Kontrakty terminowe na akcje spadają przed pierwszym tygodniem handlowym nowego roku

Traderzy na parkiecie NYSE, 21 października 2022 r.

źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje spadły w poniedziałek wieczorem, ponieważ inwestorzy przygotowywali się do rozpoczęcia nowego roku z danymi ekonomicznymi i protokołami z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej w tym tygodniu.

Kontrakty terminowe na Dow Jones Industrial Average spadły o 72 punkty, czyli o 0,2%. Kontrakty terminowe na S&P 500 straciły 0,28%, a na Nasdaq 100 0,44%.

Wszystkie główne średnie zakończyły rok 2022 z najgorszymi stratami od 2008 roku, a każda z nich przerwała trzyletnią passę zwycięstw. Dow zakończył rok spadkiem o 8,8% do 33 147,25, czyli o 10,3% mniej niż 52-tygodniowe maksimum. S&P 500 stracił 19,4% w ciągu roku i wynosi obecnie 3839,50, czyli o ponad 20% mniej niż rekordowo wysoki poziom. Technologiczny Nasdaq spadł w zeszłym roku o 33,1%. Zaczyna rok 2023 prawie 34% od swojego rekordowego poziomu 10 466,88.

Według Grega Bassuka, dyrektora generalnego AXS Investments, największą narracją inwestorów na rok 2022 jest to, że inflacja jest „najgorszą porażką od dziesięcioleci, zarówno w przypadku akcji, jak i obligacji”. Nowy rok zaczyna się od chmur niepokoju, że „trudniejsze niż oczekiwano lądowanie” banku centralnego i jego działania mające na celu walkę z inflacją mogą wepchnąć gospodarkę w recesję.

„Rok 2022 charakteryzuje się trajektorią rynku ślepą na inflację, ponieważ oczekuje się, że zarówno Wall Street, jak i Main Street powstrzymają wzrost cen, a Rezerwa Federalna utrzyma stopy procentowe na niskim poziomie” – powiedział. „Ale gdy inflacja wzrosła, rzeczywistość stała się zupełnym przeciwieństwem”.

„Wchodząc w 2023 r., gdy ceny pozostaną podwyższone, inwestorzy będą uważać na wrażliwe na inflację aktywa i akcje cykliczne oraz inne akcje, które radzą sobie lepiej w środowisku rosnących cen” – dodał.

Inwestorzy otrzymują lawinę danych w pierwszym tygodniu handlowym roku, a inwestorzy będą uważnie obserwować, szukając okazji do dostosowania swoich portfeli, aby odbić się od rzezi z 2022 roku. Środowe badanie zatrudnienia i rotacji pracowników, znane jako JOLTS, ma zostać opublikowane rano, a protokół z ostatniego spotkania politycznego banku centralnego zostanie opublikowany po południu.

READ  Typy futbolu uniwersyteckiego, harmonogram: Prognozy w stosunku do spreadu, szanse na pierwsze 25 meczów w tygodniu 10

Z niecierpliwością czekają na piątkowy grudniowy raport o zatrudnieniu, ostateczny raport o zatrudnieniu, który bank centralny musi rozważyć przed kolejnym posiedzeniem 1 lutego. W czwartek i piątek odbędzie się również kilka przemówień przedstawicieli banków centralnych.

Najpierw jednak S&P Global Manufacturing PMI i Construction Spending zostaną opublikowane we wtorek o 9:45 i 10:00 ET.

Walgreens Boots Alliance i Constellation Brands opublikują swoje kwartalne wyniki finansowe w czwartek, choć był to spokojny tydzień dla raportów o zarobkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *