Jason Kidd mówi, że Mavericks potrzebują dwóch graczy wraz z Luką Doncic, aby awansować z Dallas w dołku 2-0 przeciwko Phoenix Suns.

Phoenix — trener Dallas Mavericks, Jason Kidd, wysłał podobną wiadomość po obu dotychczasowych meczach w półfinale Konferencji Zachodniej: Luka Doncic Potrzebuje więcej pomocy w walce z najlepiej rozstawionymi Słońcami Feniksa.

Dallas zmarnował kolejny imponujący występ Doncica w drugim meczu w środę, kiedy zdobył 35 punktów po strzale 13 z 22 w przegranej 129-109, gdy Suns wypracowało prowadzenie 2:0. The Suns wielokrotnie atakowały Doncica w defensywie, podczas gdy Maves strzelali za 71 punktów w drugiej połowie.

„Zagrał świetną grę, ale nikt inny się nie pojawił” – powiedział Kidd. „Musimy sprawić, by inni gracze lepiej strzelali. Nie możemy wygrać sami, zdobywając 30 punktów w nocy – nie o tej porze roku. A my gramy z najlepszą drużyną w lidze, więc musimy zdobyć inni faceci, aby przejść.”

Kidd wyraźnie wspomniał, że Mavowie potrzebują większej produkcji od strażników Galen Bronson I Spencer Dinwiddy, który zdobył tylko 41 punktów w strzelaninie 32,6% w dwóch stratach w środku pola. Jest to szczególnie wyraźny kontrast w stosunku do poprzedniej serii dla Bronsona, który grał w pierwszej rundzie zwycięstwa nad Utah Jazz, zdobywając średnio 27,8 punktu w serii sześciu meczów.

Chris Paul I Devin BookerGwiezdna gwardia Suns, częściowo zdominowana w środę wieczorem, bezlitośnie ścigająca Doncica. Tak było szczególnie w drugiej połowie, kiedy Booker zdobył 21 z 30 punktów, a Paul 20 z 28.

„To trudny mecz do obrony, ale będzie musiał trochę bronić” – powiedział Booker o Doncic.

Według śledzenia drugiego widma, Doncic był obrońcą, który liczył na 19 ekranach na piłce w drugiej połowie, co było trzecim najbardziej w każdej połowie swojej kariery. Słońca uzyskiwały średnio 1,81 punktu na szansę na tę nieruchomość. Jest to najwyższa skuteczność, na jaką pozwala pojedynczy obrońca, który dokonał co najmniej 15 bezpośrednich selekcji w ciągu ostatnich trzech sezonów.

READ  Wymiana Browna na QB Deshauna Watsona

„Muszę grać lepiej w obronie” – powiedział Doncic. „To jest.”

The Suns otworzyły grę w pierwszych pięciu minutach czwartej kwarty, zwiększając swoją przewagę z sześciu do 15, gdy Paul przejął kontrolę nad meczem, zdobywając w tym czasie 14 punktów i dwie asysty. Paul Doncic stukał w klawisze, aby wykonać parę łatwych podań i wycofywanych skoków, a także znaleźć Cameron Johnson Dla Pointera 3 podczas decydującej rundy 21-7.

„Musimy zrobić lepszą robotę, pomagając mu” – powiedział Kidd o namierzaniu Doncica. „Wprowadzają go do wszystkiego. Wiedzieliśmy o jego wejściu do serii. Wiedzieliśmy o tym w ostatniej serii. Wykonaliśmy lepszą robotę chroniąc siebie nawzajem, nie tylko Lucę. Musimy wrócić do ochrony jednego z naszych ’ mecz 3 innych w domu.”

Był to historycznie skuteczny występ ofensywny Bookera, Paula i Słońca. Phoenix ustanowił rekord play-off strzelając 64,5% z parkietu, w tym 84,2% w czwartym kwartale. Słońca miały 75,7% prawdziwych strzelców. Według statystyk ESPN i badań informacyjnych, zajmuje to drugie miejsce w historii w playoffach, wyprzedzając tylko Los Angeles Clippers o 77,8% w wygranym meczu 5 nad Mavericks w pierwszej rundzie 2020 roku.

Paul, który również miał osiem asyst, był szczególnie genialny. Wyszedł z ziemi 11 z 16, w tym 9 z 10 w drugiej połowie. Booker wyszedł 11 z 19 z podłogi i 5 z 8 z zakresu za 3 punkty, a wszystkie trójki padły po przerwie.

„Kiedy patrzysz na CP i Booka, zmieniają się one” – powiedział Kidd. „Jeden wziął trzecią kwartę, drugi czwartą i nie mieliśmy odpowiedzi… Oddali strzały, których chcieli. CP zajął swoje pozycje, wziął kopnięcia i oddał rzuty z wyskoku. Książka zrobiła 3 sekundy. Są naprawdę dobrzy. Rozumieją sytuację. Widzieli wszystko. Po prostu musimy być lepsi”.

Mavowie, którzy grają w drugiej rundzie po raz pierwszy od mistrzostw franczyzy w 2011 roku, będą szukać rozwiązań po powrocie do Dallas w czwartek.

READ  Raport skautowy Final Four: Nieznani trenerzy FAU, UConn, Miami, San Diego St.

„Wielu graczy, to pierwszy raz w takiej sytuacji” – powiedział Doncic. „Myślimy, człowieku. Powinni wygrać do czwartej, więc to jeszcze nie koniec”.