Kierownictwo Adidasa podobno wyrażało obawy dotyczące relacji z Kanye Westem wiele lat temu

Dyrektor generalny Adidasa i inni liderzy wyższego szczebla w firmie podobno przez cztery lata dyskutowali o obawach dotyczących kontynuacji relacji z Ye, wcześniej znanym jako Kanye West, Którego bali się, że w każdej chwili eksploduje od środka.

Według Wall Street Journal, podczas prezentacji dla członków zarządu firmy w 2018 roku, grupa pracowników, w tym dyrektor generalny Kasper Rorsted, przedstawiła ryzyko, jakie pracownicy podejmują wchodząc w interakcje z Ye. Prezentacja zawierała strategie łagodzenia relacji Adidasa z Ye, w tym zerwanie więzi z twórcą Yeezy.

Ale zamiast zerwać więzi z Ye, dyrektorzy generalni zwrócili się do liderów jednostek biznesowych z różnymi propozycjami z raperem Tak więc Adidas może utrzymać partnerstwo z Yeezy, które stanowi około 8% rocznej sprzedaży.

Dyrektorzy Yeezy i Adidas uczestniczyli we wrześniowym spotkaniu, na którym poprosił o więcej pieniędzy i kontrolę nad marką Yeezy. Ye rzekomo pokazał także kierownictwu klip z filmu dla dorosłych i oskarżył ich o plagiat jego projektów.

Adidas kończy współpracę z Kanye Westem w związku z antysemickimi komentarzami

Dyrektor generalny Adidasa i inni liderzy wyższego szczebla w firmie cztery lata temu rozmawiali o obawach związanych z kontynuacją relacji z Ye, oficjalnie Kanye Westem, które, jak się obawiali, mogą wybuchnąć w każdej chwili. (Reuters/Andrew Kelly/File Photo/Steve Eichner/WWD/Penske Media przez Getty Images)

Po tym spotkaniu firma zgodziła się na część żądań Ye, m.in Możliwość sprzedaży butów Yeezy bezpośrednio do konsumentów, własność przyszłych projektów i zapewnienia, że ​​otrzyma udział w sprzedaży produktów podobnych do Yeezy. Oferta przedłuży partnerstwo między obiema stronami co najmniej do 2026 roku. Jednak Yi nie był usatysfakcjonowany, żądając aż 3 miliardów dolarów.

READ  Anya Taylor-Joy ma na sobie bez ramiączek w niebieskiej lateksowej sukience na premierze „Listy”

A w październiku Adidas zakończył współpracę z Ye w odpowiedzi na kilka antysemickich komentarzy rapera.

Adidas powiedział w oświadczeniu, że nie toleruje antysemityzmu ani żadnej innej formy mowy nienawiści.

Ye West nosi się na czarno

Podczas prezentacji dla członków zarządu firmy w 2018 r. grupa pracowników, w skład której wchodził dyrektor generalny Kasper Rorsted, zidentyfikowała zagrożenia, na jakie narażeni są pracownicy podczas interakcji z Ye. (Edouard Berthelot/GC Images/Getty Images)

„Niedawne komentarze i działania Ye są niedopuszczalne, nienawistne i niebezpieczne oraz naruszają wartości firmy, takie jak różnorodność, integracja, wzajemny szacunek i uczciwość” – czytamy w oświadczeniu.

Na początku tego miesiąca Adidas ogłosił rozpoczęcie dochodzenia w sprawie zachowania Ye po tym, jak firma otrzymała anonimowy list, w którym twierdził, że popełnił on lata niewłaściwego postępowania wobec pracowników Adidasa i że jego zachowanie zostało zignorowane przez kierownictwo firmy.

Odcinek „The Store” Kanye Westa nie zostanie wyemitowany po użyciu rapera „More Hate”: producent

Obraz logo adidas na banerze

Adidas zakończył współpracę z Ye w odpowiedzi na kilka antysemickich komentarzy, które West umieścił na Twitterze. (Reuters/Andrew Kelly/Zdjęcie pliku/Zdjęcie Reuters)

Pobierz akcję FOX w podróży, klikając tutaj

Według byłych i obecnych pracowników Adidasa i Yeezy, domniemane zachowanie i próby zatrzymania przez firmę Yeezy, mimo że nie były nowe. Niektórzy pracownicy powiedzieli, że od 2018 roku zgłaszali obawy dotyczące zachowania Yi starszym liderom Adidasa i menedżerom zasobów ludzkich.

„Obecnie nie jest jasne, czy oskarżenia zawarte w anonimowym liście są prawdziwe” – powiedział Adidas w czwartkowym oświadczeniu. „Traktujemy jednak te zarzuty bardzo poważnie i podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wszczęciu niezależnego dochodzenia w tej sprawie w celu odniesienia się do zarzutów”.

The Wall Street Journal przyczynił się do tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *