Kim jest Karen Marjorie? Chodzi o wirtualną dziewczynę AI, która tworzy internetową burzę

Gwiazda mediów społecznościowych, Karen Marjorie, stworzyła cyfrową wersję siebie o nazwie CarynAI, która jest chatbotem udającym „wirtualną dziewczynę”. Influencer uruchomił chatbota we wtorek, 2 maja 2023 r., do testów beta i pobierał od użytkowników 1 USD za minutę usługi.

Sobowtór zasilany sztuczną inteligencją jest dostępny do wszelkiego rodzaju wirtualnych interakcji, od zwykłych rozmów i planowania po angażujące dyskusje NSFW. Według Fortune, CarynAI wygenerował gigantyczny przychód w wysokości 71 610 USD w ciągu tygodnia, przy czym prawie wszyscy użytkownicy to mężczyźni. Magazyn powołał się na zestawienie dochodów dostarczone przez menedżera biznesowego Marjorie.

Przesłałem ponad 2000 godzin moich treści, głosu i postaci, aby zostać pierwszym twórcą będącym sztuczną inteligencją, a teraz miliony ludzi będą mogły ze mną rozmawiać dokładnie w tym samym czasie #dziwki #ai

Caryn akacutiecaryn urodziła się w Omaha w stanie Nebraska w styczniu 2000 roku, a później przeniosła się do Los Angeles w Kalifornii. 23-latka po raz pierwszy zyskała sławę na platformie społecznościowej Snapchat w 2016 roku. Liczba jej fanów wzrosła po tym, jak często wchodziła w interakcje z fanami za pomocą YouNow. Do 2018 roku rozszerzyła swoją działalność na YouTube – często udostępniała filmy komediowe, vlogi i codzienne historie.

Obecnie ma 1,8 miliona subskrybentów Snapchata i jest zarządzany przez Ishan Goel z Goel Strategies.


Wirtualna postać Caryn Marjorie została stworzona przez napędzaną sztuczną inteligencją firmę Forever Voices

CarynAI zapewnia rozmowy w czasie rzeczywistym za pośrednictwem wiadomości, do których można uzyskać dostęp w dowolnym miejscu i czasie.

Forever Voices twierdzi, że stosuje kompleksowe szyfrowanie, dzięki czemu Twój czat pozostaje prywatny i bezpieczny. Według strony internetowej CarynAI, firma spędziła ponad 2000 godzin projektując i kodując „język i osobowość Karyn w wciągającym doświadczeniu AI”, aby stworzyć bezbłędnego (deepfake) klona influencera.

READ  SpaceX kończy testy rakiet kosmicznych w ramach przygotowań do pierwszego startu orbitalnego

Opis stanów AI:

Korzystając ze swojego wyjątkowego głosu, charyzmatycznej osobowości i wyrazistego zachowania, CarynAI zapewnia dynamiczną, jedyną w swoim rodzaju interakcję, która sprawia wrażenie, jakbyś rozmawiała bezpośrednio z samą Karyn.

Według Fortune kilka filmów 23-letniej wpływowej osoby zostało usuniętych z jej kanału YouTube za pomocą technologii OpenAI GPT-4 API. OpenAI to laboratorium badawcze AI, które opracowało ChatGPT.

Zamierzam ponownie zainwestować połowę moich zysków w CarynAI, a drugą połowę w organizację non-profit, która ma realny wpływ

W rozmowie z Fortune Caryn Marjorie ujawniła, że ​​mogłaby zarobić do 5 milionów dolarów miesięcznie, gdyby tylko 20 000 z jej 1,8 miliona obserwujących na Snapchacie subskrybowało tę usługę. Twierdziła, że ​​chatbot zapewni doświadczenie posiadania „prawdziwego” partnera. I zauważyłem:

„Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pocieszenia, miłości, czy po prostu chcesz wykrzyczeć coś, co wydarzyło się w szkole lub w pracy, CarynAI zawsze będzie przy tobie”.

Zapytana o ideę autentyczności, Karen Marjorie wyjaśnia, że ​​wirtualny sobowtór nigdy nie zastąpi jej prawdziwego ja. Dodała jednak, że byłoby to „przedłużenie jej świadomości”, co przydałoby się, ponieważ potrafił mówić wieloma językami.

Caryn Marjorie odpowiada na pytania dotyczące autentyczności (zdjęcie z Twittera/cutiecaryn.JamesTheHippie)

Biorąc pod uwagę łatwość, z jaką można nadużywać chatbota AI, dyrektor generalny Forever Voice, John Mayer, oświadczył, że planuje wyznaczyć dyrektora ds. etyki, który zajmie się takimi sprawami.

Mówiąc o swoich planach na przyszłość, 23-letnia gwiazda mediów społecznościowych powiedziała Fortune:

„Chcę, aby CarynAI przeżyła mnie i miała wpływ na pokolenia poza dzisiejszym światem”.

Chociaż Caryn Marjorie twierdzi, że jest pierwszą twórczynią, która przeszła na sztuczną inteligencję, z pewnością brzmi to jak trend, który wkrótce stanie się rzeczywistością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *