Kontrakty terminowe Dow: S&P 500 osiąga nowe minima, gdy ceny Apple, Tesla, Carmax i Nike spadają późno

Kontrakty terminowe Dow zmieniły się niewiele z dnia na dzień, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq, z nike (NKE) A technologia mikronowa (miesiąc) Zarobki są w centrum uwagi, a ulubiony wskaźnik inflacji Fed jest na pokładzie.
XGiełda mocno wyprzedała się w czwartek, wymazując środowe zyski. Indeks S&P 500 osiągnął najniższy poziom na rynku bessy. Nasdaq Composite nie obniżył do końca swoich czerwcowych minimów, ale duży Nasdaq 100, kierowany przez Apple Inc. Tesla (TSLA).

Rentowności obligacji skarbowych nieco odbiły w czwartek, podczas gdy roszczenia z tytułu bezrobocia spadły do ​​najniższego poziomu od pięciu miesięcy, czego Fed nie chce widzieć. jabłko (AAPL) A Carmax (KMX) spowodowało ogromne straty w czwartek. Po odrobieniu strat w środę z powodu raportu o ograniczeniach produkcji iPhone’a z powodu słabego popytu, akcje Apple sprzedały się gwałtownie w czwartek, częściowo z powodu obniżenia ratingu analityków, na czym ucierpieli również producenci chipów iPhone’a.

Carmax (KMX) poważnie straciły wyświetlenia zarobków w czwartek rano, ostrzegając przed „wyzwaniami dotyczącymi przystępności cenowej”. Z podobnych powodów agencja Moody’s obniżyła swoje perspektywy dla światowego przemysłu motoryzacyjnego ze stabilnej do negatywnej. Akcje KMX uległy awarii, a inni dealerzy samochodowi zostali zalani. Ale Silniki ogólne (GM), Ford Motor (F), Stilants (STLA) Sprzedano również akcje Tesli.

Tesla ma przed sobą wiele nowości. Tesla zorganizuje swój doroczny Dzień AI w piątek wieczorem. W weekend Tesla prawdopodobnie opublikuje dane dotyczące dostaw za trzeci kwartał. Ale inwestorzy giełdowi TSLA nie będą mieli szansy zareagować na te wydarzenia do poniedziałku rano.

Główne zarobki

Zarobki i sprzedaż Nike W pierwszym kwartale nieznacznie przekroczył konsensus fiskalny. Jednak marże brutto spadły znacznie w porównaniu z poprzednim rokiem, głównie ze względu na likwidację nadwyżek zapasów w Ameryce Północnej. Akcje w Ameryce Północnej wzrosły o 65% w porównaniu z poprzednim rokiem. Gigant odzieży sportowej Dow Jones powiedział, że pozbycie się poszukiwanych towarów wymaga „zdecydowanych działań”.

Akcje NKE zostały sprzedane po 9% w przedłużonym postępowaniu. Akcje Nike spadły o 3,2% w czwartkowej sesji do 95,52, osiągając tego dnia minimum od dwóch lat.

Zyski Micron nieznacznie przekroczyły, a przychody spadły. Gigant chipów pamięci miał tendencję do znacznego spadku w pierwszym kwartale bieżącego roku podatkowego. Planuje również obniżyć wydatki na sprzęt do wafli nawet o 50% w bieżącym roku fiskalnym w porównaniu z rokiem fiskalnym 2022.

READ  Covid-19 i wiadomości o szczepionkach: aktualizacje na żywo

Akcje MU uległy niewielkim zmianom w handlu nocnym. Akcje Microna spadły o 1,9 proc. do 50,01 w czwartkowej sesji, po osiągnięciu w zeszłym tygodniu minimum od 23 miesięcy.

Obcięcie wydatków kapitałowych Microna to zła wiadomość dla takich gigantów sprzętu pamięciowego jak Zastosowane materiały (AMAT), KLA Corp. (KLAC) A Badania L (LRCX). Wszystkie trzy akcje nieznacznie spadły w rozszerzonych miarach.

w innych wiadomościach, IBM (IBM), obniżył zysk kwartalny o 78% do 37 centów na akcję. Akcje IBM wzrosły w obrocie nocnym.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow spadły w stosunku do wartości godziwej. Akcje NKE i IBM są składnikami Dow Jones. Kontrakty terminowe na S&P 500 pozostały bez zmian, a kontrakty na Nasdaq 100 spadły o 0,1%.

10-letnia rentowność wzrosła o 4 punkty bazowe do 3,79%.

O 8:30 czasu wschodniego Departament Handlu opublikuje raport o dochodach osobistych i wydatkach konsumenckich za sierpień. Inwestorzy skupią się na wskaźniku cen wydatków konsumpcyjnych, preferowanym przez Fed wskaźnik inflacji. Ogólny indeks PCE powinien wykazać nieznaczny wzrost o 6,1% w stosunku do poprzedniego roku. Jednak oczekuje się, że inflacja bazowa w bazowym PCE wzrośnie do 4,8% z 4,6%.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


Czwartkowa giełda

Giełda gwałtownie spadła na otwarciu i przez cały dzień utrzymywała się głęboko na minusie, zamykając się nieznacznie powyżej sesyjnych minimów.

Dow Jones Industrial Average stracił w czwartek 1,5% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 2,1%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 2,8%. Small cap Russell 2000 spadł o 2,2%.

Akcje Apple spadły o 4,9% do 142,48, najgorszego poziomu od początku lipca, choć wciąż daleko od najniższego poziomu z czerwca. Bank of America obniżył rating akcji Apple do neutralnej z ceną docelową 160.

Zyski CarMax spadły o 54% rok do roku, znacznie poniżej oczekiwań. Ceny używanych samochodów zaczynają być pod presją, a dealer samochodowy wskazuje na problemy z przystępnością. Akcje KMX spadły o prawie 25%. Carvana (CNVA) spadła o 20%.

READ  Wciąż tęsknimy za dobrymi grami Web3; Cena Bitcoin BTC spada poniżej 29 000 USD

CarMax traci, obniża rating przemysłowy Moody’s i uderza w producentów samochodów. General Motors spadł o 5,65%, Ford o 5,8%, a Chrysler Stylantis o 4,8%. Akcje Tesli spadły o 6,8%, cofając się w pobliżu linii 50-dniowych i 200-dniowych, ale utrzymują się powyżej krótkoterminowych minimów.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 4 punkty bazowe do 3,75%, po osiągnięciu 3,81% w ciągu dnia. Dzieje się tak po środowym spadku o 26 punktów bazowych. Jednak referencyjna rentowność obligacji skarbowych jest nadal na dobrej drodze do dziewiątego z rzędu cotygodniowego wzrostu.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 1,1% do 81,23 USD za baryłkę.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 1,2%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 1,7%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) stracił 3,15%. Kolba MU jest czołową kolbą SMH, obok AMAT, LRCX i KLAC.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) spadła o 1,8%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) oraz fundusz ETF Financial Select SPDR (XLF) spadła o 1,3%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) spadła o 0,8%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) ETFy ARK Genomics spadły o 5,5%, a ETFy ARK Genomics (ARKG) 4% po gwałtownych wzrostach w środę. Akcje Tesli są głównym właścicielem wszystkich funduszy ETF Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


analiza giełdowa

Tyle o odbiciu giełdy w środę. W czwartek główne wskaźniki zajęły tylko kilka minut, aby wymazać całe jednodniowe odbicie.

Indeks S&P 500 obniżył wtorkowe poziomy, osiągając nowe minimum na bessie. Nasdaq 100 właśnie spadł z czerwcowych minimów, a Apple i Tesla były jednymi z największych przegranych.

Sam Nasdaq Composite nie obniżył swoich czerwcowych minimów, ale spadł poniżej dołka intraday 23 września.

Numery dni rajdowych S&P 500 i Nasdaq wróciły do ​​zera. Dow nie przebił dołków bessy we wtorek, więc czwartek był technicznie drugim dniem próby zwyżki.

Rentowności obligacji skarbowych wzrosły w czwartek, ale odrobiły tylko ułamek środowych strat. Dolar stracił na sile drugą sesję z rzędu. Jednak rentowność 10-letnich obligacji skarbowych i dolar gwałtownie wzrosły w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Apple, CarMax i Nike zgłosiły nowe obawy dotyczące wydatków konsumentów. Dość duży udział w rynku mają nazwy akcji Apple i chipsety iPhone’a, a także GM, Tesla i sektor samochodowy. Sam Nike to składnik premium o wartości 150 miliardów dolarów.

READ  Firmy instytucjonalne wycofują się z amerykańskiego rynku mieszkaniowego – wystarczy spojrzeć na decyzję Starwood o kupnie 2000 domów jednorodzinnych

a metapodkładki (nie żyjeZamrożenie zatrudnienia i potencjalna redukcja zatrudnienia, w połączeniu ze słabymi perspektywami Micron, przyczyniły się do problemów w szerszych firmach.

Ale nie musisz szukać powodów do sprzedaży akcji w czwartek. To rynek bessy. Rezerwa Federalna znacznie podnosi stopy procentowe, mimo że gospodarka USA może popaść w wyraźną recesję.

Środowe odreagowanie było spóźnione, ale też nie oznaczało zakończenia ostrego trendu spadkowego.

Indeks zmienności CBOE, czyli VIX, wzrósł w czwartek. Ale to był wewnętrzny dzień dla wskaźnika strachu na rynku po tym, jak trend spadkowy odwrócił się w środę. Sugeruje to, że główne wskaźniki mogą wymagać zdecydowanego przebicia poniżej swoich czerwcowych minimów, zanim dotrą do dna bessy.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Inwestorzy potrzebują cierpliwości. W pewnym momencie bessa się skończy i rozwinie się nowa trwająca tendencja wzrostowa. Ale nie skacz na pierwszym wzniesieniu. Dni uzupełniające Dobry sposób na szybki wzrost na nowym rynku, ale z przynajmniej pewną wskazówką, że może się utrzymać.

Jeśli kupiłeś akcje po środowym odbiciu, powinieneś być przygotowany na szybkie odbicie. kilka jak Vertex Pharmaceuticals (VRTX) A podwójne sprawdzenie (DV) utrzymał się dobrze w czwartek. Ale kilka interesujących nazwisk w środę wymazało te zyski.

Na razie skup się na aktualizowaniu swoich list obserwacyjnych. Szukaj akcji o silnej względnej sile. Jeśli trzymają główne średnie kroczące, to świetnie, ale w tym momencie jest kilku względnych „zwycięzców”, takich jak światowa rozrywka wrestlingowa (WWE), poniżej linii 50-dniowych i 200-dniowych.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co uprościć to narzędzie IBD spalonyklasa najlepsze zapasy

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *