JPMorgan twierdzi, że oferta Apple na komputery Mac uległa normalizacji

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, stoi przed nowym wyświetlaczem z chipsetem MacBook Airs M2 podczas dorocznej konferencji Apple Worldwide Developers Conference w San Jose w Kalifornii, 6 czerwca 2022 r.

Piotr DaSilva | Reuters

jabłkoWedług analityków z JPMorgan, łańcuch dostaw Maca ulega normalizacji, twierdząc, że czasy realizacji dostaw skróciły się do tygodnia lub mniej w różnych regionach geograficznych.

Oznacza to, że klienci Apple muszą teraz czekać średnio około pięciu dni, aby otrzymać nowy komputer Mac, w porównaniu z czasem oczekiwania około 15 dni w czerwcu. Czas oczekiwania jest nieco dłuższy w Ameryce Północnej, gdzie zakup nowego komputera Mac zajmuje około ośmiu dni, w porównaniu z 18 dniami w czerwcu.

Sprzedaż komputerów Mac była poniżej konsensusu prognoz firmy Raport o zyskach za trzeci kwartał Spadek o 10% rok do roku. CEO Tim Cook przypisał spadek ograniczeniom podaży, co oznaczało, że Apple nie było w stanie wyprodukować wystarczającej liczby komputerów, aby zaspokoić popyt.

W kwietniu firma Apple ostrzegła, że ​​niedobory części wpłyną na przychody od 4 do 8 miliardów dolarów, a witryna Apple wykazała wydłużone okresy wysyłki kilku modeli komputerów Mac w ciągu kwartału. Hit ostatecznie wyniósł mniej niż 4 miliardy dolarów, powiedział Cook.

Firma Apple ogłosiła również w czerwcu nowe modele MacBooka Air, które zaczęły być dostarczane do klientów w lipcu. MacBook Air to najlepiej sprzedający się komputer firmy Apple.

READ  AMD przygotowuje procesory Ryzen 7 5700X, Ryzen 5 5600 i Ryzen 5 5500 Chipset Intel Core i5 firmy Alder Lake

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.