Jazz kontra Trail Blazers — podsumowanie meczu NBA — 25 stycznia 2023 r

Portland, Ore – bez urazy Utah JazzJednak Damiana Lillarda Powiedział, że zdobycie 60 punktów przeciwko nim było dość proste. Nie łatwe, po prostu proste.

Lillard zdobył rekordowe w sezonie 60 punktów, trafiając dziewięć trójek i 1 Marynarki Portland Trail Pokonaj Jazz 134-124 w środę wieczorem.

Zremisował Lillard z drugą największą liczbą punktów w NBA w tym sezonie. Donovana Mitchella Miał 71 punktów w dogrywce Cleveland przeciwko Chicago 3 stycznia i Łukasz Doncić Zdobył 60 punktów w wygranym przez Dallas meczu z Nowym Jorkiem 27 grudnia.

Lillard powiedział: „Myślę, że za każdym razem, gdy zdobędziesz 60 punktów, jest to wyjątkowe, ale myślę, że ten punkt był bardzo prosty. Myślałem, że rozegrałem mecz tak, jak powinien. Wiedziałem, że musimy wygrać, więc wyszedłem z mentalnością atakującą i bycie agresywnym, ale to nie było tak, że po prostu wyszedłem z ognia. To nie był jeden z tych meczów.

Jeremiego Granta Dodał 19 punktów, aby pomóc Portland wygrać drugi mecz z rzędu.

Laurie Markkanen Prowadził Jazz z 24 punktami. Miał lay-up, po którym nastąpił napiwkowy lay-up na 5:20 przed końcem, który doprowadził Utah do 115-108.

Grant W Anaferni Simmons Miał wsady jeden po drugim, co dało Portland prowadzenie 121-110, a Blazers wygodnie prowadzili przez resztę drogi.

Kiedy Lillard dotarł do linii rzutów wolnych pod koniec meczu, kibice gospodarzy wstali i skandowali „MVP!” jego kariery.

Nawet nie zdawał sobie sprawy, że jest blisko kariery, dopóki trener Blazers, Chauncey Billups, nie powiedział mu tego po tych rzutach wolnych. Lillard myślał, że wyjdzie.

„Następnym razem, gdy upadłem, podwoili mnie i po prostu wpadłem na szybką trójkę, a potem zeszli na dół i strzelili” – powiedział Lillard. Głodny powrotu z tak długim czasem spędzonym w grze, tylko po to, by osiągnąć wysoki poziom”.

READ  MRI nogi wykazuje pewne uszkodzenia, ale nie ścięgna Achillesa

Lillard rozegrał cztery mecze w karierze, w których zdobył 60 lub więcej punktów. Dwukrotnie osiągnął 61.

Trener jazzu, Will Harvey, został zapytany, co Utah mógł zrobić, by zatrzymać Lillarda po tym, jak przez większość meczu dwukrotnie go poprawiał.

„Myślę, że teoretycznie mogliśmy wysłać do niego trzy osoby” – zażartował Harvey.

Po wyczerpującej styczniowej walce, Blazers odnieśli morale 147-127 zwycięstwo nad San Antonio w poniedziałek.

Lillard zakończył 21 z 29 z pola, 9 z 15 w 3s i 9 z 10 na linii. Miał też osiem asyst, siedem zbiórek i trzy przechwyty.

W trzeciej kwarcie Lillard zdobył 20 kolejnych punktów Portland.

„Po prostu siedzisz i dobrze się bawisz” – powiedzieli inni Blazers Mały Naser Powiedział o oglądaniu, jak Lillard osiągnął 60 lat. „Podziwiałem jego wielkość”.

wskazówka INS

Jazz: Szybka podróż do Portland odbyła się pośród dwóch rodzinnych miast jazzu. Przed meczem rozegrali trzy mecze w Utah, po czym wrócili na pięć meczów u siebie. … Markkanen trafiał za 3 punkty w 37 kolejnych meczach, najwięcej jak na 7-stopowego zawodnika NBA.

Trail Blazers: To był czwarty z sześciu domowych meczów Blazers. … Portland doznał kontuzji w pierwszej połowie, kiedy zaczęli Josha Harta Wyszedł z kontuzją mięśnia dwugłowego uda i nie wrócił. Józef Nurkic Opuścił grę w trzeciej kwarcie z bólem lewej łydki i nie wrócił. … Lillard przesunął się na szóste miejsce na liście wszech czasów zdobytych za 3 punkty, wyprzedzając Vince’a Cartera.

Rzadka cecha

Lillard jest jednym z zaledwie pięciu graczy w NBA z czterema lub więcej meczami po 60 punktów. Wilta Chamberlaina Prowadzi na liście z 32, a za nim Kobe Bryant z sześcioma. lillard, Jamesa Hardena i Michael Jordan mają cztery.

„Nie łapię Wilta” – zaśmiał się Lillard.

Następna

Jazz: Host Dallas Saturday Night.

READ  MLB wywołał incydent Josha Donaldsona i Tima Andersona

Trail Blazers: W sobotni wieczór gościć Raptors.

——

AP NBA: https://apnews.com/hub/NBA i https://twitter.com/AP–Sports

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *