Kim Jung Gi, słynny artysta komiksowy, zmarł w Paryżu w wieku 47 lat na „nagły” atak serca

Kim Jung Gi umiera w wieku 47 lat: południowokoreański artysta komiksowy umiera po „nagłym” ataku serca podczas pobytu w Paryżu na wystawie swoich prac

  • Jung Gi, słynny południowokoreański rysownik, zmarł na „nagły” atak serca
  • Zmarł w poniedziałek w wieku 47 lat podczas pobytu w Paryżu na wystawie swoich prac
  • Wpływowy artysta komiksowy przygotowywał się do opuszczenia francuskiej stolicy
  • Był w drodze do Nowego Jorku, gdy na lotnisku poczuł ból w klatce piersiowej
  • Jung Gi został zabrany do szpitala, gdzie później zmarł

Kim Jong-gi, słynny południowokoreański rysownik, zmarł w poniedziałek na „nagły” atak serca w wieku 47 lat podczas pobytu w Paryżu na wystawie swoich prac.

Wpływowy artysta komiksowy przygotowywał się do opuszczenia francuskiej stolicy i podróży do Nowego Jorku, aby pojawić się na Comic Con, gdy na lotnisku doznał bólu w klatce piersiowej.

Jung Gi został natychmiast zabrany do szpitala, gdzie później zmarł, według oficjalne przemówienie Udostępnij to na jego zweryfikowanych kontach w mediach społecznościowych.

Poszło za wcześnie: słynny południowokoreański rysownik Kim Jong Gi zmarł w poniedziałek w wieku 47 lat podczas pobytu w Paryżu na wystawie swoich prac.

Oświadczenie zaczęło się: „Z wielkim smutkiem i ciężkim sercem informujemy was o nagłej śmierci Kim Jong Ji”.

Po zakończeniu swojego ostatniego harmonogramu w Europie, Jung Gi udał się na lotnisko, by polecieć do Nowego Jorku, gdzie doświadczył bólów w klatce piersiowej i został przewieziony do pobliskiego szpitala na operację, ale niestety zmarł.

Urodzony w 1975 roku w prowincji Gyeonggi-do w Korei Południowej, stały artysta oficjalnie rozpoczął swoją karierę w wieku 19 lat, zapisał się na Uniwersytet Dong Eui w Busan, po czym przez dwa lata służył w jednostce sił specjalnych Armii Korei Południowej.

READ  Ariana Madix i Tom Sandoval opłakują stratę przyjaciela pośród skandalu

Kim ostatecznie zaczął rysować komiksy w Korei Południowej, zanim stworzył własną publikację Tiger the Long Tail.

Stanie się „jednym z absolutnych wielkich”, zgodnie z serią Tweety Autor: Jim Lee, wydawca i dyrektor kreatywny w DC Comics. Lee nazwał Jung Gi „naprawdę ogromnym talentem, który urzekł jej pióro i urok oraz zainspirował miliony fanów na całym świecie”.

Niemożliwy szczegół: legendarny artysta był znany z długich sesji malarskich, przyciągających tłumy, tworząc niezwykle szczegółowe sceny na białych tablicach, często bez żadnych obrazów w celach informacyjnych.

Niemożliwy szczegół: legendarny artysta był znany z długich sesji malarskich, przyciągających tłumy, tworząc niezwykle szczegółowe sceny na białych tablicach, często bez żadnych obrazów w celach informacyjnych.

„Nie było nikogo takiego jak on”. ćwierkanie CP Cibulsky, redaktor naczelny Marvel Comics. Jung Gi od czasu do czasu współpracował z Marvel Comics i projektował również okładki do DC Comics.

Znany z sesji rysunkowych na żywo, główny artysta przyciągał tłumy, malując niezwykle szczegółowe sceny na tablicach, często bez żadnych obrazów.

według niego stronie internetowejPamięć była „najbardziej godnym uwagi atutem twórczym” Kima i używał jej do tworzenia niemożliwie skomplikowanych rysunków, które „rozszerzały granice tego, co wielu artystów uważało za możliwe”.

Jung Gi jest rekordzistą Guinnessa za najdłuższy rysowany przez osobę i pozostawia po sobie dużą ilość pracy. Opublikował sześć oryginalnych szkicowników i przyczynił się do powstania różnych powieści graficznych i popularnych książek z obrazkami. Legendarny artysta udokumentował również długie sesje rysowania, pozostawiając po sobie bibliotekę wirusowych filmów.

Wojskowy: Kim spędził dwa lata formacyjne w jednostce sił specjalnych południowokoreańskiej armii i rozwinął swoją genialną pamięć, zapamiętując każdy szczegół wielu broni i pojazdów, z którymi miał codzienny kontakt

Wojskowy: Kim spędził dwa lata formacyjne w jednostce sił specjalnych południowokoreańskiej armii i rozwinął swoją genialną pamięć, zapamiętując każdy szczegół wielu broni i pojazdów, z którymi miał codzienny kontakt

„Daję moim pociągnięciom pędzla swobodę ożywiania wszystkiego, czy to człowieka, środowiska czy uczucia, bez względu na to, jak surowe lub niechciane” – powiedział artysta. Korea Times ostatni rok.

READ  Obejrzyj moment, w którym szef hollywoodzkich kierowców rzuca mikrofon na spotkaniu — ostateczny termin

Kim podzieliła się w wywiadzie: „Chciałabym malować rękami aż do śmierci”. Od uczucia mrowienia, gdy moja skóra przecina powierzchnię papieru i jest poplamiona atramentem, do przypływu szczęścia, który odczuwam, gdy patrzę, jak pociągnięcia pędzlem przybierają nieoczekiwany obrót, kocham w nim wszystko.

Częsty współpracownik Kima, dyrektor generalny Superani Studio Hyun Jin Kim, zamieścił wzruszającą wiadomość w oficjalnym oświadczeniu. Jin Kim napisał do Jong Ji: „Po tym, jak zrobił dla nas tak wiele, możesz teraz zostawić swoje pędzle”.

Do widzenia:

Pożegnanie: „Uwielbiam rysować rękami aż do śmierci” – powiedział Kim Korea Times w zeszłym roku. Twórca Tiger the Long Tail pozostawił po sobie dużą ilość pracy, w tym sześć oryginalnych szkicowników, niezliczone wkłady do popularnych komiksów i powieści graficznych oraz bibliotekę wirusowych filmów ze szkicami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *