Kolejni amerykańscy prawodawcy przyjeżdżają na Tajwan 12 dni po podróży Pelosiego

TAIPEI, Tajwan (AP) — Delegacja amerykańskich prawodawców udaje się na Tajwan 12 dni po wizycie przewodniczącej USA Nancy Pelosi. Chiny były wściekłe.

Pięcioosobowa delegacja pod przewodnictwem senatora Eda Markeya, demokraty z Massachusetts, spotka się z wyższymi przywódcami w celu omówienia stosunków amerykańsko-tajwańskich, bezpieczeństwa regionalnego, handlu, inwestycji i innych kwestii, podała amerykańska agencja na Tajwanie. Agencja reprezentuje rząd USA, który nie ma oficjalnych powiązań z Tajwanem.

W odpowiedzi na wizytę Pelosi z 2 sierpnia, Chiny twierdzą, że ich terytorium jest Tajwan. Wysyłając pociski, okręty wojenne i samoloty na morza i niebo wokół Tajwanu przez wiele dni. Chiński rząd sprzeciwia się oficjalnemu kontaktowi Tajwanu z zagranicznymi rządami, zwłaszcza z wysokiej rangi przywódcą Kongresu, takim jak Pelosi.

Tajwański nadawca pokazał nagranie, na którym amerykański rządowy samolot ląduje na lotnisku Changshan w stolicy Tajwanu, Tajpej, około godziny 19:00 w niedzielę. Chociaż nie potwierdzono, kto był na pokładzie, agencja amerykańska wydała krótkie oświadczenie po ogłoszeniu, że delegacja będzie na Tajwanie w niedzielę i poniedziałek w ramach podróży do Azji.

Pozostali członkowie delegacji to przedstawiciel Samoa Amerykańskiego, Partii Republikańskiej. Aumua Amata Coleman Radewagen i Demokraci John Karamendi i Alan Lowenthal z Kalifornii oraz Don Baier z Wirginii.

Chińskie samoloty bojowe codziennie przelatują środek Cieśniny Tajwańskiej po ćwiczeniach wojskowych, a co najmniej 10 zrobiło to w niedzielę, poinformowało ministerstwo obrony Tajwanu.

Ministerstwo podało na swoim koncie na Twitterze, że 22 chińskie samoloty wojskowe i sześć okrętów wojennych, w tym 10 myśliwców, zostały zauważone na obszarze wokół Tajwanu w niedzielę o godzinie 17:00.

READ  Akcje w Japonii, Korei Południowej i Australii spadły o 2% po przemówieniu Powella

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *