Kontrakty terminowe na akcje wzrosły po wtorkowych stratach na Nasdaq

Traderzy na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych, 17 maja 2022 r.

Źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje wzrosły we wtorek wieczorem po tym, jak Nasdaq Composite spadł podczas zwykłej sesji, po ostrzeżeniu o spowolnieniu wzrostu ze strony firmy mediów społecznościowych Snap, które zaszkodziło indeksowi z dużą ilością technologii.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 111 punktów, czyli 0,4%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,5% i 0,7%.

Akcje Nordstrom wzrosły o ponad 10% w przedłużonym obrocie po sprzedaży detalicznej Przekraczanie oczekiwań sprzedażowych Podniósł swoje oczekiwania na cały rok. Sprzedawca odnotował gwałtowny wzrost popytu, ponieważ kupujący aktualizują swoje garderoby na „długo oczekiwane okazje”.

Nasdaq Composite stracił 2,4% podczas normalnego handlu, podczas gdy S&P 500 stracił 0,8%. Dow wzrósł o 0,2%, odwracając pod koniec dnia, mimo że wcześniej w sesji spadł aż o 1,6%.

Straty na Nasdaq pojawiły się po ostrzeżeniu ze strony Snap Inc, które przestraszyło branżę reklamy cyfrowej, co zaszkodziło spółkom mediów społecznościowych, w tym macierzystej spółce Facebooka Meta, Twitterowi i macierzystemu Alphabetowi Google. Cena akcji Snapa spadła o 43% podczas zwykłej sesji po tym, jak firma oświadczyła, że ​​tak będzie Traci swoje cele w zakresie zysków i przychodów.

„Mówi mi, jak wiele technologii i usług komunikacyjnych jest nadal nadmiernie prawnie chronionych, prawda, ponieważ to one są najbardziej dotknięte i nie bez powodu. Snap był naprawdę wielką niespodzianką dla prawie wszystkich”, Stephanie Link, Starszy analityk inwestycyjny i menedżer portfela w Hightower powiedział we wtorek w programie CNBC „Zamknięcie dzwonka”.

„Myślę, że jesteśmy w naprawdę trudnych czasach”, kontynuowała. „Powiedziałam, że przez cały rok będziemy w niepewnym środowisku, ponieważ istnieje wiele niewiadomych”.

Handlowcy będą nadal analizować raporty o zarobkach w tym tygodniu, aby zobaczyć, jak firmy radzą sobie z presją inflacyjną. Oczekuje się, że Dick’s Sporting Goods zgłosi zarobki w środę przed dzwonem. Snowflake i Nvidia mają publikować kwartalne raporty po dzwonku.

READ  Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, zarobił w zeszłym roku 226 milionów dolarów

Na froncie gospodarczym handlowcy oglądają również najnowsze raporty dotyczące tygodniowych zamówień na kredyt hipoteczny i zamówień na dobra trwałe przed otwarciem rynków. Inwestorzy oczekują najnowszych protokołów z Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *