Kontrakty terminowe na akcje spadają o 1% po środowym wielkim wzroście na rynku

Kontrakty terminowe na akcje spadły w czwartek rano po tym, jak Dow Jones Industrial Average odbił się od najniższego poziomu w roku.

Kontrakty terminowe Dow Jones spadły o 324 punkty, czyli 1,08%, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 1,02% i 1,34%.

Nocne ruchy nastąpiły po szerszym zwyżce akcji banku Wielka Brytania zapowiedziała, że ​​kupi obligacje, aby pomóc ustabilizować swoje rynki finansowe i słabnący funt brytyjski. Sterling skłonił się Rekordowo niski w stosunku do dolara amerykańskiego W ostatnich dniach.

Oznaczało to zdecydowane odejście od agresywnej kampanii zacieśniania polityki pieniężnej prowadzonej przez wiele światowych banków centralnych na rzecz walki z rosnącą inflacją.

Podczas regularnego handlu w środę indeks Dow wzrósł o 548,75 punktu, czyli 1,88%, do 29 683,74, podczas gdy indeks S&P 500 wzrósł o 1,97% do 3719,04. Nowa bessa na rynku bessy We wtorek. Oba indeksy znalazły się w sześciodniowej serii przegranych. Nasdaq Composite wzrósł o 2,05%, zamykając się na poziomie 11.051,64.

Gdy zapasy wzrosły i BOE podzielił się swoim planem zakupu obligacjiRentowność 10-letnich obligacji skarbowych gwałtownie spadła od 2020 r., po krótkim wzroście do 4%.

„Nie zdziwiłbym się, gdyby rynek miał dziś negatywny sygnał, a nie pozytywny”, powiedziała Liz Ann Saunders, główny strateg inwestycyjny w Charles Schwab. „Co rynek zrobi w danym dniu. Możesz spróbować usiąść za tym, ale to jest gra salonowa. Wiele z tego polega na tym, że rynek był faktycznie wyprzedany i kupujący się wprowadzili”.

Środowy rajd przyspieszył główne średnie, aby odnotować niewielkie wzrosty w ciągu tygodnia, ale są na dobrej drodze do zamknięcia najgorszego miesiąca od czerwca. Nasdaq Composite prowadził miesięczne straty o około 6,5%, podczas gdy Dow i S&P straciły wolniejsze tempo, odpowiednio 5,8% i 5,9%.

READ  Ropa w USA wzrosła do 125 dolarów za baryłkę, co jest najprawdopodobniej zachodnią blokadą rosyjskiego embarga naftowego od 13 lat.

W ujęciu kwartalnym Nasdaq jest na dobrej drodze do złamania passy dwóch kwartałów, podczas gdy Dow zmierza do trzeciej z rzędu straty kwartalnej po raz pierwszy od trzeciego kwartału 2015 roku. S&P ma trzecią negatywną passę. Jego negatywna passa za sześć kwartałów, która zakończyła się w pierwszym kwartale 2009 roku, jest pierwszym z rzędu.

Zarobki kontynuowane w czwartek z wynikami Nike, Bed Bath & Beyond i Micron Technology. Pojawią się również wstępne roszczenia bezrobotnych i dodatkowe przemówienia szefów Rezerwy Federalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *