Jastrzębie zdobywają punkty przeciwko Hornetsom, szybkie notatki: Atlanta awansuje do Cleveland, aby zdobyć numer 8 po dominującej wygranej

Atlanta Hawks zbliżyło się o krok do zabezpieczenia miejsca w play-offach NBA 2022 po zdominowaniu Charlotte Hornets w środowy wieczór w State Farm Arena z wynikiem 132-103. Hawks prowadzili w zasadzie przez cały wieczór, zanim mecz naprawdę rozpoczął się w trzeciej kwarcie i stworzyli deficyt, którego Hornets nie byli w stanie pokonać.

Podczas gdy Trae Young prowadził ofensywę w ofensywie Hawks z 24 punktami i 10 asystami, Atlanta otrzymała wkład zarówno od góry, jak i od dołu swojego składu z sześcioma graczami, którzy strzelili dwucyfrową bramkę w zwycięstwie. LaMelo zakończył piłkę z 24 punktami dla Szerszenia, ale w nieco nieefektywny sposób, aby się tam dostać, trzeba było wykonać 25 prób strzałów.

Teraz zobaczymy, która drużyna może wyjść na szczyt w piątek wieczorem, kiedy Hawks i Cavaliers spotkają się o prawo do zmierzenia się z Miami Heat. Oto trzy najlepsze punkty z dzisiejszego meczu.

1. Przewodnik po Tra Young Ho Defense

Trae Young strzelił 3 z 13 z boiska w pierwszej połowie. To był rodzaj występu, którego nie dałoby się zgłębić w polu wyników. Nawet gdy strzały Younga zniknęły, Hawks wciąż strzelał. Mieli 60 w pierwszej połowie właśnie z powodu całej dodatkowej uwagi, jaką poświęciła Charlotte Leung. Podnieśli go w połowie pola i odepchnęli go od ekranów, ale ponieważ Young jest tak dynamicznym podającym i potrafi strzelać z dystansu za linią, wszystkie te taktyki otwierały przed kolegami z drużyny wiele. Rzucili półgwiazdkę.

Tak więc Hornety ściemniały się nieco na sekundę, zmieniając więcej ekranów. Biedny senior Choi Young rzucił Charlotte na ziemię, aby ich stamtąd ścigać, tym razem pokonując najlepszego strzelca, podobnie jak Kamar. Hawks zdobyli 132 punkty w meczu i wygrali w minutach Younga z 27 punktami.

To jest poziom, na który wszedł Young w wielkich meczach. The Knicks, Bucks i Sixers widzieli to w zeszłorocznych play-offach. Nie ma obrony, której możesz użyć przeciwko niemu, która nie będzie konsekwentnie skutkowała dobrym atakiem jastrzębia. Rzuć, a on uderzy cię spławikiem za spławikiem. Zejdź na dół i wspinaj się, aby zdobyć logo 3s. Graj naprawdę mocno i rzucaj rzuty wolne. Nawet Filadelfia, z Benem Simmonsem i Matisse Thibault, którzy wrzucili go do konwencjonalnej obrony, nie była w stanie go całkowicie powstrzymać.

READ  St. Louis Cardinals mają nadzieję na uratowanie sezonu jako słabszy

Jest to najwyższy poziom ataku w fazie playoff i jest to poziom zarezerwowany dla najlepszych wykonawców rzutów w koszykówce. W danym momencie w koszykówce jest zazwyczaj tylko trzech lub czterech graczy, którzy w ten sposób są defensywni. LeBron James i James Harden są tam od lat. Stephen Curry może nadal być. Luka Doncic i Trae Young doszli do tego momentu i powinni tam być przez jakiś czas. Jeśli The Hawks mogą zapewnić Youngowi odpowiednich kolegów z drużyny, nie ma powodu, dla którego nie mogliby zdobywać takich punktów w nadchodzących latach.

2. LaMelo LaBusts

Rok temu LaMelo Ball strzelił 4 z 14 w przegranej grze z Pacers. Dziś wieczorem strzelił 7 z 25 w przegranej grze z Hawks. To jest próbka dwóch gier. Nie ma to większego znaczenia w wielkim schemacie rzeczy, a gdy Szerszenie rozwijają się i odkrywają otaczające go menu, będzie miał mnóstwo wielkich gier, w których może się sprawdzić. Jest za wcześnie, aby kwestionować jego przydatność dla pozycji o wysokiej dźwigni.

Ale możemy powiedzieć bardziej konkretnie, że Ballowi brakuje niepodważalności Younga. Nie jest typem, który patrzy na jakąkolwiek obronę rzucaną przez przeciwnika i natychmiast się z nim konfrontuje. To All-Star, który strzelił 16 goli z punktami singlowymi w dwóch sezonach w NBA. Najwyraźniej nie zbliża się do swojej świetności, ale nie jest typem solo, który większość drużyn woli od swoich gwiezdnych gwardzistów. Jest raczej graczem strumieniowym, zabójcą przejścia, który może działać w trakcie ataku, ale jeszcze nie wymyślił, jak go posiąść tak, jak robi to Young.

Nie ma powodu sądzić, że nie może. W końcu jest dopiero w swoim drugim sezonie i chociaż nie jest tak sprawnym operatorem pick-and-roll, jak Young, dzieli go z wizją i niesamowitym zasięgiem. Kawałki są, ale podobnie jak jego brat, jest niekonsekwentnym graczem końcowym i pracownikiem średniego zasięgu, który woli utrzymać piłkę w ruchu. To jest w porządku w sezonie regularnym. To coś, nad czym będzie musiał popracować poza sezonem, jeśli jest typem, który prowadzi swój zespół w głębokim biegu.

3. Czy Szerszenie znajdą pozycję?

W tym momencie wszyscy powinniśmy współczuć Jamesowi Borrego. Ten gość, Rob Goldberg, od lat toruje sobie drogę do w miarę przyzwoitej obrony, mając tylko 6-7 pozycji i niefrasobliwych bramkarzy, i wreszcie wydaje się, że to podejście jest do zrobienia. Mason Plumlee i Montrezl Harrell byli w tym roku rozczarowującymi pole position, ale przez cały okres Borrego Hornets nie dał mu ani jednej odpowiedniej osłony felgi.

To ich zabija w tej grze, tak jak przez większość sezonu. Hawks mieli łatwą penetrację dryblingu przez większość pierwszej połowy i używali jej do kopania piłki do kręgli. Kiedy Hornety zostały w domu na tych melonikach z drugiej połowy, Jastrzębie otrzymały wszystkie rzuty i spadki, jakie chciały. Można temu zapobiec dzięki odpowiedniemu, nieporęcznemu facetowi. Nadszedł czas, aby Szerszenie wyszły i znalazły jednego.