Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy banki informują o zyskach

Kontrakty terminowe na akcje w USA spadły przed piątkowym otwarciem w związku z kluczowymi raportami o zyskach finansowych gigantów wagi ciężkiej.

Kontrakty terminowe na S&P 500 (BibliografiaSpadek o 0,9%, podczas gdy kontrakty futures na średnią przemysłową Dow Jones (Bibliografiabył mniejszy niż 0,7%. Intensywne technologicznie kontrakty Nasdaq Composite (^ IXIC) spadła o około 1,0%.

Ceny obligacji wzrosły. Rentowność referencyjnych 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych spadła do 3,46% z 3,5% w środę. Indeks dolara wykazał niewielkie zmiany.

Jeśli chodzi o zyski, JP Morgan (JPM) odnotował lepsze niż oczekiwano zyski za czwarty kwartał, powiedział dyrektor generalny Jamie Dimon. Gospodarka jest silna.JPMorgan powiedział, że przychody za trzy miesiące zakończone w grudniu wzrosły o 7,2% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku do 11,1 mld USD, czyli 3,57 USD na akcję.

Bank Ameryki (BAC) zgłoszone Zyski za IV kw Pokazuje to, że zyski banku skorzystały na wyższych stopach procentowych. Bank of America odnotował w tym kwartale przychody w wysokości 24,5 mld USD, przekraczając szacunki na poziomie 24,2 mld USD. To o 11% więcej niż w poprzednim kwartale roku.

Wells Fargo (WFC) Dalej Opublikowano wyniki kwartalne Przychody spadły poniżej prognoz z Wall Street i przebiły oczekiwania. Finansowy potentat odnotował w czwartym kwartale zysk w wysokości 67 centów na akcję przy przychodach w wysokości 19,7 mld USD, w porównaniu z zarobkami w wysokości 1,38 USD na akcję przy przychodach w wysokości 20,9 mld USD rok wcześniej.

czarna Skała (BLK) zysk w czwartym kwartale spadł o 23%, podczas gdy zysk netto wyniósł 1,26 miliarda dolarów w tym samym okresie rok wcześniej. Grupa Citi (C) Zaksięgowany dochód netto 2,5 mld USD, czyli 1,16 USD na rozwodnioną akcję, co nieco przekroczyło oczekiwania na poziomie 2,3 mld USD, czyli 1,14 USD na akcję.

READ  Rosja próbuje zaanektować ukraińskie pazury z powrotem

Goldman Sachs (GS) powiedział Działalność związana z kredytami konsumenckimi Od 2020 roku stracił ponad 3 miliardy dolarów. W przyszłym tygodniu ma opublikować swoje wyniki za czwarty kwartał.

Akcje Wysokie wykończenie Po przetrawieniu świeżych danych inflacyjnych, które inwestorzy pokazali w czwartek W grudniu rosła w wolniejszym tempie rocznym, raport był zgodny z oczekiwaniami ekonomistów. Inflacja cen konsumpcyjnych spadła w grudniu do 6,5% w porównaniu z rokiem poprzednim. Inflacja rok do roku była zgodna z oczekiwaniami, ponieważ się ochłodziła 7,1% miesiąc temu.

Bazowy CPI, z wyłączeniem niestabilnych składników żywności i energii, odnotował wzrost cen o 5,7% rok do roku io 0,3% w stosunku do poprzedniego miesiąca. The Ważny odczyt CPI Tego oczekiwano, wynika z prognoz ekonomistów Bloomberga.

W odpowiedzi na te dane inwestorzy nabrali większego optymizmu, że bank centralny złagodzi tempo zacieśniania polityki pieniężnej na kolejnym posiedzeniu w sprawie polityki pieniężnej rozpoczynającym się 31 stycznia.

„Jeśli chodzi o Fed, wiadomość zwiększyła oczekiwania, że ​​na lutowym posiedzeniu ponownie zwolni tempo podwyżek stóp procentowych, do 25 pb z 50 pb ostatnim razem” – napisali na początku Jim Reid i współpracownicy z Deutsche Bank. – Uwaga poranna w piątek.

Bankierzy centralni dali jasno do zrozumienia, że ​​nie skończyli z podwyżkami stóp procentowych. prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell — przekonywał we wtorek Znaczenie stabilnej inflacji skłoni bank centralny do podjęcia niezbędnych kroków, nawet jeśli jest to niepopularne.

Tymczasem inni urzędnicy banku centralnego chcą prezes Fed z Filadelfii, Patrick Harger Odzwierciedlają one nastroje sugerujące, że bank centralny jest otwarty na spowolnienie tempa podwyżek stóp procentowych.

Wśród ruchów rynkowych akcje Tesli (DSLA), a następnie spadła o prawie 5% na rynku wstępnym Firma obniżyła ceny Dla ich pojazdów Model 3 i Model Y. Linie lotnicze Delta (DAL) akcje spadły o 4% w obrocie przedsesyjnym po tym, jak przewoźnik prognozował niższy od oczekiwań zysk w bieżącym kwartale przy wyższych kosztach operacyjnych.

READ  NFL Playoffs 2022: harmonogram, wyniki, daty, godziny rozpoczęcia, telewizja, runda dywizji na żywo

Gdzie indziej Bitcoin wzrósł o 3% do poziomu około 18 854,39 USD. Kryptowaluty Osiągnął najwyższy poziom od dwóch miesięcy W czwartek nastąpi grudniowa inflacja. Giełda kryptowalut Crypto.com ma swoje spadki Globalna siła robocza 20% Firma mówi o swoich bieżących interwencjach gospodarczych.

Danny Romero jest reporterem Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @daniromerotv

Kliknij tutaj, aby uzyskać dogłębną analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane z ruchem akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance Jabłko Lub Android

Śledź Yahoo Finance Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedinI Światło sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.