Jest o jedno zwycięstwo od finałów NBA po zwycięstwie nad Lakers w meczu 3

Associated Press20 maja 2023, 23:28 ET5 minut czytania

Kolejny występ Jamala Murraya daje Nuggets prowadzenie 3-0

Jamaal Murray ma 37 punktów, siedem zbiórek i sześć asyst, gdy Nuggets prowadzą w serii 3: 0 nad Lakers.

Los Angeles- Nikola Jokic był daleki od swojego zwykłego dominującego ja. Duża wczesna przewaga Denver Nuggets całkowicie zniknęła w czwartej kwarcie meczu 3, a kibice gospodarzy Lakers wpadli w szał.

Nuggets przezwyciężali każdą porażkę i spokojnie, metodycznie przejmowali kontrolę z opanowaniem godnym mistrza.

Dzięki jeszcze jednej wygranej w końcu będą mieli szansę zagrać o swoje pierwsze pierścienie.

Murray zdobył 37 punktów, Jokic dodał 24 punkty i osiem asyst, a Nuggets objęli prowadzenie 3: 0 w finale Konferencji Zachodniej, wygrywając 119:108 z Los Angeles w sobotni wieczór.

Kentavious Caldwell-Pope zdobył 12 ze swoich 17 punktów w drugiej połowie przeciwko swojej byłej drużynie przeciwko najlepiej rozstawionym Nuggetsom, którzy nie byli blisko finałów NBA od 47 lat w lidze. Denver po raz piąty z rzędu występuje w play-offach, a od ostatniego odcinka dzieli go teraz jedno zwycięstwo.

„Dużo się uczę o tej drużynie za każdym razem, gdy gramy” – powiedział Caldwell-Pope. „Mamy psią mentalność, w której bez względu na to, czy jesteśmy na plusie, czy na dole, będziemy dalej walczyć, grać w naszą grę i zamierzamy to robić na wysokim poziomie. Będziemy to kontynuować dla reszty z nas. W tych grach.

Denver stracił 14-punktową przewagę w trzecim meczu, ale w czwartej kwarcie wygrał 13:0, przerywając passę Lakersów od dziewięciu meczów u siebie od 26 marca, w tym siedmiu z rzędu od zakończenia sezonu zasadniczego.

„Ta grupa jest zdolna do wielkich rzeczy i wierzy” – powiedział trener Denver, Michael Malone. „Wiara to bardzo potężna rzecz”.

Żaden zespół w historii NBA nie podniósł się po przegranej 3:0 w play-offach. Mecz nr 4 odbędzie się w poniedziałek wieczorem w Los Angeles.

„Zrobią wszystko, co w ich mocy, aby wrócić i walczyć na swoim własnym piętrze” – powiedział Murray. „Wiedzieliśmy, że to nadchodzi, musieliśmy być zamknięci i wiedzieliśmy, że możemy to zrobić”.

Anthony Davis miał 28 punktów i 18 zbiórek dla siódmego w rankingu Lakers, którzy nie przegrali trzech meczów z rzędu od początku lutego. Długi, desperacki wzrost Los Angeles w końcu stracił moc w starciu z potężną Nuggets, która wygrała pięć meczów play-off z rzędu od czasu ostatecznego terminu wymiany.

„Nie bez powodu są na szczycie łańcucha pokarmowego i jak to było dzisiaj w pełni widoczne, mają wielu facetów, którzy mogą cię skrzywdzić” – powiedział trener Lakers, Darwin Hamm. – Ale wiesz, okoliczności są jakie są. Trudne, ale nie niemożliwe.

LeBron James miał 23 punkty, 12 asyst i 7 zbiórek dla Los Angeles, trafiając trzy trójki po rozpoczęciu serii 0-na-13 z dystansu. Austin Reaves dodał 23 punkty i siedem zbiórek, ale Rui Hachimura był jedynym innym dwucyfrowym strzelcem Lakers z 13 punktami.

„Nasze plecy były przyparte do ściany [for] Prawdopodobnie więcej niż w ciągu ostatnich kilku miesięcy, po ostatecznym terminie handlu” – powiedział Reaves. „Swingowanie, zadawanie ciosów i walka o tę okazję. … Wyjdź w poniedziałek i idź do domu lub walcz innego dnia. Z grupą facetów, którą mamy, wiem, jaka będzie ta odpowiedź. ”

Seria czterech kolejnych triple-double Jokica zakończyła się bardzo spokojną grą dla dwukrotnego MVP, który popełnił swój czwarty faul w trzeciej kwarcie. Ale Murray kontynuował swoją 23-punktową czwartą kwartę dwie noce temu z 17 punktami w dynamicznej pierwszej kwarcie i miał 30 punktów w przerwie meczu 3.

Bruce Brown zdobył 15 punktów, a Jokic wyrównał rzut za 3 punkty na 3:17, zanim trafił za 3 punkty.

W pierwszym meczu finałowym konferencji 17-krotnego mistrza franczyzy od 2010 roku pojawili się zagorzali fani Lakers. Desperacko próbując wrócić do serii Los Angeles, James grał 43 minuty w Game 2 po skręceniu lewej kostki. Nad już obolałą prawą stopą.

Ale lot Nuggetsów na plażę niewiele zrobił, by uspokoić Murraya: po zapaleniu Lakersów na koniec meczu 2, kanadyjski obrońca oddał swoje pierwsze pięć strzałów w meczu 3 i wlał 17 punktów w pierwszej kwarcie – Jokic stracił bramkę dla drugi kwartał z rzędu.

Czwarta trójka Murraya w meczu dała mu 11 z 13 z gry, zdobywając 26 punktów w połowie drugiej kwarty, zdobywając ponad połowę punktów Denver w niesamowitym tempie. Reaves i Davis utrzymali w tym Lakersów, Reaves miał 15 punktów, 3 asysty i 3 zbiórki w samej drugiej kwarcie.

Trzypunktowy rzut Hachimury na początku czwartej kwarty dał Lakers pierwsze prowadzenie po pierwszych minutach, ale Nuggets ponownie przejęli inicjatywę dzięki rajdowi zakończonemu trójką Browna na 7:02 przed końcem, po czym drwił z ławki Lakersów. Własne święto Los Angeles „Freeze” za 3 punkty.

D’Angelo Russell miał kolejny trudny mecz dla Lakers, zdobywając trzy punkty w 1-z-8 rzutów w 20 minut. Russell był największym dodatkiem Lakersów w ostatecznym terminie wymiany, ale rozgrywający ma zaledwie 21 punktów w tym odcinku trzech meczów.

READ  Gigantyczny ząb gigantycznego ichtiozaura wskazuje na silne ukąszenie morskich stworzeń | Archeologia