Joubert opisuje dołączenie do Timberwolves jako „najbardziej ekscytujący moment” w swojej karierze

Kilka dni przed tym, jak Timberwolves i Jazz zgodzili się wysłać Rudy’ego Goberta do Minnesoty w celu zebrania graczy i materiału rekrutacyjnego, Goubert powiedział swojej agentce, Bonie Ndiaye, że potrzebuje trochę czasu na przemyślenie tego ruchu.

„Powiedziałem mu, że potrzebuję dzień lub dwa, żeby się nad tym zastanowić” – powiedział Gobert. „Dzień później powiedziałem mu, że to prawdopodobnie najlepsza i najbardziej ekscytująca sytuacja pod względem koszykówki dla mnie”.

Joubert powiedział dzień później, handel skończonyA w środę był w centrum 7-1 w Minnesocie, pstrykając zdjęcia wszystkim zdjęciom i ściskając wszystkie ręce, jakie mógł na słupku bramki.

Handel stanowi poważną transformację zarówno dla Organizacji Joubert, jak i Organizacji Wolfs. Niektórzy z graczy, którzy pomogli zmienić Wolverhampton w drużynę play-off w zeszłym sezonie – wraz z czterema przyszłymi wyborami w pierwszej rundzie i zamianami na inne opcje – odpadają.

Joubert dopiero teraz dołącza do drugiego zespołu, z którym grał w swojej 10-letniej karierze.

„Jest więc po prostu wyjątkowym rdzeniem młodości i naprawdę dobrym trenerem [Chris Finch] który cały czas narzekał na moje ekrany” – powiedział Joubert ze śmiechem. Więc teraz jesteśmy po tej samej stronie. Jestem podekscytowany.”

Joubert był również podekscytowany potencjalnym parowaniem, które stworzy on i Karl-Anthony Towns. Dwa z największych pytań dotyczących tej branży dotyczą tego, jak dobrze do siebie pasują i czy Wilki mogą zagrać dwóch dużych graczy w NBA, który stał się mniejszy i szybszy w ciągu ostatniej dekady.

Joubert powiedział, że poświęcił trochę czasu na przemyślenie swojego dopasowania do Townesa.

„Kiedy szedłem spać, coraz częściej o tym myślałem” – powiedział Joubert. „I faktycznie, to było prawdopodobnie najlepszym i najbardziej ekscytującym wyzwaniem dla mnie, łączyć się z facetem takim jak KAT”.

Zdolność Towns do strzelania, atakowania i podawania powinna uzupełniać Jouberta w ataku – i sprawiać, że zespoły decydują, którego gracza chcą podwoić na słupku – podczas gdy zdolność Jouberta do ochrony krawędzi da Townsowi większą swobodę w defensywie i prawdopodobnie uchroni go przed faulem kłopot.

READ  Pirates QB Tom Brady rozważa wszystkie opcje jako potencjalny agent w 2023 roku

„Gdybyś powiedział mi to rok temu, powiedziałbym ci, że nie sądzę, by to się mogło zdarzyć” – powiedział Joubert. „Ale teraz, kiedy sprawdziłem, jestem bardzo podekscytowany i po prostu pozwalam mu być bardziej sobą i bardziej dominującym”.

Wilki zapłaciły premię, a może nawet więcej niż premię, za sprowadzenie Goberta do Minnesoty. Handel został w dużej mierze skrytykowany przez analityków i dziennikarzy krajowych, a także to, co Wilki zrezygnowały na rzecz 30-letniego Gouberta, któremu pozostały cztery lata w transakcji wartej 205 milionów dolarów. „Nie wiem” – powiedział początkowo prezydent Tim Connelly, zapytany, co może powiedzieć ludziom, którzy uważają, że wilki zapłaciły wysoką cenę.

„W tej branży miejsce jest bardzo publiczne i myślę, że zasługujemy na wszystkie pochwały i krytykę, to fajna część bycia fanem” – powiedział Connelly. „Czas pokaże. Kiedy dokonujesz transakcji, masz nadzieję, że jest ona korzystna dla obu stron. pracują dobrze dla Jazzu i T-Wolves.

„Jest więc po prostu wyjątkowym rdzeniem młodości i naprawdę dobrym trenerem [Chris Finch] Kto cały czas narzekał na mój ekran. Jesteśmy teraz po tej samej stronie. Jestem podekscytowany.”

Rudy Gobert

Ale szansa na zdobycie Jouberta była zbyt dobra, by ją przegapić.

„To nieprecyzyjna nauka” – powiedział Connelly. „Ale kiedy spojrzysz na graczy, którzy mają umiejętności Rudy’ego, nie stają się one zbyt dostępne”.

Czas zadziałał dobrze dla lokalizacji Wilków jako organizacji, a Jazz starał się odwrócić stronę po tym, jak nie wyszedł z drugiej rundy, gdy Jaubert Donovan Mitchell został obalony.

„Wydawało się to bardziej snem niż rzeczywistością” – powiedział Connelly o przejęciu Goberta. „Wraz z eskalacją dyskusji i pomyśleliśmy, że jest okazja, aby dodać Rudy’ego, wspólny poziom podekscytowania dla Chrisa i front office’u był następujący: 'Wow, byliśmy w stanie to zrobić. „

READ  Policja: lekarz lawinowy znalazł pijaną kobietę podczas badania Walerija Niszuszkina; agent zaprzecza

Jest wiele do zrobienia. Goubert powiedział, że zauważył, że Wolverhampton zaczął budować dochodową instytucję w zeszłym sezonie. To był jeden z powodów, dla których czuł się komfortowo w handlu. Kawałki są gotowe do startu zwycięskiej drużyny.

„Ich wola zwycięstwa była inna, ich kultura i sposób, w jaki podchodzili do meczów, czułem, że coś się zmieniło” – powiedział Gobert.

Wilki znów się zmieniają, a Joubert ma nadzieję, że wszyscy dotrą do miejsca, którego ani on, ani jego koledzy nie mają w swojej karierze.

„Celem jest zdobycie mistrzostwa i po to przyjechałem” – powiedział Gobert. „Nie przyjechałem tutaj tylko po to, by być dobrą drużyną. Przyszedłem, aby spróbować zabrać tę drużynę do finału i sprawić, by tak się stało”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *