Jay-Z i Beyonce kupują najdroższy dom w historii Kalifornii

Beyonce A Jay-Z pobił kalifornijski rekord cen nieruchomości, kupując rezydencję o powierzchni 40 000 stóp kwadratowych z widokiem na Ocean Spokojny.

Podobno muzyczna para zapłaciła 200 milionów dolarów za nieruchomość w Malibu, bijąc poprzedni rekord miliardera, inwestora venture capital. Marca AndreessenaSąsiad wydał 177 milionów dolarów w 2021 roku.

Według cytowanych źródeł TMZ, minimalistyczna konstrukcja z betonu i szkła została pierwotnie zakupiona przez kolekcjonera sztuki Williama Bella w 2003 roku za 14,5 miliona dolarów. Były właściciel, japoński architekt Tadao Ando, ​​zdobywca prestiżowej nagrody Pritzkera, przekształcił rezydencję w kształcie litery L w ciągu 15 lat, dodając rozległe korytarze i otwarty plan piętra.

Rzadko fotografowana posiadłość – z basenem, altanką i patio prowadzącym do szerokiego, bujnego trawnika wznoszącego się na klifie z widokiem na plażę – znajduje się w bogatej enklawie Paradise Cove, znanej jako Billionaires Row. .

Beyoncé i Jay-Z kupili nieruchomość ze znaczną zniżką. Początkowo była oferowana jako lista kieszonkowa za 295 milionów dolarów, udostępniana wyłącznie wybranej grupie kwalifikujących się nabywców.

W 2017 roku para kupiła podobną rezydencję w Bel-Air za 88 milionów dolarów.

READ  Teleskop sieciowy NASA pomyślnie zakończył wdrażanie w kosmosie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *