Joe Mancin krytykuje popieranego przez Trumpa kandydata w prawyborach House GOP

Senator Demokratów, Przedstawiciel GOP. Alex Mooney – pro-Trumpowy kandydat na siedzibę Izby Reprezentantów USA w Zachodniej Wirginii – widział swojego republikańskiego przeciwnika, Davida McKinleya, popierającego prezydenta Joe Bidena. Rozbudowana agenda wydatków socjalnych.

Zadzwonił więc do McKinleya i powiedział, że jest gotowy, aby wyciąć reklamę telewizyjną i zadzwonić do Mooneya, co jest rzadkim posunięciem, w które GOP się przede wszystkim włączy.

Mancin powiedział CNN, że powiedział McKinleyowi, że jest skłonny to zrobić, ponieważ był „zły” na widok „kogoś, kto nie znał mojego stanu i kłamie” na temat historii Kongresu Republikańskiego.

„Mówisz mi, że dba o mój stan? … Wtedy powiedziałem: »Wystarczy«” – powiedział Mancin w wywiadzie telefonicznym. „Cieszę się, że zrobiłeś coś, aby naprawić to kłamstwo. To naprawdę kłamstwo”.

Nadchodzą komentarze Manjina Rzadki członek GOP kontra członek w przyszłym tygodniu Wojna spowodowana redefinicją jest aktualna Dwustronne Prawo Infrastrukturalne. Wraz z Shelley Moore Capito z Zachodniej Wirginii i 18 senackich republikanów, McKinley poparł Trumpa Mooneya po dołączeniu do tuzina jego kolegów z House GOP. Ale większość republikanów w Kongresie zagłosowała przeciwko, ponieważ argumentowali, że jest to daremne i wezwali Trumpa do zniesienia ustawy.

Mooney, który służył w Senacie Stanu Maryland i jest przewodniczącym GOP stanu Maryland, jest uważany za opozycję w 2024 roku wobec oczekiwanej próby reelekcji Mancina. Wyciął kilka reklam w swoim głównym wyścigu, oskarżając McKinleya o wspieranie „socjalistycznej agendy” mówczyni Nancy Pelosi i „wydatków bilionów dolarów” Bidena.

„Prezydent Trump ostrzegał przed nosorożcami, marketerami i znanymi przegranymi. David McKinley udowodnił, że ma rację” – powiedział komentator reklamy Mooneya.

Munchin, który poparł ustawę o infrastrukturze, był wyłącznie odpowiedzialny za wykolejenie wielobiliardowego programu wydatków socjalnych Bidena – znanego jako Built Back Better – teraz przemawia w Zachodniej Wirginii. Mancin powiedział, że był zirytowany próbą Mooney’a połączenia planu zabudowanego – McKinley’s – i dwustronnie wspieranego ustawodawstwa infrastrukturalnego.

Mansin mówi, że był zdezorientowany w zeszłym roku, kiedy House Progressives przez kilka miesięcy żądało połączenia obu rachunków, ale że te dwa rachunki były „wszystkim, co musieliśmy podzielić”.

READ  Petycja w sprawie wycofania petycji George'a Gascona w hrabstwie Los Angeles uznana za „niewystarczającą”, aby zakwalifikować się do głosowania

„Każda część stanu krzyczy na śmierć, wiedząc, co należy naprawić po raz pierwszy od 30 lub 40 lat”, powiedział Mansin o ustawie o infrastrukturze. — Ale Mooney próbuje powiązać rzeczy razem. To rażące kłamstwo.

Mansin oskarżył Mooneya o głosowanie przeciwko planowi, ponieważ „uważał, że to dla niego dobra wiadomość polityczna”.

Reklama weekendowa, Funkcja podglądu kamery Mansona A McKinley sprzeciwiał się również planowi lepszego odbudowania, jak wskazuje Mancin, „sprzeciwia się nieodpowiedzialnym wydatkom, ponieważ nie ma to sensu w Wirginii Zachodniej”.

„Alex Mooney udowodnił, że zależy mu wyłącznie na Alexie Mooneyu” – powiedział Mancin w reklamie, która jest emitowana na rynkach Zachodniej Wirginii i emitowana przez telewizję kablową w Waszyngtonie i kampanii McKinley.

Rzecznik kampanii Mooneya nie odpowiedział w poniedziałek na prośbę o komentarz. Ale Mooney napisał na Twitterze swoją krytykę Munchina i McKinleya, mówiąc, że wsparcie Mancina było „kolejnym dowodem na to, że David McKinley jest kompletnym i kompletnym RINO”.

„Nic dziwnego, że Joe Mans i Demokraci chcą pokonać tak pryncypialnego konserwatystę jak ja” – dodał Mooney.

Capito, republikanin z Zachodniej Wirginii, powiedział o ogłoszeniu Mancina: „Zrezygnowałem z prób zorientowania się, co robił Joe Mancin dawno temu”.

Mancin mówi, że ma 40-letni związek z McKinleyem, odkąd był w West Virginia State House. Powiedział, że kilka razy skrzyżowali ścieżki w swoich karierach politycznych, w tym przegrali główną kandydaturę obu partii na gubernatora w 1996 roku. Kiedy mówi, że zaprzyjaźnili się ze swoimi żonami, mówi, że nigdy „nigdy” nie będzie zaangażowany w prawybory GOP House, dopóki nie zobaczy wyciętej reklamy Mooney.

Mancin twierdzi, że wcześniej nie podejmował podobnych działań w prawyborach GOP, ale w senacie GOP na Alasce. Lisa Murkowski powiedziała, że ​​byłaby skłonna wyciąć reklamę w jego imieniu, gdyby poprosił o pomoc w wyścigu.

Mansin i Murkovsky wyrazili zaufanie do reformy wyborczej

Ruch Mancina jest również postrzegany jako początkowa salwa do jego próby reelekcji. W wywiadzie 74-letni Mancin powiedział, że planował ponownie wystartować: „Chcę dalej robić wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc temu krajowi i mojemu państwu”.

READ  Możliwe jest powstrzymanie zmian klimatycznych, ale czasu jest mało, ostrzega panel ONZ

Zapytany, czy Munch zostanie dotknięty w 2024 roku, Capito powiedział w poniedziałek: „Będzie ciężko”.

I zobaczyć, czy uda mu się zmierzyć z Mooneyem.

W wywiadzie pod koniec zeszłego rokuMooney nie docenił możliwości rzucenia wyzwania Mansinowi w 2024 roku: „Chcę wygrać 10 maja”, powiedział, odnosząc się do prawyborów w przyszłym tygodniu.

Nie bagatelizował rozgłosu przeciwko Mooneyowi, ponieważ widzi w nim przyszłego pretendenta, ale jeśli Mooney chce się z nim zmierzyć, musi „dosiąść siodła i stanąć w kolejce”.

Jeśli Mooney przegra prawybory w przyszłym tygodniu, Mancin powiedział: „Może spojrzeć wstecz na Maryland i pomyśleć, że przekroczenie granicy stanowej to dobry pomysł”.

Martwy Barrett z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *