Kontrakty terminowe na akcje okazały się nieco dodatnie po tym, jak Dow przekroczył S&P 500, najgorszy miesiąc od marca 2020 r.

Traderzy na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych, 7 września 2022 r.

Źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły w niedzielę handlową po tym, jak Wall Street zakończyła kolejny ujemny kwartał i zarówno S&P 500, jak i Dow Jones Industrial Average Zakończyli swój najgorszy miesiąc od marca 2020 r..

Kontrakty terminowe powiązane z Dow Jones Industrial Average zyskały 100 punktów, czyli 0,35%, podczas gdy S&P 500 dodał 0,22%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 notowane są bez zmian.

Piątek ograniczył ujemny miesiąc i kwartał dla wszystkich głównych średnich, a Dow spadł o 500,10 punktu, czyli 1,71%, i zamknął się poniżej 29 000 po raz pierwszy od listopada 2020 r.

W kwartale indeks Dow spadł o 6,66%, odnotowując serię kolejnych strat w ciągu trzech kwartałów po raz pierwszy od trzeciego kwartału 2015 r. Zarówno Standard & Poor’s, jak i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 5,28% i 4,11%, kończąc swoją trzeci z rzędu ujemny kwartał. Po raz pierwszy od 2009 roku.

Dow Jones spadł we wrześniu o 8,8%, podczas gdy S&P 500 i Nasdaq Composite straciły odpowiednio 9,3% i 10,5%. Wszystkie główne średnie również odnotowały swój szósty negatywny tydzień z siedmiu.

W miarę zbliżania się nowego kwartału wszystkie sektory S&P 500 są o co najmniej 10% niższe od 52-tygodniowych maksimów. Dziewięć sektorów zakończyło kwartał na minusie. Szacunki konsumenckie okazały się najlepsze i wzrosły o 4,1%.

Keith Lerner z Trust powiedział, że w czwartym kwartale wysoka inflacja i zamiar Fedu powstrzymanie wzrostu cen, bez względu na to, co to oznacza dla gospodarki, prawdopodobnie nadal będzie wpływać na rynki. Dodał, że warunki wyprzedaży sprawiają, że rynek jest podatny na gwałtowne krótkoterminowe odbicie w wyniku dobrych wiadomości.

„Myślę, że możemy być przygotowani na pewne opóźnienie, ale podstawowym trendem w tym momencie jest nadal trend spadkowy i wzburzona woda, aby kontynuować” – powiedział Lerner.

READ  Akcje spadają, a obudowa spada, poznajcie Muska na Twitterze: Aktualizacje na żywo

Jeśli chodzi o gospodarkę, w poniedziałek poznamy dane Markit i ISM dla przemysłu wraz z wydatkami budowlanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *