedli mięsa kobe.

„Dlatego ciągle podawałem krokiety jako eksperyment i dostawałem więcej zamówień wołowiny Kobe, jeśli im się podobało. Dlatego zacząłem od tego w pierwszej kolejności, więc nie obchodziło mnie, czy to był deficyt”, mówi Nita.

Jednym z najbardziej pamiętnych momentów był moment, w którym otrzymali prośbę od pacjenta z rakiem, który miał przejść operację w oczekiwaniu na Extreme Crocketts.

READ  Kontrakty terminowe na akcje zwiększają zyski po spadku indeksów

„Słyszałem, że krokiet był motywacją pacjentki do operacji” – mówi Nita. „Tak bardzo mnie to zaskoczyło”.

Pacjent przeżył i od tego czasu złożył kilka zamówień.

Nita odebrał telefon od pacjenta, który po pobraniu próbki krokietów powiedział mu: „Mam nadzieję, że będę żył długo bez nawrotu raka”.

„Wciąż to pamiętam” – mówi Nita. „Byłem poruszony tym komentarzem”.

Ma nadzieję, że pozwalając większej liczbie osób cieszyć się wołowiną Kobe, ma nadzieję, że sława tych krokietów przyczyni się do rozwoju lokalnego przemysłu.

„Jestem wdzięczny. Kiedy stałem się sławny, wierzę, że mogę pomóc całej branży, nie tylko mojemu sklepowi, poprzez zainteresowanie ludzi wołowiną Kobe, którzy nie dbali o wołowinę. jedz wołowinę Kobe – nie tylko z mojego sklepu, mówi Nita.

Jak teraz smakować krokiety wołowe

Asahiya ma teraz dwie lokalizacje: swój oryginalny sklep w Takasago i sklep w Kobe. Krokiety wołowe mrożone są wysyłane wyłącznie lokalnie.

Chociaż Asahiya pracuje głównie jako rzeźnik, Nitta mówi, że podróżnicy mogą odwiedzić ich sklep w Kobe, gdzie sprzedają dwa rodzaje gotowych do spożycia przekąsek, zwane krokietami „Tor Road” i „Kitanozaka”, nazwane tak od pobliskich ulic.

Kitanozaka używa chudej wołowiny i kosztuje 360 ​​JPY (2,5 USD) za sztukę. „Tor Road” używa krótkiego polędwicy i zapieczętowanej koperty i kosztuje 460 JPY (3,1 USD).

„Dostarczamy mięso przez 40 dni, a ziemniaki przez miesiąc, aby były słodsze” — mówi Nita.

Jeśli chodzi o przyszłość, 58-letni właściciel mówi, że rozważa ekspansję.

„Lubię zrobić małą przestrzeń, w której ludzie mogą trochę zjeść, może. Nasz sklep w Kobe jest miejscem turystycznym” – mówi. „Ale jeśli stanie się restauracją, restauracje obok nas mogą się zdenerwować, ponieważ im również dostarczamy mięso”.

Najwyższy kredyt obrazu: Asahiya.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *