Jose Abreu podpisuje 3-letni kontrakt jako wolny agent

Astros skupili się na swoim „najwyższym priorytecie”, aby zaspokoić najpilniejsze potrzeby poza sezonem.

Houston podpisał kontrakt z wolnym agentem Jose Abreu na trzyletni kontrakt w poniedziałek wieczorem, utrzymując trzykrotnego All-Star i byłego MVP ligi amerykańskiej na Astro do 2025 roku.

Warunki finansowe transakcji nie były od razu znane, ale kilka osób, które ją znały, powiedziało, że oczekiwana wartość to około 60 milionów dolarów.

The Astros przedstawi Abreu na konferencji prasowej we wtorek o 10 rano wraz z właścicielem Jimem Crane’em, który jest de facto dyrektorem generalnym klubu po rozstaniu z Jamesem Clickiem na początku tego miesiąca.

Abreu spędził pierwsze dziewięć sezonów swojej kariery w Chicago White Sox, zdobywając tytuł Gracza Roku MLS 2014 i MVP ligi amerykańskiej w skróconym sezonie 2020. Wyobraża sobie siebie jako codziennego pierwszobazowego Houston i trafia w środek nagle rozciągniętego składu. Jedna osoba w organizacji w poniedziałek nazwała Abreu „naszym najwyższym priorytetem” tej zimy.

Abreu daje Astros groźnego praworęcznego nietoperza w środku i dobrze łączy się z leworęcznymi zagrożeniami Yordanem Alvarezem i Kyle’em Tuckerem. 506 procent. W pięciu ze swoich ośmiu 162 meczowych sezonów zaliczył 30 home runów.

Kariera Abreu 134 OPS+ jest o 34 punkty wyższa niż średnia ligowa. 368 procent bazowych, częsty motyw podczas nękanego kontuzjami sezonu White Sox, który doprowadził do rezygnacji głównego trenera Tony’ego La Russy.

Abreu poświęcił część swojej mocy w zeszłym sezonie, być może z powodu braku ochrony w składzie Chicago, ale nadal idealnie pasuje do ofensywnego, kontaktowego podejścia Houston. Chociaż Abreu zanotował tylko 15 home runów w zeszłym roku, zakończył sezon z wynikiem 304 z wynikiem 0,378. Oba były jego najwyższymi wynikami od 2014 roku. Abreu obniżył również wskaźnik trafień do 16,2 procent, najniższego w swojej karierze od dziewięciu lat.

READ  USMNT kwalifikuje się do Mistrzostw Świata: Nie daj się zwieść przegranej z Kostaryką, futbol amerykański ma przed sobą świetlaną przyszłość

Chandler Rome z Houston Chronicle omawia priorytety wolnych agentów Astros i sytuację z Justinem Verlanderem. Wideo: Houston Chronicle

Wskaźnik trafień życiowych Abreu wynosi 19,8% – prawie dwa punkty poniżej średniej z głównych lig. Może być podatny na ściganie poza strefą strajku, ale ma współczynnik wichrów zgodny ze średnią ligową.

W zeszłym sezonie Abreu miał najniższą średnią swingu w swojej karierze i najwyższą średnią kontaktową. Tylko 10 kwalifikujących się pałkarzy osiągnęło średnią prędkość wyjściową większą niż 92,2 mil na godzinę Abreu. Z tych dziesięciu tylko dwóch miało wyższe średnie mrugnięć: MVP ligi amerykańskiej Aaron Judge i Alvarez.

Abreu powinien teraz huśtać się za Alvarezem w kolejności odbijania, która wygląda o wiele bardziej zastraszająco niż kiedykolwiek w zeszłym sezonie. Upadek Yuli Juriel, pomocnika Carousela i zmagań Jeremy’ego Peñy w drugiej połowie pozostawił skład Houston bez żadnej długości. Winda zamaskowała braki w sezonie zasadniczym. Peña skomponował przerwę posezonową, aby umocnić swoją drogę do tytułu World Series, zakładając, że Peña może pozostać w tyle w fazie play-off, dodając, że Abreu da Astrosowi jeden z najgłębszych składów w lidze amerykańskiej.

Jego dodanie prawie na pewno oznaczało koniec siedmioletniej kadencji Gurriela jako codziennego gracza. Gurriel jest wolnym agentem i po wygraniu World Series ma nadzieję na ponowne połączenie się z jedyną znaną mu organizacją.

Podczas swojej kariery w Houston Gurriel stał się jednym z liderów klubu i kamieniem węgielnym sześciu kolejnych występów zespołu w mistrzostwach MLS. Infielders coraz bardziej polegali na nim ze względu na jego niezwykłą zdolność zbierania na pierwszej bazie, a jego umiejętności od pałki do piłki były znakomite. Gurriel zdobył Złotą Rękawicę i zdobył tytuł odbijającego w 2021 roku. Spadek w obu obszarach w zeszłym sezonie był zbyt gwałtowny, by go zignorować.

Według FanGraphs, Abreu był wart jednej obrony w pierwszej bazie w zeszłym sezonie. Baseball Savant zmierzył go na zero punktów powyżej średniej. Gurriel opublikował ujemne liczby w obu środkach obronnych. Houston może sprowadzić Gurriela z powrotem na pół etatu lub jako pomocnik w następnym sezonie, ale jasne jest, że klub szukał ofensywnego ulepszenia do gry każdego dnia.

Wejdź do Abreu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *