Konsultanci CDC polecają szczepionkę Govt-19 dzieciom poniżej 5 roku życia: ogłoszenia na żywo i wiadomości

dług…Meredith Kohat dla The New York Times

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom w sobotę zaleciły szczepionki rządowe dla dzieci w wieku 6 miesięcy, co czyni je jednymi z ostatnich Amerykanów, którzy zakwalifikowali się do szczepionki. Rodzice powinni rozpocząć szczepienie małych dzieci od wtorku.

Federalne organy regulacyjne zatwierdziły teraz nowoczesną szczepionkę dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat oraz szczepionkę Pfizer-Bioentech dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. (Szczepionka Pfizer-BioNTech jest dostępna dla dzieci w wieku 5 lat i starszych od listopada.)

Po spotkaniach w piątek i sobotę doradcy naukowi agencji zdecydowanie poparli szczepionkę, pomimo zastrzeżeń co do braku danych, zwłaszcza dotyczących skuteczności szczepionki Pfizer-Bioentech.

Zespół CDC Zapytano o dowód Popiera skuteczność szczepionki u młodszych dzieci, ale zgodnie z jego oceną, firma Pfizer była wielokrotnie naciskana i zauważyła, że ​​wymagane byłyby trzy dawki tej szczepionki w porównaniu z dwiema dawkami nowoczesnej szczepionki.

Obie szczepionki są bezpieczne i obie wytwarzają poziomy przeciwciał podobne do tych występujących u nastolatków. Jednak konsultanci CDC zmagali się z trudnością przepisania dwóch różnych szczepionek dla tej samej populacji.

„Wdrożenie tych dwóch publikacji będzie niezwykle trudne” – powiedziała Caitlin Jedelina, ekspert ds. zdrowia publicznego i redaktor poczytnego biuletynu.Twój lokalny epidemiolog”.

„Musi być dużo skutecznej komunikacji na temat różnicy między tymi dwoma i implikacjami przyjmowania jednego dla drugiego” – powiedział.

W swoich badaniach klinicznych Moderna opracowała dwa zastrzyki swojej szczepionki, każdy ¼ dawki dla dorosłych, z poziomami przeciwciał co najmniej tak wysokimi jak u nastolatków.

Firma szacuje skuteczność szczepionki objawowej na 51 procent u dzieci w wieku od 6 do 24 miesięcy i 37 procent u dzieci w wieku od 2 do 5 miesięcy.

Jedno na pięcioro dzieci doświadczyło grypy, ale skutki uboczne były minimalne. Podobnie jak w przypadku efektów obserwowanych u dorosłych, uważa się, że skuteczność przeciwko ostrym chorobom i śmierci jest wysoka.

READ  Rory McIlroy licytuje piąty major z silną rundą 3

Na podstawie tych danych FDA zatwierdziła dwa strzały nowoczesnej szczepionki w odstępach czterotygodniowych.

Szczepionka Pfizer-BioNTech również rozwinęła silną odporność, ale po trzech dawkach urzędnicy firmy powiedzieli w piątek doradcom naukowym.

Powiedzieli, że dwie dawki szczepionki nie wystarczą – regulatorzy uzasadnili decyzję FDA z lutego o opóźnieniu zatwierdzenia szczepionki do czasu, gdy dostępne będą dane dotyczące trzech dawek. Niektórzy konsultanci twierdzą, że dwie dawki mogą nie wystarczyć, ponieważ firma podawała dzieciom tylko jedną dziesiątą dawki dla dorosłych na każdy zastrzyk.

Szczepionka ma ogólną skuteczność 80 procent u dzieci poniżej 5 roku życia, poinformowali w piątek naukowcy firmy Pfizer. Ale to była podstawa obliczeń Troje dzieci i siedem osób w grupie zaszczepionej otrzymało placebo, co doradcy CDC zauważyli, że jest niewiarygodnym środkiem.

Dr Sarah Long, epidemiolog z University College of Medicine w Drexel, powiedziała: „Powinniśmy założyć, że nie mamy danych dotyczących wydajności, ale jesteśmy „wystarczająco zadowoleni” z innymi danymi, które potwierdzają potencjał szczepionki.

Firma Pfizer opracowała trzy dawki szczepionki, która wytwarzała poziomy przeciwciał porównywalne z tymi występującymi u młodych ludzi, co sugeruje, że byłaby bardziej skuteczna.

„Pfizer to seria trzech dawek, ale jako seria trzech dawek jest bardzo skuteczna” – powiedział dr William Downer, który prowadził próby szczepionek zarówno dla firmy Moderna, jak i Pfizer w Kaiser Fermende w Południowej Kalifornii.

Lepsze niż brak szczepionki, dodał dr Downer. Przewiduje, że niektórzy rodzice mogą wybrać Modernę, ponieważ zabranie dzieci do pediatry na dwa strzały jest łatwiejsze niż zorganizowanie dla nich trzech.

Szczepionka Pfizer została zatwierdzona dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat w listopadzie, ale mniej niż 30 procent tych grup wiekowych otrzymało obie szczepionki. W sondażu przeprowadzonym przez CDC około połowa rodziców stwierdziła, że ​​zaszczepiłaby swoje dzieci w lutym, ale do maja tylko jedna trzecia rodziców stwierdziła, że ​​chciałaby to zrobić.

READ  Dlaczego zimą jest więcej wirusów przeziębienia i grypy?

Konsultanci dyskutowali, czy szczepionka poprawia ochronę przed ostrymi chorobami u dzieci, które już są zakażone. Niewiele jest informacji od dzieci w wieku od 5 do 11 lat, ponieważ szczepienia dla tych grup wiekowych są rzadkością.

Jednak u dorosłych infekcja poprzednim wariantem Omigon nie wystarcza do ochrony przed nowszymi wersjami.

Eksperci podsumowali, że szczepionki będą nadal potrzebne, aby chronić dzieci przed przyszłymi wariantami. „Ta zintegrowana ochrona jest naprawdę bezpieczna i bardzo skuteczna” – powiedziała dr Sarah Oliver, naukowiec z CDC, która przewodniczyła sobotniej debacie.

Dr Downer powiedział, że rodzice młodszych dzieci mogą być bardziej skłonni wybrać szczepionkę Govt, jeśli podaje się ją w połączeniu z innymi konwencjonalnymi szczepieniami.

„To obszar, którego wielu ludzi nie jest obecnie pewnych” – powiedział. „Mam nadzieję, że zostaną udzielone jakieś wskazówki w tej sprawie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *