KABUL – Śmiertelna eksplozja uderzyła w meczet w stolicy Afganistanu, powiedziała afgańska policja

Khaled Zadran, rzecznik szefa policji w Kabulu, powiedział CNN, że eksplozja spowodowała ofiary, ale nie podał innych szczegółów.

Dodał, że wypadek miał miejsce na terenie policji miejskiej 17 i że siły bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia prowadzą śledztwo.

Organizacja Zdrowia w nagłych wypadkach poinformowała, że ​​zginęły co najmniej trzy osoby.

„Po dzisiejszej eksplozji przyjęliśmy 27 pacjentów do naszego centrum chirurgicznego dla ofiar wojny w Kabulu, w tym pięciu nieletnich, w tym 7-letniego chłopca” – powiedział CNN Stefano Souza, dyrektor ds. nagłych wypadków w Afganistanie.

„Przybyło dwóch martwych pacjentów, a jeden zmarł w izbie przyjęć” – powiedział.

„Tylko w sierpniu byliśmy w stanie wyleczyć sześć masowych ofiar w naszym szpitalu, łącznie około 80 pacjentów. Przez cały rok nadal otrzymywaliśmy rany postrzałowe, odłamki, rany kłute, a także eksplodowały moje i IED ofiary na co dzień… Kraj cierpi z powodu reperkusji długiego konfliktu, który bardzo podkopał jego przyszłość.”

Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid potwierdził śmierć i obrażenia cywilów, ale nie powiedział, ilu. W tweecie na Twitterze powiedział, że rząd talibów „zdecydowanie potępia” eksplozję i obiecał „aresztować sprawców tych zbrodni i ukarać ich za ich haniebne czyny”.

Bilal Karimi, zastępca rzecznika talibów, potępił wybuch w tweecie na Twitterze w środę wieczorem.

„Cywilni mordercy i sprawcy podobnych przestępstw wkrótce zostaną aresztowani i ukarani za swoje czyny, jeśli Bóg pozwoli” – napisał Karimi.

Brent Sowells i Johnny Hallam z CNN współtworzyli reportaże.

READ  Rosja bada doniesienia medialne o obecności brytyjskich sił specjalnych SAS na Ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *