Kim Jung Gi, słynny artysta komiksowy, zmarł w Paryżu w wieku 47 lat na „nagły” atak serca

Kim Jung Gi umiera w wieku 47 lat: południowokoreański artysta komiksowy umiera po „nagłym” ataku serca podczas pobytu w Paryżu na wystawie swoich prac

  • Jung Gi, słynny południowokoreański rysownik, zmarł na „nagły” atak serca
  • Zmarł w poniedziałek w wieku 47 lat podczas pobytu w Paryżu na wystawie swoich prac
  • Wpływowy artysta komiksowy przygotowywał się do opuszczenia francuskiej stolicy
  • Był w drodze do Nowego Jorku, gdy na lotnisku poczuł ból w klatce piersiowej
  • Jung Gi został zabrany do szpitala, gdzie później zmarł

Kim Jong-gi, słynny południowokoreański rysownik, zmarł w poniedziałek na „nagły” atak serca w wieku 47 lat podczas pobytu w Paryżu na wystawie swoich prac.

Wpływowy artysta komiksowy przygotowywał się do opuszczenia francuskiej stolicy i podróży do Nowego Jorku, aby pojawić się na Comic Con, gdy na lotnisku doznał bólu w klatce piersiowej.

Jung Gi został natychmiast zabrany do szpitala, gdzie później zmarł, według oficjalne przemówienie Udostępnij to na jego zweryfikowanych kontach w mediach społecznościowych.

Oświadczenie zaczęło się: „Z wielkim smutkiem i ciężkim sercem informujemy was o nagłej śmierci Kim Jong Ji”.

Po zakończeniu swojego ostatniego harmonogramu w Europie, Jung Gi udał się na lotnisko, by polecieć do Nowego Jorku, gdzie doświadczył bólów w klatce piersiowej i został przewieziony do pobliskiego szpitala na operację, ale niestety zmarł.

Urodzony w 1975 roku w prowincji Gyeonggi-do w Korei Południowej, stały artysta oficjalnie rozpoczął swoją karierę w wieku 19 lat, zapisał się na Uniwersytet Dong Eui w Busan, po czym przez dwa lata służył w jednostce sił specjalnych Armii Korei Południowej.

Kim ostatecznie zaczął rysować komiksy w Korei Południowej, zanim stworzył własną publikację Tiger the Long Tail.

Stanie się „jednym z absolutnych wielkich”, zgodnie z serią Tweety Autor: Jim Lee, wydawca i dyrektor kreatywny w DC Comics. Lee nazwał Jung Gi „naprawdę ogromnym talentem, który urzekł jej pióro i urok oraz zainspirował miliony fanów na całym świecie”.

Niemożliwy szczegół: legendarny artysta był znany z długich sesji malarskich, przyciągających tłumy, tworząc niezwykle szczegółowe sceny na białych tablicach, często bez żadnych obrazów w celach informacyjnych.

Niemożliwy szczegół: legendarny artysta był znany z długich sesji malarskich, przyciągających tłumy, tworząc niezwykle szczegółowe sceny na białych tablicach, często bez żadnych obrazów w celach informacyjnych.

„Nie było nikogo takiego jak on”. ćwierkanie CP Cibulsky, redaktor naczelny Marvel Comics. Jung Gi od czasu do czasu współpracował z Marvel Comics i projektował również okładki do DC Comics.

Znany z sesji rysunkowych na żywo, główny artysta przyciągał tłumy, malując niezwykle szczegółowe sceny na tablicach, często bez żadnych obrazów.

według niego stronie internetowejPamięć była „najbardziej godnym uwagi atutem twórczym” Kima i używał jej do tworzenia niemożliwie skomplikowanych rysunków, które „rozszerzały granice tego, co wielu artystów uważało za możliwe”.

Jung Gi jest rekordzistą Guinnessa za najdłuższy rysowany przez osobę i pozostawia po sobie dużą ilość pracy. Opublikował sześć oryginalnych szkicowników i przyczynił się do powstania różnych powieści graficznych i popularnych książek z obrazkami. Legendarny artysta udokumentował również długie sesje rysowania, pozostawiając po sobie bibliotekę wirusowych filmów.

„Daję moim pociągnięciom pędzla swobodę ożywiania wszystkiego, czy to człowieka, środowiska czy uczucia, bez względu na to, jak surowe lub niechciane” – powiedział artysta. Korea Times ostatni rok.

Kim podzieliła się w wywiadzie: „Chciałabym malować rękami aż do śmierci”. Od uczucia mrowienia, gdy moja skóra przecina powierzchnię papieru i jest poplamiona atramentem, do przypływu szczęścia, który odczuwam, gdy patrzę, jak pociągnięcia pędzlem przybierają nieoczekiwany obrót, kocham w nim wszystko.

Częsty współpracownik Kima, dyrektor generalny Superani Studio Hyun Jin Kim, zamieścił wzruszającą wiadomość w oficjalnym oświadczeniu. Jin Kim napisał do Jong Ji: „Po tym, jak zrobił dla nas tak wiele, możesz teraz zostawić swoje pędzle”.

Do widzenia:

Pożegnanie: „Uwielbiam rysować rękami aż do śmierci” – powiedział Kim Korea Times w zeszłym roku. Twórca Tiger the Long Tail pozostawił po sobie dużą ilość pracy, w tym sześć oryginalnych szkicowników, niezliczone wkłady do popularnych komiksów i powieści graficznych oraz bibliotekę wirusowych filmów ze szkicami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *