Jezioro Manchar w Pakistanie wybucha na jego brzegach wraz z nasileniem powodzi

Zawieszenie

SEVAN, Pakistan – Mur oporowy największego jeziora w Pakistanie eksplodował we wtorek po miesiącach ulewnych deszczów, Zalewa setki innych wiosek w dole rzeki i grozi wyrzuceniem kolejnych tysięcy z ich domów.

Rząd pakistański zaprojektował dwa celowe naruszenia muru oporowego jeziora Manshar w weekend, aby zmniejszyć nacisk na konstrukcję, ale urzędnik ds. Irygacji powiedział Washington Post, że ściana zaczęła pękać we wtorek, gdy poziom wody nadal się podnosił.

Lokalny urzędnik z Departamentu Rolnictwa potwierdził pęknięcie, ale powiedział, że nie jest jasne, czy było to spowodowane ciśnieniem wody, czy też mieszkańcy pobliskiego miasta uszkodzili mur, aby odprowadzić wody powodziowe z ich obszaru.

Obaj urzędnicy rozmawiali pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie byli upoważnieni do rozmów z mediami.

„Teraz nie można naprawić muru” – powiedział urzędnik zajmujący się nawadnianiem. Powiedział, że rząd nie był w stanie ochronić wiosek na ścieżce powodziowej i oszacował, że rodziny będą miały cztery do pięciu godzin na ewakuację.

„Nikt się o nas nie troszczy”: Pakistańczycy walczą o przetrwanie po powodziach

Minister irygacji Jam Khan Shurro potwierdził dla The Post, że nastąpiło nowe wyłom w ścianie przeciwpowodziowej, ale podkreślił, że nie będzie potrzebna dalsza ewakuacja, ponieważ wszystkie osady w dole rzeki zostały już opróżnione.

Rząd pakistański już walczy o reakcję na to, co zostało opisane jako „katastrofalny” kryzys, a naruszenie jeziora Manchar prawdopodobnie jeszcze bardziej utrudni dostęp do potrzebujących. Wśród przesiedlonych Pakistańczyków rośnie gniew, setki wiosek wciąż są pod wodą, a ludzie, którzy dotarli na suchy ląd Rozpaczliwie szukam schronienia i reszta.

Woda z jeziora spływa po autostradach i przelewających się kanałach odwadniających na północ od Sihwan, grożąc odcięciem głównej trasy dostaw do niektórych najbardziej dotkniętych wiosek w kraju w Dadu i poza nim. Rolnicy ustawili się wzdłuż dróg prowadzących na południe, zabierając zwierzęta w bezpieczne miejsce.

READ  Macron wzywa Putina do wycofania sił rosyjskich z oblężonej elektrowni jądrowej

Mohammad Nawaz Shahani powiedział, że rządowe pojazdy przejechały przez jego wioskę we wtorek rano, używając głośników, aby zarządzić natychmiastową ewakuację. Powiedział: „Kazali nam natychmiast opuścić nasze domy i zabrać ze sobą kosztowności i bydło”. Szedł wraz ze swoją dalszą rodziną po wysokiej drodze, a następnie zaczął wypasać bydło w poszukiwaniu miejsca do wypasu.

Wieczorem autostrada była pełna bawołów, kóz i krów. Według urzędnika zajmującego się irygacją we wtorek około 350 wiosek wokół jeziora zostało zalanych, podnosząc poziom wody do sześciu stóp.

Powiedział, że wody powodzi nadal wzbierały w nocy, ale wiele rodzin odmówiło opuszczenia swoich domów.

Bezprecedensowe powodzie w Pakistanie zabiły ponad 1300 osób i dotknęły prawie 33 miliony od początku ich powstania w czerwcu. Rządowe wysiłki humanitarne są przeciążone, chociaż międzynarodowa pomoc i dostawy zaczęły napływać do kraju.

W zeszłym tygodniu Stany Zjednoczone, Unia Europejska i Wielka Brytania obiecały Pakistanowi pomoc humanitarną w wysokości milionów dolarów. Organizacja Narodów Zjednoczonych uruchomiła plan awaryjny, aby zapewnić pomoc, ale ponieważ wody wciąż rozlewają się po całym kraju, obszary najbardziej potrzebujące są coraz bardziej niedostępne.

„To jest góra ludzkiego cierpienia i mapa drogowa dla niekończącej się tragedii” – powiedziała przedstawicielka USA Sheila Jackson Lee (D-Tex) podczas niedawnej wizyty w tym kraju, aby zbadać szkody i omówić z władzami pakistańskimi, na jakie pieniądze udzielane są przez USA. będzie. spędzić.

„Macie ludzi, którzy stracili środki do życia i kraj, który już stracił swoją ziemię”, powiedziała, odnosząc się do milionów akrów upraw, które są teraz w ruinie.

„Naszą intencją jest, aby te pieniądze trafiły bezpośrednio do ludzi” – powiedziała, dodając, że pakistańscy urzędnicy wyrazili takie samo zaangażowanie. „Będziemy musieli trzymać się ich słowa” – dodał Jackson Lee.

READ  Książę Harry „pełen smutku i żalu” po śmierci królowej

Urzędnik rolny powiedział, że rząd Pakistanu musi działać szybko, aby skierować wodę wyciekającą z jeziora Manchar, aby utrzymać otwarte drogi i zapobiec masowemu exodusowi. Powiedział, że należy wykopać dodatkowe kontrolowane dziury wzdłuż jeziora i utworzyć więcej kanałów, aby zapobiec przesiedleniu ponad 100 000 osób.

Ciężarówki przewożące ogromne głazy ustawiły się wzdłuż głównej autostrady w Sihuan – zaledwie kilka kilometrów od brzegu jeziora – aby we wtorek zbudować nowy mur oporowy.

Na północy woda zalała jedną z dwóch autostrad biegnących przez miasto Dadu, gdzie tysiące osób, które już uciekły ze swoich wiosek, szukają azylu, jak mówi Irfan Ali Samo, starszy funkcjonariusz tamtejszej policji.

Sammo powiedział, że miasto, które jest teraz w stanie najwyższej gotowości, jest prawie otoczone wodą. Nie wie, jakie są najnowsze poziomy wody, „ale z pewnością są wystarczająco wysokie, aby się martwić”.

Shaiq Hussain z Islamabadu w Pakistanie przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *