Kontrakty terminowe na akcje rosną po tym, jak Dow Jones spadł w ciągu roku

Kontrakty terminowe na akcje rosły wcześnie w piątek rano, ponieważ inwestorzy próbowali utrzymać styczniowy rajd w związku z obawami dotyczącymi polityki pieniężnej i słabych zysków.

Kontrakty terminowe powiązane z Dow Jones Industrial Average wzrosły o 45 punktów, czyli o 0,14%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,24% i 0,43%. Nordstrom Spadł o ponad 5% w handlu po godzinach po zgłoszeniu słabej sprzedaży świątecznej i obniżeniu prognoz na koniec roku. Netflixa Podskoczył o 7% po zgłoszeniu większej liczby subskrybentów niż oczekiwano, mimo że jego kwartalne zyski nie zgadzały się z szacunkami analityków.

Podczas czwartkowej sesji indeksy Dow Jones i Standard & Poor’s 500 zamknęły się, co oznacza trzeci negatywny dzień z rzędu, ponieważ wyniki spółek i dane ekonomiczne wskazywały na spowolnienie gospodarki. Dow spadł o ponad 252 punkty, czyli 0,76%, a teraz spadł o 0,31% od początku roku. S&P 500 spadł o 0,76%, a Nasdaq Composite o 0,96%, ale oba indeksy były dodatnie w ciągu roku.

Jednak w ciągu tygodnia wszystkie trzy indeksy są na dobrej drodze do zamknięcia na niższych poziomach. Dow Jones spadł o 3,67%, będąc na dobrej drodze do opublikowania najgorszego tygodnia od września. S&P 500 spadł o ponad 2,5% i może odnotować najgorsze tygodniowe wyniki od grudnia. Nasdaq spadł o ponad 2% i jest na dobrej drodze do przerwania dwutygodniowej passy.

„Szybkie pieniądze”, powiedział Tim Seymour, założyciel i dyrektor ds. inwestycji Seymour Asset Management, w CNBC.

Te prognozujące wskaźniki obejmują dane ekonomiczne, takie jak sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa. „W tym momencie rynek zaczął się załamywać” – powiedział.

Idąc dalej, inwestorzy będą nadal monitorować zyski przedsiębiorstw, ponieważ SLB Oilfield Services Name i Ally Financial opublikują raport w piątek. Będą również uważnie słuchać przemówień przedstawicieli Fed przed lutowym posiedzeniem banku centralnego, szukając wskazówek, jak duża może być podwyżka stóp procentowych.

READ  Dow futures: rajd na rynku tego nie zrobi; Akcje BBBY spadły o 45% w przeciwnym kierunku niż Meme

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.