Jeśli zignorujemy te zagrożenia, zmierzamy ku katastrofie

W październiku 2006 r. Prorokował Nouriel Roubini Że upadek mieszkaniowy w Stanach Zjednoczonych może doprowadzić do recesji i „twardego lądowania” na całym świecie. Ekonomista znany jako „Doktor Doom” nadal ostrzegał przed nadchodzącymi globalnymi zagrożeniami przez następne półtorej dekady.

W rozmowie z redaktorem naczelnym Yahoo Finance w poniedziałek dla Na szczycie wszystkich rynkówRoubini nakreślił nieuchronne niebezpieczeństwa na całym świecie, które szczegółowo opisał w swojej nowej książce:MegaZagrożenia: Dziesięć niebezpiecznych trendów, które zagrażają naszej przyszłości i jak je przetrwać„. Te niebezpieczeństwa obejmują to, co on nazywa Zimna wojna między Stanami Zjednoczonymi a Chinami Inflacja, której towarzyszy niestabilność zadłużenia, może stać się gorąca; zmiana klimatu; Wśród innych niebezpieczeństw.

„W tej chwili stoimy w obliczu poważnych zagrożeń: monetarnych, społecznych, politycznych, geopolitycznych, środowiskowych, zdrowotnych, handlowych i technicznych” – powiedział Roubini. „Jeśli się tym nie zajmiemy, czeka nas katastrofa”.

Nouriel Roubini, prezes Roubini Macro Associates LLC i profesor ekonomii w Stern School of Business, New York University, przemawia podczas konferencji Milken Institute Global w Beverly Hills, Kalifornia, USA, 3 maja 2017 r. REUTERS / Lucy Nicholson

Ekonomista długo mówił o niebezpieczeństwach inflacji, która wzrosła o 8,2% W ujęciu rocznym we wrześniu – znacznie powyżej celu Fed na poziomie 2%. Środowisko inflacyjne wywołało wspomnienia tzw Wielka inflacja lat 70.co w 1980 r. doprowadziło do szczytu inflacji na poziomie 14%. Nastąpiło tak zwane Wielkie Umiarkowanie, przy czym w kolejnych dekadach ceny były stosunkowo stabilne.

„W książce odkryłem, że era Wielkiej Równonocy, kiedy wzrost był dobry, a inflacja niska, 2%, minęła” – powiedział Roubini Yahoo Finance w poniedziałek. „Jesteśmy teraz w drodze do epoki, którą nazywam Wielką Stagflacją [a stagnant economy combined with inflation] Niestabilność zadłużenia i kryzysy.

Ze względu na swój często ponury wygląd, Roubini jest również znany jako „Dr Śmierć”. Ale Roubini mówi, że jego książka jest wezwaniem do działania przeciwko poważnym zagrożeniom dla świata.

READ  Rosyjskie media państwowe: w przyszłym tygodniu w Azji Centralnej spotkają się chiński Xi i rosyjski Putin

„Zazwyczaj mówię, że jestem dr realistą, a nie dr Dom”, powiedział Roubini. „Myślę, że ostrzeżenie o ryzyku jest bardzo ważne, ponieważ jak na razie kopiemy w dół na drodze”.

Dylan Kroll jest reporterem i badaczem w Yahoo Finance. Śledź go na Twitterze pod adresem Umieść tweeta.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości biznesowe, recenzje i pomocne artykuły na temat technologii i gadżetów

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub Android

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotA FacebookA InstagramA FlipboardA LinkedInA youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.